Więcej informacji: Dekstrometorfan w Narkopedii [H]yperreala
U siebie podczas ostatniej dłuższej(wyjątkowo długiej jak na mnie ;] ) abstynencji od deksa zauważyłem(nie po raz pierwszy) wzmożone sny.Są one wyjątkowo intensywne,częste oraz 'dziwne' rzekłbym nawet psychodeliczne.Zadziwiająca jest łatwośc z jaką jestem w stanie rano sobie je przypomnieć,pamiętam niemalże każdy szczegół,ale nie jest to regułą,zdarza się, że pamiętam tylko,że coś dziwnego znowu mi się śniło. Też tak macie? Swoją drogą zastanawiałem się ostatnio czy może te dziwne sny nie są odwzorowaniem faz deksowych,dokładniej CEVów? Całkiem możliwe,ze jakiś sen jest tak jakby 'kopią' któregoś z tripów którego nie zapamiętaliśmy.Co o tym sądzicie?
Są one wyjątkowo intensywne,częste oraz 'dziwne' rzekłbym nawet psychodeliczne
Całkiem możliwe,ze jakiś sen jest tak jakby 'kopią' któregoś z tripów którego nie zapamiętaliśmy.
Jeżeli chodzi o deksa nigdy nie mam snów bezpośrednio po dekszeniu, nawet ciezko mi ten stan po fazie nazwać snem, bo ciało spi, a cały czas mysle i kontaktuje, dopiero nastepnej nocy mam sny. Nieraz śnią mi sie akcje że cpam, i faktycznie jestem sfazowany we snie i czuje to.
Po dzisiejszym robię przerwę
Jezus pisze: Nieraz śnią mi sie akcje że cpam, i faktycznie jestem sfazowany we snie i czuje to.
Po dzisiejszym robię przerwę
Zawsze moje sny były psychodeliczne więc tutaj akurat nie odczuwam zbytniej różnicy.. dzisiaj mi się śniło, że mnie krokodyl goni![]()
@Dzizus
Jeżeli chodzi o deksa nigdy nie mam snów bezpośrednio po dekszeniu, nawet ciezko mi ten stan po fazie nazwać snem, bo ciało spi, a cały czas mysle i kontaktuje, dopiero nastepnej nocy mam sny.
@astaroth
Fajnie macie, ja zawsze zapominam po kilku sekundach co mi sie śniło.
And will be like the Most High,
Yet where you brought down to the sides of the pit,
Which we now must merge with the skies..."
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/177-284139.jpg)
W miesiąc zarabiają milion złotych. Gangi porzucają narkotyki dla papierosów
Gangi znowu wchodzą w papierosy, znowu jest to żyła złota, a ryzyko dużo mniejsze niż przy handlu narkotykami - donosi we wtorek "Gazeta Wyborcza". W miesiąc bez żadnego problemu zarabiają milion złotych.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cement.jpg)
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu
Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.