Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 2 / / 0
Siemka potrzebuje pomocy. Lekarz rodziny dał mi klomipramina biorę około 3 miesięcy dawka nie duża doszedłem do 62.5 na noc raz .
Czułem się jakby lepiej przez jakiś czas w środku trwania leczenie tym gownem ale ostatnio mi się pogorszyło jakby wróciły wszystkie objawy z początku choroby . Biorę do tego relanium na które już mam tolerancję i równierz działa słabo .
Pytanie czy odstawić to i spróbować bez tego czy poczuje się lepiej ? Lekarz twierdzi że trzeba brać dalej ale dodam że mieszkam w Holandii a tu jest trochę inaczej niż w Pl lekarz rodziny jest od wszystkiego i nie nadają się do niczego .
Mam zamiar przestać to brać i próbować doraźnie valium .

Czy ktoś może doradzić na do ewentualnego można by zmienić to gówno ? I czy dobrze zmienić valium na klona ? Potrzebuje zacząć funkcjonować a nie mogę znowu jak na początku choroby

Nie jest ważne dla mnie w tej chwili czy się uzależnień czy nie muszę wrócić do żywych , pół roku prawie siedzę w domu i walczę z tym gownem .
Pozdrawiam serdecznie i proszę o konkretne odpowiedzi. Mati
  • 4603 / 2207 / 1
Idź do lekarza, który CI to przepisał i z nim rozmawiaj. Na podstawie tego co napisałeś nikt miarodajnie nie jest w stanie CI pomóc i doradzić. Potrzebny jest "wywiad" przed decyzją o ustawieniu leczenia farmakologicznego. To nie są tic-taki, że od tak dzisiaj to, a jutro może co innego się odecydujesz i weźmiesz.

Jak nie masz zaufania do lekarza, idź do drugiego, lub nawet trzeciego, ale idź do lekarza. Inaczej ktoś z Twojej rodziny będzie płakał i poszukiwał odpowiedzi na pytanie "dlaczego mój bliski zamiast leczyć się, eksperymentował z dragami i się przekręcił, albo popadł w taką deprechę, że do roku z łóżka nie wychodzi"
  • 494 / 134 / 0
@Mati30NL jeżeli nie ufasz holenderskim lekarzom to poszukaj polskiego lekarza, na pewno istnieją jakieś grupki na fejsbuku, gdzie organizuje się polonia wokół danego regionu. jak mieszkałem w UK to takich grup było mnóstwo; fakt, że było to duże miasto, ale Holandia to bardzo popularny kierunek, więc bez problemu kogoś znajdziesz w ten sposób.
a tu jest trochę inaczej niż w Pl lekarz rodziny jest od wszystkiego i nie nadają się do niczego .
Ależ mnie irytuje takie gadanie. Jakie Ty masz kompetencje, żeby oceniać zdolności holenderskich lekarzy? Piszesz "również" przez "rz", więc może nie bierz się za autodiagnozę i ustawianie sobie leczenia. Zwykły Holender na Twoim miejscu po prostu zmieniłby lekarza i Ty zrób to samo, uwzględniając grupki fejsbukowe o których wspomniałem.

Nie lecz się klonazepamem.
PW - pamiętaj o privnote.com
WickrMe m0rningzolpi
mail little.liar@hush.ai

w przypadku kontaktu mailowego bądź przez Wickr - proszę o przedstawienie się nickiem z [H] w pierwszej wiadomości
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi

Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.

[img]
Wpływ świadomości lekarzy na doświadczenia pacjentów z terapią medyczną marihuaną

W ostatnich latach temat medycznej marihuany zyskał na ważności zarówno w kręgach medycznych, jak i wśród pacjentów. W miarę legalizacji oraz wzrastającej dostępności preparatów konopnych dla pacjentów, pojawia się potrzeba przeanalizowania, jak zrozumienie i wsparcie lekarzy wpływa na skuteczność terapii. W badaniach przedstawianych przez Clobesa i współpracowników z California State University, zbadano, jak współpraca z lekarzami i informowanie o stosowaniu medycznej marihuany przez pacjentów wpływa na wyniki terapii.

[img]
Mocny początek 2025 roku dla europejskiego rynku konopnego. Niemcy, Polska i UK na fali wzrostu

Początek 2025 roku przyniósł solidne otwarcie dla europejskiego rynku konopnego. Mimo trudności z poprzednich lat i sporych wyzwań regulacyjnych, wiodące firmy w sektorze notują rekordowe wyniki sprzedaży, a zainteresowanie rynkiem rośnie z każdym miesiącem.