Pierwszego posta na tym forum (mimo że czytam je od jakiegoś już czasu) pozwolę sobie tutaj skrobnąć. A chodzi o takie pytanie do specjalistów, to znaczy pewnie trochę głupiutkie, ale ciekawy jestem mimo że się na chemii nie znam ani trochę. :)
A mianowicie wyczytałem, iż w arylcykloheksaminach grupa metoksy powoduje niewielkie działanie na receptory opioidowe. A więc czy można to też odnieść do tego beta-ketonu z racji tego, że również ma grupę metoksy? Czy metedron oprócz zasadniczego działania na serotoninę może posiadać również aspekt opioidowy?
Pytam się o to również dlatego, iż samo działanie psychoaktywne mete jest dosyć charakterystyczne, co może budzić skojarzenia z fazą na opio. To znaczy (przynajmniej u mnie) oprócz braku stymulacji występuje również brak typowej postymulantowej zwały po ustaniu euforii - zamiast niej uczucie błogostanu. W przypadku innych euforycznych ketonów na zjeździe zawsze jest jakiś dyskomfort mniejszy lub większy, nawet w przypadku lightowego brefedronu. Ma może ktoś takie spostrzeżenia jak ja?
Aby zwiazek oddzialywal na receptory opioidowe musi spelniac tzw. regule morfiny czyli: Trzeciorzedowy azot z malym alkilowym podstawnikiem, czwartorzedowy wegiel, fenyl podlaczony bezposrednio do czwartorzedowego wegla, 2 atomy wegla miedzy trzeciorzedowym azotem a czwartorzedowym weglem.
Oczywiscie sa odstepstwa od tej reguly, ale sa dosyc nieliczne. Aby betaketony uzyskaly efekt opioidowy nalezy je w znacznym stopniu zmodyfikowac, ale o tym poteoretyzowac mozna w dziale syntezy ;)
Pozdrawiam!
Znalazłem dobrze schowany dokładnie rok temu metedron. Przed schowaniem zważyłem 2 razy po 150mg i raz 250mg. Odważone porcje schowałem do ependorfek, ependorfki do falkonki 50 i to do ciemnej reklamówki i to do półki za szkłem ciemnym. Tak to leżało rok bez dostępu powietrza z zewnątrz, nieotwierane, zapomniane. Konsystencja śniegu pozostała, barwa bez zmian.
Pytanie zasadnicze: jak sądzicie można przyjebać? Ile najdłużej ktoś trzymał metedron?
jesli konsytstencja sie nie zmienila to nie masz sie czego obawiac
jak przeleżało tyle to i miesiąc wytrzyma
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/e/ec8f9423-9d7e-4c62-947f-5adaba70c9cb/dude.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250703%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250703T071402Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=7f5445365e0c115dcb710d6d988493721a8b0696df2645ea3e7941fd770cfaf1)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/poldrugs.jpg)
Marihuana najczęściej używaną substancją psychoaktywną w Polsce po alkoholu, kofeinie i nikotynie
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cement.jpg)
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu
Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/narkotyki-cbsp-30062025-768x376.jpg)
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony
Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/tajlandia.jpg)
Marihuana tylko na receptę. Tajlandia zmienia politykę dotyczącą "miękkich" narkotyków
Marihuana w Tajlandii jest dostępna już tylko na receptę; w życie wszedł dekret zmieniający wprowadzone trzy lata wcześniej liberalne zasady sprzedaży specyfiku - podała w piątek agencja AP, przypominając, że Tajlandia była pierwszym azjatyckim państwem, które zdekryminalizowało obrót marihuaną.