Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, yerba mate.
Tytoń ma osobny dział → >LINK<
ODPOWIEDZ
Posty: 149 • Strona 8 z 15
  • 198 / 6 / 0
Po chuj sypałeś kawę?. nie dziwne
Czaj to ma być co mnie pobudzi. 6 łyżeczek sagi na 200-300ml wody i to podgotowujesz na małym ogniu w garnuszku. Aż będą wychodzić pomarańczowo-brązowe burzyny.
Słodzisz do smaku i pijesz gdy wystygnie.
Ja odcedzam przez sitko.
  • 641 / 16 / 0
Czaj jest dobry tylko w pierdlu, normalnie to już lepiej wziąć tussi. BTW. gdyby herbata dawała w dużych nawet dawkach jakąś fazę, byłaby już dziełem szatana i za posiadanie chociaż torebki szło by się... do pierdla.
  • 838 / 7 / 0
Tym większa awangardowość gały, którą nie tak łatwo odkryć, albowiem skrzętnie jest ukryta przed światem pod postacią ususzonego, brzydkiego owocu trudnego w obsłudze.
Uwaga! Użytkownik llabx jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 641 / 16 / 0
awangardowość jej chyba polega tylko na tym, że mało jest użytkowników którzy zechcieli powtórzyć "tripa" po raz drugi, nie licząc niewielkiej grupy masochistów lubujących się w wymiotowaniu na odległość :kotz:
  • 2129 / 31 / 0
voorman pisze:
awangardowość jej chyba polega tylko na tym, że mało jest użytkowników którzy zechcieli powtórzyć "tripa" po raz drugi, nie licząc niewielkiej grupy masochistów lubujących się w wymiotowaniu na odległość :kotz:
Kolejny znawca. Nie znasz- nie wypowiadaj się. Przykładowo, na mnie mj zadziałała za chyba 4 paleniem, ale nie tworzyłem z dupy wziętych teorii, że mj nie działa albo działa słabo.

Co do tematu, herbata liściasta dość mocno pobudza. Nie piłem czaju, ale kiedyś tam za małolata zjadłem papieros i czułem dość silne pobudzenie. Jestem w stanie uwierzyć, że mocna herbata z tytoniem potrafi dać kopa, aczkolwiek bez większego efektu euforii.
  • 198 / 6 / 0
kurwa trip po czaju :nuts: voorman spierdalaj do piaskownicy.

Kuba: granulowana lepsza jeśli nie mamy jak przecedzić.

Swoją drogą zauważyłem że po czaju nie mam tego uczucia niepokoju jak po 2 kawach(sypane z 2 łyżeczek).
  • 484 / / 0
nord pisze:
Swoją drogą zauważyłem że po czaju nie mam tego uczucia niepokoju jak po 2 kawach(sypane z 2 łyżeczek).
nie wiem jaki Ty czujesz niepokój po 2 kawach %-D
mj, hash, Grzyby, LSD, amfetamina,meta-amfetamina,Krysztal, kokaina, salvia, DXM, Benzo, Tramal, kodeina, klony, Dopalacze, Piguły(Extazy), efedryna, mefedron
  • 198 / 6 / 0
seryjnie kurwa, może dlatego że mam już nadciśnienie.
  • 141 / 7 / 0
Bump, dzisiaj postanowiłem spróbować z czajem - ok. 10 czubatych łyżek zielonej herbaty gotowanych w garnku przez 15 minut w trzech szklankach wody. Na początku leciutkie pobudzenie, po ok. 3 godzinach od wypicia stan który mogę porównać do 1/2 tego, co można poczuć po zarzuceniu pewnego popularnego leku na kaszel. Oprócz tego łagodne CEVy.
Czyżbym odkrył tani, łatwy i skuteczny sposób na fazę? %-D Oby nie, bo już widzę te aresztowania właścicieli herbaciarni i policję pukającą do domu o 6 rano...
  • 198 / 6 / 0
spoko ziom, Rząd pozwala pić czajure.
Po czajurce - CAŁA SALA ZAPIERDALA !
ODPOWIEDZ
Posty: 149 • Strona 8 z 15
Artykuły
Newsy
[img]
Medyczna marihuana – brak dowodów, by pomagała w zaburzeniach i uzależnieniach?

Naukowcy z Australii i Wielkiej Brytanii przejrzeli kilka baz danych, poszukując w nich recenzowanych artykułów naukowych opublikowanych pomiędzy 1 stycznia 1980 roku a 13 maja 2025 roku, w których opisano wyniki badań dotyczących przede wszystkim wpływu leczenia kannabinoidami na zaburzenia psychiczne i neurorozwojowe oraz uzależnienia. W ten sposób znaleźli i przeanalizowali wyniki 54 randomizowanych badań obejmujących blisko 2500 uczestników. Wyniki metaanalizy, opublikowane właśnie w Lancet Psychiatry, są dość rozczarowujące dla entuzjastów medycznej marihuany.

[img]
Psychologia w codziennym życiu: psychodeliczny zwrot

Kiedy Donald Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze w sprawie substancji psychodelicznych, internet eksplodował szybciej niż jakakolwiek konferencja prasowa. Nagłówki w mediach społecznościowych migały o „legalizacji narkotyków”, „rewolucji psychodelicznej” i „końcu tradycyjnej psychiatrii”. W rzeczywistości, jak podkreślały NPR (npr.org) i PBS, dokument nie legalizuje żadnej substancji. Przyspiesza on natomiast procesy badawcze, skraca ścieżki regulacyjne FDA i toruje drogę do szerszego stosowania rozszerzonego dostępu w przypadkach poważnych chorób psychicznych, gdzie inne metody zawiodły. Jednak w dobie natychmiastowych emocji to nie fakty, a pierwsze wrażenia decydują o reakcji ludzi.

[img]
Palenie marihuany zmniejsza chęć na alkohol? Nowe badania kliniczne przynoszą zaskakujące wnioski

Coraz więcej osób na świecie eksperymentuje z zastępowaniem alkoholu konopiami indyjskimi, a trend ten zyskał w popkulturze miano „California sober”. Choć do tej pory opieraliśmy się głównie na niejednoznacznych obserwacjach, najnowsze badanie opublikowane na łamach American Journal of Psychiatry rzuca nowe światło na ten fenomen. Kontrolowany eksperyment udowadnia, że doraźne zapalenie marihuany znacząco zmniejsza ilość spożywanego alkoholu i opóźnia moment sięgnięcia po pierwszego drinka.