Dział dotyczący grzybów i roślin wykazujących działanie halucynogenne, psychodeliczne lub dysocjacyjne.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 29 / 7 / 0
Cześć,
Interesuje mnie doświadczenie wywołane bufoteniną (5-HO-DMT) zawartą w najwyższym stężeniu w nasionach Cebil (Anadenanthera colubrina). W odróżnieniu od Yopo (A. peregrina), właśnie w tej odmianie głównym alkaloidem jest 5-HO-DMT, a nie 5-MeO-DMT.
Przymierzam się do zakupu takich oto nasion i parę rzeczy chciałbym się najpierw dowiedzieć od kogoś, kto już może się w to bawił:
Z tego co wiem, nasiona należy wyprażyć, wyjąć ze skorupek, zmielić a następnie zmieszać 1:1:1 z wodorotlenkiem wapnia (wapnem gaszonym) i proszkiem do pieczenia, po czym zmoczyć wodą i zmieszać na pastę, następnie wysuszyć i tabaka gotowa. Jeśli przepis się nie zgadza, proszę o sprostowanie. Następnie wciąganie za pomocą kuripe (bambusowej rury służącej do wdmuchiwania do nosa).
Czy taki sposób jest wydajny?
Ile nasion najlepiej wykorzystać na jeden trip? I ile taki trip trwa?
Jakie właściwie są efekty, ma ktoś doświadczenia?
Czy nasiona można by było np. Spalić w bongu aby działanie było takie same lub lepsze?
Czy zjedzone nasiona również zadziałają?
  • 27 / 15 / 0
  • 29 / 7 / 0
Jasne, zastanawiam się tylko czy między przyrządzaniem/spożywaniem Yopo i CEBIL są jakieś w zasadzie różnice.
  • 120 / 8 / 0
Hej, jest gdzieś po polsku jakiś przepis jak przeprowadzić ekstrakcje bufoteniny z tych nasionek? Troszkę bawiłem się w palenie zmielonych nasionek, ale doszedłem do wniosku, że to jednak słaba opcja na poznanie prawdziwego potencjału jaki w tym drzemie.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.

[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.