Lamotrygina (Lamitrin, Lamotrix, Symla) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 52 / 10 / 0

W sumie lepiej rano żeby działało w ciągu dnia ale możesz też wieczorem. Ja biorę 50 rano i dorzucam jeszcze jedna na wieczór.
  • 857 / 169 / 0

Ma lamo jakiś wpływ na benzo? Wziąłem dzisiaj niewielką dawkę i porobiło mnie podejrzanie mocno.

Z ziołem, z tego co widzę, różnie reagują ludzie, u mnie działanie w jakieś upalenie na smutno idzie. ._.

No ale to dopiero druga doba na 50mg, jednak te zmiany w działaniu innych substancji są wyraźne od pierwszej tabsy.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Czy twarde narkotyki przejęły rap na dobre?

Coraz częściej w kawałkach słyszymy o twardych narkotykach i bynajmniej nie są to wzmianki w kontekście ostrzeżenia młodych słuchaczy przed zagrożeniami, które niosą ze sobą tego typu środki.
  • 31 / / 0

Czy Lamo bardzo działa u was na funkcje poznawcze ,pamięć,myślenie w sensie negatywnym?
  • 40 / 5 / 0

^ lamotrygina - szczególnie stosowana jako stabilizator wspomagająco w depresji i stanach lękowych (czyli nie na swoje główne przeznaczenie medyczne ) z reguły przynosi poprawę ogólnej sprawności umysłowej.
Jeżeli jednak u ciebie jest inaczej to należy rozważyć czy lek przynosi Ci więcej korzyści czy strat. Tak czy inaczej objawy które wystąpiły u Ciebie są przemijace - ustąpią po zaprzestaniu brania lęku.
  • 368 / 42 / 0

Na początku terapii zwłaszcza przy dużych dawkach tak, może zaburzać koncentracje.
  • 9 / 1 / 0

Siemano!

Mam pytanie odnośnie lomotryginy, głównie do osób, które się nią leczą na ChAD, lub depresję z lękami.
Biorę to 3,5 tygodnia, zaczynałem od dawki 25mg teraz (stopniowo zwiększana) 100mg i szczerze, nie działa wcale. Ostatnio mam problemy z pamięcią, koncentracją etc. Możliwe, że to skutek uboczny lamotryginy? Przyjmuję też pregabalin, ale wcześniej problemów z w/w nie miałem aż takich haha.

Wracając do pytania, czy prawdą jest to, że lamotrygina zacznie działać przy dawce 200mg? Zależy mi na konkretnej odpowiedzi, bo matura się zbliża ;/
  • 40 / 5 / 0

^ nie powiedziałeś jakiego działania się spodziewasz. Lamotrygina przy chorobach jakie wskazales ma działanie głownie stabilizujące - tonizujące nadwrażliwy układ nerwowy. Jej działanie nie jest silne. Dziala w tle często przy współpracy z innym znacznie silniejszym lekiem przeciw depresyjnym/lękowym
Co do negatywnego wpływu na koncentrację to dosłownie dwa posty wyżej masz już odpowiedz.
  • 857 / 169 / 0

Jeszcze nie zgłębiłem dokładnego info ale nie jest czasem tak, że lamotrygina potrzebuje wielu tygodni na rozruch, nie zaburzanych używkami?
  • 45 / 1 / 0

moja obecna dawka lamo to 75mg, niestety ominęłam 4 dni... i zapewne ma to swoje skutki. co ciekawe - jestem spuchnięta. cała. palce, stopy, ogólnie całe kończyny. skróra szybciej się czerwieni. nie odczuwam żadnych innych dolegliwości (oprócz podejrzenia powrotu hipomanii)... czy to jakaś losowa sytuacja czy lamo może mieć z tym coś wspólnego?
no bo kilka dni 0 0 i bam 75... sen i apetyt w normie.
  • 857 / 169 / 0

Tak, najprawdopodobniej to do lamo, zgłoś lekarzowi, zapewne będziesz musiała odstawić.
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata