Superinteligencja nie jest czymś, do czego dąży ludzki organizm. Najzdrowsze okazy są raczej sprawne ruchowo niż intelektualnie. Znamienne są tutaj przykłady wybitnych naukowców, których inteligencja była zazwyczaj efektem wrodzonych zaburzeń. Z jednej strony posiadali zdolności intelektualne niedostępne dla reszty, z drugiej mocno ograniczeni w podstawowych umiejętnościach, potrzebnych człowiekowi na co dzień.
Zacząłem przyjmować lecytynę, taurynę, żeń szeń, duże dawki magnezu, potasu (asparginian), podstawowe witaminy. Dodatkowo czasami dokładalem chrom. Po kilku dniach odczułem znaczne poprawienie samopoczucia, lepszy sen. Ogólnie lepsze nastawienie do świata.
Stosuje ten zestaw do dziś :)
I nawet kac nie męczy tak jak kiedyś :P
19 stycznia 2017DorianGray pisze: ^ Czyli nasze systemy operacyjne mają całkiem niezłą optymalizację i zarządzanie procesami wielowątkowymi. Nawet ingerencja z zewnątrz nie zaburza znacząco ogólnej równowagi.
Superinteligencja nie jest czymś, do czego dąży ludzki organizm. Najzdrowsze okazy są raczej sprawne ruchowo niż intelektualnie. Znamienne są tutaj przykłady wybitnych naukowców, których inteligencja była zazwyczaj efektem wrodzonych zaburzeń. Z jednej strony posiadali zdolności intelektualne niedostępne dla reszty, z drugiej mocno ograniczeni w podstawowych umiejętnościach, potrzebnych człowiekowi na co dzień.
organizm dostaje kopa z lewej to odrabia to z prawej.
W linkach wyzej masz :
https://www.fizyka.umk.pl/~duch/Wyklady ... alanie.htm
18 stycznia 2017Hash_Oil pisze:NO nie bardzo, gościu.randomuser118 pisze:Ogolnie chodzi mi o to czy spotkales sie z tym, ze acetylocholina/ serotonina blokuja wydzielanie np dopaminy albo adrenaliny ?
To by czesciowo wyjasnialo problemy niektorych z racetamami... Zaburzone ukladu glutaminergiczny - cholinergiczny i dopaminowy potrzebuja czasu na zrownowazenie sie. Warto tez dorzucic glutamine i to w niewielkich ilosciach ona dziala uspokajaco. Wiekszosc amin typu bcaa podbija dopamine a mocno obniza serotonine.
Moje dopiski - H_O
Agonizm receptorów M1, M2, M3 i M4 blokuje postsynaptycznie wyrzut DA, natomiast agonizm M5 zwiększa. Przy czym agonizm M1 zwiększa wyrzut ACh, i NGF.
Agonizm receptorów nikotynowych zwiększa wyrzut DA.
Agonizm rec. D1 i D5 zwiększa wyrzut ACh i dopaminy. D1 zwiększa także wyrzut prolaktyny. D2, D3 i D4 hamują wyrzut DA, nie wiem co robią z ACh.
Receptory 5HT1a zwiększają wyrzut ACh, DA, PRL, oksytocyny i (chyba) oreksyny, za to hamują wyrzut serotoniny.
To tak drogą wyjaśnienia kilka zależności ad hoc.
od siebie dodam - glutamina z racetamami - porazka.
19 stycznia 2017randomuser118 pisze: nie da sie byc gigantem we wszystkim.
organizm dostaje kopa z lewej to odrabia to z prawej.
W linkach wyzej masz :
https://www.fizyka.umk.pl/~duch/Wyklady ... alanie.htm
19 stycznia 2017randomuser118 pisze: https://www.fizyka.umk.pl/~duch/Wyklady ... alanie.htm
19 stycznia 2017DorianGray pisze:Wnioskując po dizajnie strony, dotarłeś w Internecie chyba już do stron z okresu tuż po Wielkim Wybuchu. Ale dzięki, zapowiada się ciekawie.19 stycznia 2017randomuser118 pisze: nie da sie byc gigantem we wszystkim.
organizm dostaje kopa z lewej to odrabia to z prawej.
W linkach wyzej masz :
https://www.fizyka.umk.pl/~duch/Wyklady ... alanie.htm
Polaczenie oxi + kreatyna + tyrozyna - bardzo dobre polaczenie.
Przyjmowane na raz daje uczucie czegos w stylu bodyloadu. wiem to nie dragi, ale o wiele lepiej dziala przyjete osobno.
Dzis zejde z dawek i zobazymy, ale ogolnie petarda.
ok 2.00 przyjeta kreatyna tyrozyna i dorzucone oxi rece chlodne (nie zimne) jakis lekki metlik.
ok 4.00 dzialanie lekko schodzi, wrzucone samo oxi (kreatyna uzupelnia tylko zapas ATP,)
do 6.00 pobudzenie, fizycznie, psychiczne. stan porownalbym do niewielkiej ilosci 3fpm
minus - kreatyna i racetamy wydalane sa przez nerki
Doleciala cholina.
Zobaczymy co tak wielu z tak wielu wychwala
Zakupy prawie zakonczono bo racetamow wzialem niewiele i trzeba dokupic.
Ogolnie to to kryje wiele tajemnic :)
Ps
W dziale "Legalne anaboliki" - Maniuś zadał pytanie o aktywność tlenku azotu w ośrodkowym układzie nerwowym (oun). Odpowiadam tutaj, gdyż temat ten lepiej pasuje do tego działu...
