Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.
ODPOWIEDZ
Posty: 5956 • Strona 596 z 596
  • 183 / 65 / 0
Próbował ktoś palić OxyContin? Znudziło mi się trochę jedzenie tego, potestowałbym inne drogi podania (oprócz IV - w to się nie wpierdalam). Jak się w ogóle za to zabrać? Jestem zielony jeśli chodzi o palenie opio.
  • 1105 / 308 / 2
@halowpierdol przecie to chlorowodorek...
Wspomóż edycję narkopedii - https://narkopedia.org/
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
  • 183 / 65 / 0
@Merx no i? Ja wiem że to w chuj niezdrowe, ale jak puszczę z dymem 10-20mg na test to chyba nic mi nie będzie? Wiem że w USA czasami oxy palą, a nie kojarzę żeby oksykodon występował pod postacią innej soli lub wolnej zasady.
  • 1105 / 308 / 2
@halowpierdol

Co się dzieje przy podgrzewaniu chlorowodorku?

Chlorowodorki mają to do siebie, że zamiast ładnie odparować, pod wpływem wysokiej temperatury ulegają rozkładowi termicznemu (pirolizie). Wiązanie chemiczne pęka. Efekt? Do płuc nie leci czysta para oksykodonu, a syf z produktów rozkładu, w tym główny szkodnik: gazowy chlorowodór (HCl).

Od gazu do kwasu, czyli co sobie robisz w płucach

Płuca są wilgotne. I tu zaczyna się cała destrukcja. Wdychany gazowy chlorowodór momentalnie reaguje z wodą w pęcherzykach płucnych.

HCl (gaz) + H₂O (woda w płucach) -> kwas solny

Tak, dokładnie. Tworzysz sobie kwas solny bezpośrednio w płucach. To prowadzi do:
  • chemicznych oparzeń dróg oddechowych
  • ostrego stanu zapalnego i obrzęku
  • w perspektywie czasu do bliznowacenia i trwałego uszkodzenia tkanki płucnej (zwłóknienia)

A co z tym paleniem "oxy" w USA?

To głównie mity, nieporozumienia albo czysta głupota.
  • Inna forma chemiczna: Do palenia używa się substancji w formie wolnej zasady (freebase), która ma niższą temperaturę parowania i jest stabilna termicznie. Apteczny chlorowodorek to nie jest to samo.
  • Podróby z fentanylem: Na czarnym rynku w USA większość piguł "oxy" to podróbki z analogami fentanylu. To zupełnie inne substancje o innych właściwościach.
  • Niewiedza: Ludzie po prostu nie mają pojęcia o chemii i niszczą sobie płuca, myśląc, że robią to "poprawnie".
Krótko mówiąc: próbując palić chlorowodorek z tabletki, fundujesz sobie w płucach roztwór żrącego kwasu. Niska efektywność i maksymalne szkody

sorry, musiałem sobie trochę pomóc LLM bo już średnio pamiętam w chemię.
Wspomóż edycję narkopedii - https://narkopedia.org/
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
  • 183 / 65 / 0
@Merx dzięki za obszerne wyjaśnienie, faktycznie jednak sobie odpuszczę tę drogę podania i zostanę przy per oral. W sumie i tak głównie przeciwbólowo zarzucam, zapierdalanie się do noddów przestało mnie kręcić ostatnimi czasy,
  • 601 / 108 / 0
Merxiu jak temat naprostuje to nie ma mocnych. Chyba cię wystarczająco przekonał, też nie slyszałem żeby nikt normalny aptecznych okularów nie palił
:tabletki:
ODPOWIEDZ
Posty: 5956 • Strona 596 z 596
Newsy
[img]
Największa europejska imprezownia tonie. Karetki błagają o pomoc – jeżdżą tylko do nocnych klubów

Ibiza – symbol beztroskiej zabawy, dźwięków techno i drinków za 25 euro – pęka w szwach. Ale, co ciekawe, nie z powodu tłumu turystów. Pęka system ratownictwa medycznego. Jak podaje lokalny związek zawodowy służby zdrowia, nawet jedna trzecia wszystkich interwencji karetek dotyczy klubów nocnych, gdzie dochodzi do… „bad tripów” po wiadomych zakazanych używkach.

[img]
Trzech mężczyzn oskarżonych o przemyt kokainy promem Norræna

Trzej mężczyźni w wieku 60–70 lat zostali oskarżeni o próbę przemytu ponad trzech kilogramów kokainy z Hiszpanii do Islandii promem Norræna. Grozi im do 12 lat więzienia.

[img]
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób

Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.