Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala
Z drugiej strony http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16724513
Tylko to wciąż wczesne fazy badań.
Dodano 17 grudnia 2012 o 04:55:
Kiedyś tu wklejałem badanie na szczurach, które pokazywało, że podawanie młodym osobnikom DXM wpłynęło później na zdolność uczenia się. I załóżmy, że tak jest. Czy osoba biorąca DXM przez wiele lat, zauważy tak subtelny efekt i powiąże to z DXM? Nie da się.
proglumid, jako antagonista CCKb moze zapobiec, lub nawet odwracac tolerancje na narkotniki
antagonisci nmda - naturalne to magnez i cynk; zmniejszaja tolerke
antagonisci kanalu wapniowego, rowniez zmniejszaja tolerke, biodostepne sole magnezu dodatkowo zwieksza efekty tych substancji
inhibitory fosfodiesterazy 4 (PDE-4) jak ibudilast i w malym stopniu diazepam, nie jestem pewny czy nieselektywne inhibitory, (PDE-1,2,3,4,5) takie jak ksantyny (kofeina itp.) rowniez obnizaja tolerancje, a jesli tak to w minimalnym stopniu
a napewno bedzie najskuteczniej ('i najbolesniej'...) uzywac odwrotnego agonisty w celu regulacji w gore receptorow mu az do pozadanego skutku ;)
So as the shots sing out like a piper, everyones scared of the neighbourhood sniper!
A silna wola silną wolą, jednak wizja braku M. jest zdecydowanie skuteczniejszym czynnikiem poznawczo-behawioralnym. To tyle jeśli chodzi o wolę, której wolność mierzy się aktualnym dostępem.
leiche pisze:Moja prymitywna metoda polega na używaniu mniejszej dawki zamiast większej, gdy czuję, że rośnie tolerancja. Wówczas po kilku razach wraca się do wyjściowej. Oczywiście wymaga to samodyscypliny, trzeba się pogodzić z funkcjonowaniem na prawie-skręcie przez 1-2 dni.
Jestem pewien, przynajmniej w swoim przypadku. Działało przy kodzie i innych opio, ale też (chyba najbardziej wyraźnie) przy amfetaminie np.
* * *
Kiedy spoglądam wstecz, widzę siebie pozostającego za mną daleko w tyle.
Marihuana negatywnie wpływa na płodność kobiet? Nowe badania kanadyjskich naukowców
Ekstaza i ekstaza: jak patrzyliśmy i patrzymy na narkotyki
Polacy a marihuana w 2025 roku: Co mówią najnowsze badania?
Sandomierz: Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia za 60g liści konopi?
Policjanci z Sandomierza zatrzymali 42-latka, u którego znaleźli amfetaminę i marihuanę. Prawdziwe „znalezisko” czekało jednak w ogrodzie. W krzewie tui policja odkryła 60 gramów suszu. Sprawa jest poważna, mężczyźnie grozi 10 lat. Jest tylko jeden problem: zdjęcie policyjne pokazuje coś, co bardziej przypomina liście lub herbatę konopną niż marihuanę.
Ekstrakty z konopi poprawiają funkcje poznawcze u chorych na Alzheimera – nowe badanie kliniczne
Według nowych danych z kontrolowanego placebo badania klinicznego, opublikowanego w „Journal of Alzheimer’s Disease”, długotrwałe stosowanie roślinnych ekstraktów kannabinoidowych poprawia funkcje poznawcze u pacjentów z demencją związaną z chorobą Alzheimera (AD).
Flara wyniuchała narkotyki. Były ukryte w paczce
Ponad pół kilograma amfetaminy przechwycili funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego podczas rutynowej kontroli przesyłek w sortowni w Pruszczu Gdańskim. Narkotyki ukryte w paczce zostały wykryte dzięki czujności psa służbowego Flara.
