Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 1556 • Strona 156 z 156
  • 125 / 30 / 2
02 maja 2022FocusF13 pisze:
Spotkał się ktoś z czarnieniem siewek? listki i łodyga mają czarny kolor, ale są jędrne i duże.
To nie grzyb tylko choroba chyba bakteryjna. bardzo często występuje, jeśli pojawiła się już po kwitnieniu to nie wielki problem bo makówki są normalne i zawartość alkaloidów też. Gorzej gdy zaatakuje na samym początku wzrostu bo potrafi zabić małą roślinkę. Poszukaj tutaj uprawa maku poradnik - tam są opisane wszystkie niemal choroby maku. To się chyba nazywa czarna zgorzel maku czy cuś.

scalono - WRB
30 kwietnia 2022IvoPartisan pisze:
Oczywiście że nie jest legalne, w naszym kołtuńskim kraju można zostać ukaranym za 2-3 krzaki maku niskomorfinowego, takie mamy prawo i gorliwą w tym temacie prokuraturę i organy ścigania. Trzeba siać na ziemi niczyjej, najlepiej w małych grupach roślin, inaczej intensywny kolor kwiatów rzuca się w oczy. Na swoim gruncie najlepiej w zasłoniętych miejscach , można też w tunelach foliowych. Nawozy najlepiej zawierające bor, bo on wspomaga rozwój roślin. opium najlepiej ściągać po ok. miesiącu od momentu kwitnięcia , z tym że w tamtym roku u mnie ten termin okazał się nieco za długi- niektóre makówki były nieco wypłukane przez deszcz.
Co do tego terminu to zdania są różne a każda praca naukowa podaje inaczej - najczęściej jednak 10 do 14 dni po kwitnieniu (opadnięciu płatków) Ale zależy to też od gatunku, klimatu i pogody w danym roku. Zbierać sok w słoneczne dni, co najmniej 24 godziny po ostatnich opadach. W polskim klimacie co prawda ilość alkaloidów jest większa po miesiącu a nawet dłużej, ale deszcze wypłukują je nawet jeśli są dopiero podsychające, nie wypłukują tylko z zielonych, ale opady przed zbieraniem powodują rozrzedzenie mleczka czasem dosłownie po nacięciu to co wypływa spływa po makówce. Moim zdaniem zawartość alkaloidów powinna być mierzona po wysuszeniu mleczka czyli procent suchej masy.

Co do legalności to u mnie na szczęście królowa nie zabrania siewu, ale zabrania wytwarzania z maku używek, czyli raczej na swojej działce nacinać nie będę mógł, bo już od sąsiadki szkotki słyszałem że chodzą po osiedlu plotki że choduję mak na heroinę, choć w zeszłym roku miałem dwie grządki tylko. Na dodatek tu uprawia się tylko wysokomorfinowe odmiany dla farmacji, fabryka jest w Edim. Na amerykańskim ebayu widziałem mak z UK po astronomicznych cenach - chyba ponad 40$ za pół kilo, więc pewnie płukanki nieźle klepią, ale w UK rolnicy nie mogą go sprzedawać - to dopiero hipokryzja co? mak w sklepach jest kontrolowany i wycofywany ze sprzedaży jeśli zawiera nawet śladowe ilości (od 5 lat) ale eksportować mogą na cały świat ten mak.

scalono - WRB
13 maja 2019lol pisze:
06 maja 2019Swiety Tomasz pisze:
Ja mam w tym roku nasiona z torebki opisanej jako "mak opiumowy", a dalej "poppy lilac, papaver somniferum".
na pewno nie ma podanej odmiany?
bo to co podales rownie dobrze moze oznaczac mak ozdobny.

jezeli jest napisane "opium poppy" to po prostu Mak lekarski
Mak lekarski to papaver somniferum. mak opiumowy poppy lilac, to faktycznie odmiana typowo opiumowa, wychodowana przez anglików z giganteum i kilku innych odmian, chodowany w anglii na potrzeby farmacji - fabryki w Edynburgu. Kwiaty biało - fioletowe, fioletoee przy łodydze, dalej białe. Główki duże prawie jak giganteum (przy prawidłowej uprawie), natomiast mimo że zamknięte są niemal puste, czyli maku jest tam odrobina, na dodatek często przy największych główkach część jest niedojrzała - mała, brązowa i wypływa na powierzchnię wody, co ułatwia odzielenie. Na Amerykańskim ebayu chodziły po 40$ za pół kilo, astronomiczna cena bo schodził jak ciepłe bułki - niestety w UK nie wolno ich sprzedawać.
We are such stuff as dreams are made on.
  • 14 / / 0
W tym roku zamierzam spróbować sił z sadzeniem makiem, ma ktoś sprawdzone marki nasion ze sklepu?
  • 669 / 131 / 2
Najlepiej używać nasion z krajów, gdzie uprawia się mak głównie dla celów farmaceutycznych- nie ma tam odmian niskomorfinowych. To takie kraje jak Turcja, Hiszpania, Francja. Niestety, wszystko wskazuje na to, że czeska odmiana maku "Cesky modry mak"- jest odmianą niskomorfinową, Czesi zastrzegli sobie tą nazwę w EU i reklamują się że ta odmiana zawiera małą zawartość alkaloidów. Gdyby tak było oznaczałoby to że wycieczki do Czech po słomę mogą się stać bezcelowe, może ktoś był w zeszłym roku w Czechach i mógłby napisać czy ich słoma działa?
Miłość jest jak opium...
  • 125 / 30 / 2
W UK uprawia się tylko jedną wysokomorfinową odmianę, czasem nazywaną opium popy lilac. 15% wagi to morfina - inaczej 15 g w 100 gramach suszu.
We are such stuff as dreams are made on.
  • 68 / 36 / 2
No chyba nie do końca. 15% to może mieć w opium i to też nie świeżym, a mocno wysuszonym. Zawartość w suszu to może być 1,5%, czyli 1,5 grama w 100 gramach suszu.
Jeszcze płynę, ale kra nade mną zamarza...
  • 1071 / 240 / 0
takie coś znalazłem opium Poppy' Cultivation
and Heroin Processing
in Southeast Asia
ODPOWIEDZ
Posty: 1556 • Strona 156 z 156
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.