Podejście do narkotyków w innych krajach.
ODPOWIEDZ
Posty: 26 • Strona 3 z 3
  • 62 / 6 / 0
Wybieram się do Turcji za miesiąc. Jak wygląda tam obecnie sytuacja z paleniem? Obecnie nic innego mnie nie interesuje rekreacyjnie.

Druga sprawa, czy lokalne apteki sprzedają coś ciekawego bez recepty, a jeżeli tak to są jakieś ograniczenia wywozu/wwozu do Polski?
  • 1 / / 0
Siema,
planuje wakacje w Turcji(Kemer) Jak wyglada sytuacja z koksem, amfetamina, paleniem? Ktoś coś wie? Dostępność, ceny?
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2022 przez forumowicz12, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 584 / 81 / 0
Jak troche patrzysz na ludzi to czasami wiadomo co i jak, i podbij bo jak turysta to mozliwe ze ci ogarnie.
Jestem dość trudny.
  • 63 / 11 / 0
A jest opcja przewieźć clony albo xany do Turcji ?
  • 9 / 1 / 0
czy jak wbije do apteki z pustym opakowaniem po jakimś opio i powiem ze skonczyl mi się lek na ból (ma niedowład ręki i nosze ortezę taką jak przy zlamanym nadgarstku) to wydadzą mi? Brac opakowanie po mocnym opio czy wziąć jakis po slabszym?
  • 109 / 31 / 0
Trochę cicho w tym wątku. Jest ktoś kto może się szerzej wypowiedziec jak to wygląda w Turcji aktualnie, jeżeli chodzi o kwestie dostępności substancji psychoaktywnych?
"Naznaczona blizną haju twarz narkomana"
ODPOWIEDZ
Posty: 26 • Strona 3 z 3
Newsy
[img]
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków

Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
Ekspertka: nikotyna ma większy potencjał uzależnieniowy niż heroina

Nikotyna ma bardzo duży potencjał uzależnieniowy, jest on nawet większy niż w przypadku heroiny - powiedziała PAP prof. Dominika Dudek, psychiatra. Dodała, że jej używanie ma niekorzystne skutki zdrowotne. Wskazała też, że nikotyna działa silnie na układ nagrody powodując wydzielanie się dopaminy.