Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala
oddymiony pisze:Problem jest tylko taki ze malo kto chce ja przepisac ale z drugiej nawet czarnorynkowo wychodzi ekonomicznie. Jak dla mnie podstawowymi minusami sa brak apetytu i bezsennosc.
Apetyt normalny, sen również.
Co do skręta: w moim przypadku nie jest lajtowy. Rozwija się powoli, ale w maksimum natężenia praktycznie eliminuje mnie z normalnego funkcjonowania. Co istotne, samo "maksimum" trwa ok. tygodnia, a potem jeszcze przez 10 dni (dalej nie dałem rady..) bupra nie pozwoliła o sobie zapomnieć nawet na chwilę.. :-|
W skręcie (porównanie ze skrętem po dużych dawkach trama bądź kody, ew. po tygodniu z makiwarą) silnie zaznaczone są zaburzenia w odczuwaniu temperatury (ładnie to brzmi, ale pewnie wiecie, jaki hardkor ma na myśli: czujesz w środku sopel lodu, a jednocześnie ubrania parzą skórę i pot płynie strumieniami), deprecha, poczucie braku siły oraz motywacji do działań. I to cholerne, "wymuszone" ziewanie, z dreszczami i łzawieniem :-/
Moim zdaniem ten strasznie długi okres półtrwania jest ogromnym plusem bupry. Pozwala na skuteczne redukowanie dawek: znacznie prostsze, niż w przypadku Trama czy kody. Bardzo polecam robienie sobie zapasu, nawet niewielkiego, gdy jest taka możliwość. W razie czego zawsze macie wtedy w plecaku spadochron.. :-)
Odstawienie ułatwia jeszcze jedna fajna cecha bupry: jeśli zredukujesz dawki do takich, które dla Ciebie nie będą już odurzające, to ciśnienie na to odurzenie jest nieporównywalnie słabsze, niż przy tramie czy kodzie, nie wspominają nawet o M.
Bóle leczę aspiryną albo ketonalem-100% skuteczności. Przy herbacie to wsjo razem wzięte to i tak lajcik
Czytam od jakiegoś czasu to forum , ale nie mogę znaleźć odpowiedzi dotyczącej całkowitego odstawienia buprenorfiny . Wiem , że na każdego z nas działa inaczej i inaczej każdy reaguje na odstawienie , zależy od organizmu ale chociażby od czego zacząć ?
Biorę ją regularnie od ponad roku , nie dużo 3-5mg plastra na dziąsło (nigdy wiecej ), pracuje na niej , uczę się , żyje na niej . Detox nie jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem , nie mogę wszystkiego zostawić na 2 tyg. szczególnie mojej drugiej lepszej połówki .
Od czego zacząć ? jakie leki mi pomogą oprócz antydepresantów ?
Leszek
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cement.jpg)
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu
Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/edna.jpg)
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny
Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.