Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 205 • Strona 1 z 21
  • 7 / 8 / 0

Cześć chciałbym się zapytać co sądzicie o nadchodzącym sezonie na łysiczki w tym roku.
Z tego co się orientuję, ubiegły rok był dość opóźniony jeśli chodzi o rozpoczęcie sezonu występowania. Słyszałem także, że w górach (szczególnie obszar Beskidu śląskiego), występują one wcześniej, i rok temu można było je znaleść nawet w sierpniu.

Jak myślicie zapowiada się ten sezon? Mam wrażenie, że o wiele więcej pada niż rok temu, a temperatury w nocy spadają poniżej 10°.

Może nawet jest ktoś z rejonu gór i orientuje się lepiej jak wyglada to tam w tym roku.
  • 4 / 2 / 0

Re: Łysiczki sezon 2021
Post
Cześć, jak na razie wydaje się być ok, ale jak będzie to się dopiero okaże. Jest jedno ale, grzyby rządzą się swoimi prawami i nie zawsze owocniki obficie wyrastają mimo iż warunki są dobre czy wręcz idealne . Masz rację iż w górach łysiczki pojawiają się wcześniej niż na nizinach, wiążę się to z niższymi temperaturami, które w górach są o wiele wcześniej a które są kluczowe w "wystartowaniu" owocników czyli grzybów. Także jak masz sprawdzone miejscówki, to pod koniec sierpnia koniecznie je zbadaj :)
  • 9 / 3 / 0

Re: Łysiczki sezon 2021
Post
Również odnoszę wrażenie, że sierpień zaczął się bardzo deszczowo i każdy deszczowy dzień mnie cieszy jak najbardziej. Przez to mam przeczucie, że ten sezon będzie udany. Rok temu u mnie całkowita klapa wyszła, przez brak czasu byłem w stanie nadzorować tylko jedną łąkę. W tym roku od połowy września mam urlop, więc zbadam każdą łąkę w okolicy, a upatrzyłem sobie kilka obiecujących.

Co do gór, to właśnie ostatnio zastanawiałem się, czy w Karkonoszach nie byłoby szansy już spotkać łysiczek? Jest kilka podmokłych obszarów w wysokich partiach, więc ja bym się łudził. W przeciągu dwóch tygodni zamierzam znaleźć jeden dzień na wycieczkę w góry z samiuśkiego rana, więc postaram się dać znać, jak sytuacja tam wygląda.
W każdym razie: do sezonu jeszcze lekko ponad miesiąc, ale już mogę życzyć wszystkim udanych łowów.

P.S.
Miło widzieć, że powstał ten temat. To dla mnie tak, jakby w grudniu usłyszeć Last Christmass i poczuć, że święta tuż-tuż :mniam:
  • 7 / 8 / 0

Ja sam zdziwiłem się, że nikt nie przygotowuje się do nadchodzącego sezonu, będzie to moje pierwsze polowanie, także nie mogę się doczekać... Co do gór Szyndzielnia pusta w tym tyg.. trzeba jeszcze poczekać, ale każde info byłoby mile widziane!
  • 30 / 10 / 0
Awatar użytkownika

Ja mam ambitne plany związane z tym sezonem, ostatnio wjeżdżało sporo Cubenów, ale chcę w końcu poczuć się jak prawdziwy słowiański szaman i spróbować polskich łysiczek :D
Karramba!!!
  • 7 / 8 / 0

A tak swoją drogą, czy ktoś też słyszał już o nowym redditowym wynalazku? Mapa występowania łysiczek, bazująca na obecnych warunkach pogodowych itp.

https://www.magicmushroommap.com/map

Ciekawy jestem na ile myślicie wiarygodna jest taka mapa.
  • 4 / 2 / 0

Co do przygotowań do sezonu to według mnie jest ociupinkę za wcześnie, przynajmniej na nizinach w centralnej Polsce :) Osobiście dam se spokój miesiąc przynajmniej, zanim ruszę na polowanie :)
  • 493 / 20 / 0
Awatar użytkownika

W tym roku nie ma suszy, więc sezon zacznie się pewnie bez opóźnień. Ciekawy bajer ta mapka, będę testował w nowych obszarach.
  • 2618 / 355 / 1
Awatar użytkownika

Równie mocno podoba mi się koncept i tytuł tematu.
Tak samo jak nie podoba mi się nowy wygląd forum
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"
[Jacek Dukaj, Król Bólu]


http://www.forensicscience.pl/pfs/71_zuba.pdf
  • 493 / 20 / 0
Awatar użytkownika

Trzeba od czasu do czasu cosik zmienić, nie tylko wygląd forum. U mnie na telefonie jest ograniczona ilość funkcjonalności. Na kompie mam pełen wachlarz opcji do wyboru. A tak na temat, czy jadł kto już zw tym roku polskie psilocybe?
ODPOWIEDZ
Posty: 205 • Strona 1 z 21
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.