Tlenek azotu (NO) pełni doniosłą rolę w układzie nerwowym, o czym świadczy już - chociażby - istnienie syntazy tlenku azotu (NOS - enzymu wytwarzającego ten przekaźnik z argininy), specyficznej dla układu nerwowego (nNOS, NOS1). Obecnie wiadomo, że NO bierze udział przynajmniej w 3 mechanizmach regulacyjnych - w oun:
1. Wpływa na rozwój i dojrzewanie komórek nerwowych, przy czym ma szczególny udział w kształtowaniu wypustek neuronalnych - aksonów.
2. Wpływa na prawidłową lokalizację i funkcjonalność synaps, czyli miejsc komunikacji pomiędzy neuronami, co - jak sie uważa - może mieć duże znaczenie dla procesów uczenia się i zapamiętywania.
2. Wpływa na aktywność receptorów dla kwasu glutaminowego - typu NMDA.
Jak się uważa - ten właśnie mechanizm ma tutaj największe znaczenie...
Receptory glutaminergiczne NMDA są najważniejszymi receptorami wzbudzającymi w oun. Wprawdzie ich aktywacja jest bardzo ważna dla właściwej odpowiedzi organizmu na czynniki stresogenne (chociażby obciążenie wysiłkiem), to jednak - nadmierna - prowadzi do tzw. zjawiska ekscytotoksyczności, czyli uszkodzenia neuronów - na skutek nadmiernego pobudzenia. Ma to ogromne znaczenie dla calego mózgu, gdyż - jak sie uważa - wszystkie (lub niemal wszystkie) komórki nerwowe oun zawierają receptory NMDA. Ekscytotoksyczność odpowiada - między innymi - za rozwój tzw. chorób neurodegeneracyjnych (np. choroby Parkinsona).
NO ujawnia w tym mechanizmach podwójne oblicze... NO występuje bowiem w formie jonowej i rodnikowej. W formie jonowej - wiąże grupy siarkowe (tiolowe) w strukturze receptora - i tym sposobem hamuje przewodnictwo (pobudzenie) w układzie glutaminergicznym, ochraniając jednocześnie neurony. Ale już w formie rodnikowej - działa dokładnie odwrotnie, sprzyjając aktywacji receptora. Jednakże, po pobudzeniu receptora (np. kwasem glutaminowym) dochodzi do aktywacji NOS1 i produkcji NO we wnętrzu neuronu, co wzmacnia sygnał glutaminergiczny, ale może też przyczynić się do uszkodzenia komórki nerwowej.
Jakkolwiek - jak widzimy - same mechanizmy aktywności NO w oun poznano dosyć dokładnie, to nadal brakuje odpowiedzi na interesujące nas zapewne pytania: czy arginina, podstawowy aktywator tlenku azotu stosowany jako suplement diety, i w jakich zakresach dawek, będzie korzystna dla pracy ośrodkowego układu nerwowego. Cierpliwie czekamy więc na większą liczbę danych...
Post ma 8 lat. Ktos cos wiecej ?
18 stycznia 2017Fido69 pisze: Ale chcesz badania kliniczne na zdrowych ludziach, których nie ma?
A to, że ich nie ma, nie znaczy że nie działa na zdrowych.
Opieram się na doświadczeniu moim, moich znajomych, mnóstwa ludzi z Internetu i badaniach na szczurach i in vitro.
Będzie działać NALT cały czas, chodzi mi o to, że regularna suplementacja może rozchwiać gospodarkę dopaminową. Szczególnie w dużych dawkach.
O wiele latwiej ogarnac dzialanie. jest ona bardziej "naturalna".
Przy pudle jakie mam proponowane stackowanie zamknie aie w okresie nie miesiecy a lat.
Sory za podjazd.
Dzieki za naprostowanie.
ps 2
Tlenek azotu może również odgrywać rolę w opioidowej lekozależności (7, 15, 26). Wykazano, że wycofywanie się objawów morfinozależnych było znamiennie osłabione przez zahamowanie syntetazy tlenku azotu (3, 16, 23)
hoho
:)
tlenek azotu opisuje w kwesti stosowania argininy, ktora moze byc znamienna w zialaniu oun.
badan niewiele. wrzucam jako ciekawostke
jesli ktos ma wiecej prosze o jakies info.
testosteron tylko w ampułkach
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/a12a216cf97460608e37260bc2663020f9aa0a82.jpg)
Dlaczego Portugalia może być europejską stolicą medycznej marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/68447774_605.jpg)
Narkopandemia w Niemczech. Umiera coraz więcej młodych ludzi
Liczba zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków utrzymuje się w Niemczech na wysokim poziomie. W ubiegłym roku 2137 osób zmarło z powodu konsumpcji narkotyków. To o 90 niż rok wcześniej – przekazał Hendrik Streeck, pełnomocnik niemieckiego rządu ds. uzależnień i narkotyków.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotyki-cbsp-30062025-768x376.jpg)
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony
Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/k0lumbijska_marynarka_wojenna.jpg)
Bezzałogowa łódź z internetem od Muska. Kartele coraz bardziej „smart”
Kolumbijskie służby wiele już widziały, ale ich ostatnie odkrycie zaskoczyło nawet weteranów walki z kartelami narkotykowymi. Marynarka wojenna tego kraju po raz pierwszy zatrzymała półzanurzalną, zdalnie sterowaną łódź do przemytu narkotyków. Jednostka była połączona z internetem przez system Starlink należący do Elona Muska.