Dział poświęcony pozostałym substancjom, które nie znalazły miejsca w powyższych kategoriach – dział służyć ma łatwości nawigacji.
ODPOWIEDZ
Posty: 633 • Strona 61 z 64
  • 3449 / 122 / 8
Tak jak i kilka innych ketonów, właściwie wszystkie te co są w wykazie substancji zakazanych, prócz mefedronu (ale uliczny ma "trochę" mniejszą czystość niż kiedyś miał u naljepszych dostawców).
  • 253 / 5 / 0
Witam!
Pierwszego posta na tym forum (mimo że czytam je od jakiegoś już czasu) pozwolę sobie tutaj skrobnąć. A chodzi o takie pytanie do specjalistów, to znaczy pewnie trochę głupiutkie, ale ciekawy jestem mimo że się na chemii nie znam ani trochę. :)

A mianowicie wyczytałem, iż w arylcykloheksaminach grupa metoksy powoduje niewielkie działanie na receptory opioidowe. A więc czy można to też odnieść do tego beta-ketonu z racji tego, że również ma grupę metoksy? Czy metedron oprócz zasadniczego działania na serotoninę może posiadać również aspekt opioidowy?

Pytam się o to również dlatego, iż samo działanie psychoaktywne mete jest dosyć charakterystyczne, co może budzić skojarzenia z fazą na opio. To znaczy (przynajmniej u mnie) oprócz braku stymulacji występuje również brak typowej postymulantowej zwały po ustaniu euforii - zamiast niej uczucie błogostanu. W przypadku innych euforycznych ketonów na zjeździe zawsze jest jakiś dyskomfort mniejszy lub większy, nawet w przypadku lightowego brefedronu. Ma może ktoś takie spostrzeżenia jak ja?
METAFIZYKA BETA-KETONÓW
  • 50 / 1 / 0
Nie ma szans kolego na opioidowe dzialanie metedronu :D Gdyby jeszcze byla "czysta", niezmetylowana grupa OH ale na pozycji 3(meta) a nie 4(para)...
Aby zwiazek oddzialywal na receptory opioidowe musi spelniac tzw. regule morfiny czyli: Trzeciorzedowy azot z malym alkilowym podstawnikiem, czwartorzedowy wegiel, fenyl podlaczony bezposrednio do czwartorzedowego wegla, 2 atomy wegla miedzy trzeciorzedowym azotem a czwartorzedowym weglem.
Oczywiscie sa odstepstwa od tej reguly, ale sa dosyc nieliczne. Aby betaketony uzyskaly efekt opioidowy nalezy je w znacznym stopniu zmodyfikowac, ale o tym poteoretyzowac mozna w dziale syntezy ;)
Pozdrawiam!
  • 834 / 11 / 0
Jest jeden B-K, o prostej budowie (w granicach możliwości), spełniający świętą "REGUŁĘ" z Twojego podręcznika i stosunkowo tani w syntezie. Jeśli zgadniesz, nie będziesz żałował zmarnowanego na myślenie i kształcenie się czasu ;) Brzmi jak chemiczne ogłoszenie matrymonialne, wiem... :D
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2012 przez Reez, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 3449 / 122 / 8
Nie ma czegoś takiego wśród fenyloetyloaminoketonów.
  • 338 / 1 / 0
Odkopie
Znalazłem dobrze schowany dokładnie rok temu metedron. Przed schowaniem zważyłem 2 razy po 150mg i raz 250mg. Odważone porcje schowałem do ependorfek, ependorfki do falkonki 50 i to do ciemnej reklamówki i to do półki za szkłem ciemnym. Tak to leżało rok bez dostępu powietrza z zewnątrz, nieotwierane, zapomniane. Konsystencja śniegu pozostała, barwa bez zmian.
Pytanie zasadnicze: jak sądzicie można przyjebać? Ile najdłużej ktoś trzymał metedron?
  • 1049 / 10 / 0
Zrob test 'alergiczny', ale wedle mojej wiedzy, jesli nie zmienil konsystencji, ani barwy - bedzie gites.
  • 402 / 3 / 0
wal śmiało... ketony mogą kilka lat leżeć i nic się nie stanie... może moc być troche slabsza

jesli konsytstencja sie nie zmienila to nie masz sie czego obawiac
  • 338 / 1 / 0
Bardzo inteligentnie zostawiłem wszystko tak jak znalazłem w skrytce i będę miał do niej dostęp za jakiś miesiąc :nuts:
jak przeleżało tyle to i miesiąc wytrzyma %-D
  • 388 / 3 / 0
Ja na metedronie miałem bardzo zbliżone uczucie do kodeinowego błogostanu. Aż mi się oczy przymykały :D
ODPOWIEDZ
Posty: 633 • Strona 61 z 64
Artykuły
Newsy
[img]
Narkotyki w bloku rysunkowym dla dzieci. Z piłkarzami reprezentacji Polski na okładce

Wrocławskie służby znalazły je w paczkach kurierskich

[img]
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny

Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.

[img]
Ekspertka: nikotyna ma większy potencjał uzależnieniowy niż heroina

Nikotyna ma bardzo duży potencjał uzależnieniowy, jest on nawet większy niż w przypadku heroiny - powiedziała PAP prof. Dominika Dudek, psychiatra. Dodała, że jej używanie ma niekorzystne skutki zdrowotne. Wskazała też, że nikotyna działa silnie na układ nagrody powodując wydzielanie się dopaminy.