ciezka bomba pisze:Szaman88@ To nie przez tabake, efekt ten był wywołany małą zawartością pFPP wzmacniającego mefa.
To, że ty jesteś pierdołowatym frajerem, który nie potrafi sobie dać rady z substancją, której używa, nie znaczy, że powinna być zakazana. Słabi muszą wymrzeć. Prawo natury.
Trochę mu nawrzucałem, bo nienawidzę odbierania podstawowej wolności, prawa o decydowaniu o samym sobie.
Trochę mu nawrzucałem, bo nienawidzę odbierania podstawowej wolności, prawa o decydowaniu o samym sobie.
I tak jesteś za cienki, żeby móc samostanowić o sobie; to nie Ty decydujesz, tylko Twoje nawyki i pragnienia, dziwko.
świetliste macki kosmicznej jaźni pisze:O jakie konkretnie kwestie wam chodzi? To raczej szeroko dostepna wiedza, poszukajcie artykulow o neurotoksycznosci metamfetaminy, stresie oksydacyjnym, dlugotwalych skutkach stosowania metamfetaminy i kokainy, etc.
Masterfilter pisze:To, że ty jesteś pierdołowatym frajerem, który nie potrafi sobie dać rady z substancją, której używa, nie znaczy, że powinna być zakazana. Słabi muszą wymrzeć. Prawo natury.
Masterfilter pisze: To, że ty jesteś pierdołowatym frajerem, który nie potrafi sobie dać rady z substancją, której używa, nie znaczy, że powinna być zakazana. Słabi muszą wymrzeć. Prawo natury.
Jako, ze mefedron ma bardzo podobny profil dzialania do metamfetaminy sadze, ze neurotoksycznosc ma rowniez podobna. Sadze, ze wszystkie wyniki badan dotyczace toksycznosci metamfetaminy mozna odniesc do mefedronu(dluzszy czas dzialania metamfetaminy w puszczaniu z dymem receptorow rekompensowany jest przez czeste dorzucanie mefedronu, co prowadzi do kumulowania sie dawek), dopoki specjalistyczne badania nie wykaza, ze jest inaczej. Taka jest moja opinia, wyrobiona dodatkowo na podstawie odczuc zwiazanych z zazywaniem obu substancji i efektami pozostajacymi po zarzestaniu stosowania powyzszych.
A to, czy mefedron niszczy bardziej osrodki dopaminergiczne, czy serotoninergiczne, czy meth to juz imo tylko kwestia ilosciowa, nie jakosciowa.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cbd_0.jpg)
Legalne, ale traktowane jak podejrzane. Nowy biznes tonie w absurdach przepisów i kontroli
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotyki-cbsp-30062025-768x376.jpg)
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony
Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.