Więcej informacji: Beta-ketony w Narkopedii [H]yperreala
Primo, dyskusja nt. podejścia do "cocaine toxicity" (czyli przedawkowanie stimów) od strony medycyny ratunkowej https://emcrit.org/toxhound/cocaine-bet ... wont-hunt/
Facet nie pochwala stosowania beta-blokerów, ale sam wskazuje, że:
The largest evidence for the safety of beta blockers has been in large retrospective studies and meta-analysis demonstrating the lack of adverse effects in patients that were . . . well, not that sick (Richards 2016 PMID: 26919414). In patients with cocaine positive urine tests, no one died or had a serious adverse effect. The number of patients is indeed impressive, and the authors are thoughtful and prolific publishers. I’ve authored papers with some of them. They are good peeps. Their work gives solid evidence that in patients who aren’t really sick nothing bad happened.
Następnie czy beta-blokery mogą być używane: "Stimulants cause excessive catecholamines. Beta-blockers are the only class of medication that directly antagonizes this effect. Based on the results of our systematic reviews we determined alpha-blockers (phentolamine), nitric-oxide mediated vasodilators (nitroglycerin, nitroprusside), and calcium channel blockers treat hypertension, not heart rate. A beta-blocker like labetalol will do both effectively and safely." https://lifeinthefastlane.com/beta-bloc ... -not-care/
Wniosek: beta blokery takie jak proplanolol mogą być teoretycznie niebezpieczne, ale bardzo ciężko jest to uzasadnić. W warunkach klinicznych okazuje się to być nieprawdą. Na sam koniec tego co tu czytałem o "selektywności". Blokery ACE blokują enzym konwertujący angiotensynę celem obniżenia ciśnienia bez wpływu na częstość akcji skurczowej. Może to prowadzić i jest opisywane jak główny poważny skutek uboczny do tachykardii. To w warunkach normalnych.
Dlaczego? Dlatego, że serce normalnie (to się chyba paradoksem nazywa) bije mocniej i szybciej albo słabiej i wolniej. Kiedy sztucznie spowodujemy rozprzeżenie tego mechanizmu (spadek ciśnienia) serce może przyśpieszyć akcję skurczową. Dzieje się tak, ponieważ działamy poniżej wbudowanych w mechanizm kontroli pracy serca układów. W normalnych przypadkach daje to lepszy efekt dla pacjenta, ale w przypadku przedawkowania stymulantów może prowadzić do pogłębienia tachykardii, co może doprowadzić do migotania komór to zaś jest najczęstszym powodem zatrzymania akcji serca.
scalam :-D
I jeszcze dodam informację, bo ktoś polecał captopril. Captopril jest inhibitorem enzymu konwertującego angiotensynę. W przypadku osób z zaburzeniami gospodarki wodno-elektrolitowej może doprowadzić do tachykardi. Zaś do zaburzeń tejże prowadzą np. wymioty, brak spożycia płynów, brak jedzenia, nadmierna potliwość - co brzmi jak typowe skutki przedawkowania stimów w ramach cugu badawczego.
W zw. z powyższym zwracam uwagę, że wypowiedzi z cyklu "weź to i tylko to" nie mając podstaw innych niż uniwersytet duckduckgo może kogoś serio zabić. Bo jak pisałem, pogłębienie tachykardi może prowadzić do migotania komór i zatrzymania akcji serca.
stteetart
Może Pan[mention]DexPL[/mention] lub [mention]Fatmorgan[/mention] coś wiedzą?
Ewentualny baklofen (nie musi być) w tle?
Powiadacie, że dobra sprawa uświęca nawet hejting?? A ja Wam mówię: dobry hejting uświęca każdą sprawę.
Byłem na 3 skzoleniach z rat. med. i za każdym razem betablokery wskazywano jako najlepsze i najszybsze działanie w przypadku przedawkowania Viagry w sytuacji, gdy praca serca jest w stanie zagrażającym życiu. Dwa razy widziałem bezpośrednie zastosowanie na delikwencie (młode osoby przed 30 r.ż. - dawki Viagry ponad 250) Zadziałało w obu przypadkach w ciągu 15-20 minut i pacjent po 2-3 h obserwacji mógł wrócić do dalszych igraszek.
PS. Słyszałem o "nie łączeniu stimów z betablokerami". Na forum w tej kwestii panuje prawie fetysz, ale w szpitalach stosuje się je na codzień i jeszcze nie słyszałem o żadnych powikłaniach z tym związanych. Kolejny przykład, że teoria z praktyką są od siebie często biegunowo odległe.
Powiadacie, że dobra sprawa uświęca nawet hejting?? A ja Wam mówię: dobry hejting uświęca każdą sprawę.
03 sierpnia 2018DexPL pisze: [mention]NegatywneWibracje[/mention]
PS. Słyszałem o "nie łączeniu stimów z betablokerami". Na forum w tej kwestii panuje prawie fetysz, ale w szpitalach stosuje się je na codzień i jeszcze nie słyszałem o żadnych powikłaniach z tym związanych. Kolejny przykład, że teoria z praktyką są od siebie często biegunowo odległe.
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
Wielokrotnie spotkałem się z poradami, że nie można podawać ani bisocardu (selektywny) i proparnololu (nieselektywny)
Nie wiem, nie mialem nigdy potrzeby stosowania.
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
05 sierpnia 2018DexPL pisze: [mention]Stteetart[/mention]
Wielokrotnie spotkałem się z poradami, że nie można podawać ani bisocardu (selektywny) i proparnololu (nieselektywny)
beta-ketony-beta-blokery-t39255-60.html
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/weedatwork.jpg)
Jeden na dziesięciu trzydziestolatków pracuje pod wpływem. Naukowcy biją na alarm
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/175-284921000.jpg)
Wpadli w trakcie transakcji
Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali narkotykowy duet. Mężczyźni wpadli w trakcie transakcji, która odbywała się na jednym z parkingów w Wólce Kosowskiej. Na posesji 49-letniego obywatela Ukrainy, policjanci znaleźli uprawę marihuany. Krzaki konopi indyjskiej zostały zabezpieczone. 44 i 49-latek usłyszeli zarzuty karne oraz zostali objęci policyjnymi dozorami.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/egipt.jpg)
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw
Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.