Beta-ketony + beta-blokery (leki beta-adrenolityczne) - Bezpieczeństwo stosowania w sytuacjach kardiologicznie kryzysow

Dział poświęcony licznej grupie pochodnych katynonu, oraz jemu samemu. Podstawą ich budowy jest 1-aryloizopropan-1-on-2-amina.
Więcej informacji: Beta-ketony w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 81 Strona 7 z 9
Rejestracja: 2006
  • 33 / 4 / 0


A co sądzicie o stosowaniu Amlopinu przy beta ketonach?
Rejestracja: 2018
  • 1 / / 0


Wrzucam tutaj, bo ludzie piszą i na innych forach podają takie bzdury, że ręce trzeba załamać parę razy.

Primo, dyskusja nt. podejścia do "cocaine toxicity" (czyli przedawkowanie stimów) od strony medycyny ratunkowej https://emcrit.org/toxhound/cocaine-bet ... wont-hunt/

Facet nie pochwala stosowania beta-blokerów, ale sam wskazuje, że:
The largest evidence for the safety of beta blockers has been in large retrospective studies and meta-analysis demonstrating the lack of adverse effects in patients that were . . . well, not that sick (Richards 2016 PMID: 26919414). In patients with cocaine positive urine tests, no one died or had a serious adverse effect. The number of patients is indeed impressive, and the authors are thoughtful and prolific publishers. I’ve authored papers with some of them. They are good peeps. Their work gives solid evidence that in patients who aren’t really sick nothing bad happened.
Autor powyższego zaleca stosowanie benzodiazepin w ramach ratowania, ale zwraca uwagę, że u osób zdrowych brak było poważnych problemów na skutek beta blokerów

Następnie czy beta-blokery mogą być używane: "Stimulants cause excessive catecholamines. Beta-blockers are the only class of medication that directly antagonizes this effect. Based on the results of our systematic reviews we determined alpha-blockers (phentolamine), nitric-oxide mediated vasodilators (nitroglycerin, nitroprusside), and calcium channel blockers treat hypertension, not heart rate. A beta-blocker like labetalol will do both effectively and safely." https://lifeinthefastlane.com/beta-bloc ... -not-care/

Wniosek: beta blokery takie jak proplanolol mogą być teoretycznie niebezpieczne, ale bardzo ciężko jest to uzasadnić. W warunkach klinicznych okazuje się to być nieprawdą. Na sam koniec tego co tu czytałem o "selektywności". Blokery ACE blokują enzym konwertujący angiotensynę celem obniżenia ciśnienia bez wpływu na częstość akcji skurczowej. Może to prowadzić i jest opisywane jak główny poważny skutek uboczny do tachykardii. To w warunkach normalnych.

Dlaczego? Dlatego, że serce normalnie (to się chyba paradoksem nazywa) bije mocniej i szybciej albo słabiej i wolniej. Kiedy sztucznie spowodujemy rozprzeżenie tego mechanizmu (spadek ciśnienia) serce może przyśpieszyć akcję skurczową. Dzieje się tak, ponieważ działamy poniżej wbudowanych w mechanizm kontroli pracy serca układów. W normalnych przypadkach daje to lepszy efekt dla pacjenta, ale w przypadku przedawkowania stymulantów może prowadzić do pogłębienia tachykardii, co może doprowadzić do migotania komór to zaś jest najczęstszym powodem zatrzymania akcji serca.

scalam :-D

I jeszcze dodam informację, bo ktoś polecał captopril. Captopril jest inhibitorem enzymu konwertującego angiotensynę. W przypadku osób z zaburzeniami gospodarki wodno-elektrolitowej może doprowadzić do tachykardi. Zaś do zaburzeń tejże prowadzą np. wymioty, brak spożycia płynów, brak jedzenia, nadmierna potliwość - co brzmi jak typowe skutki przedawkowania stimów w ramach cugu badawczego.

W zw. z powyższym zwracam uwagę, że wypowiedzi z cyklu "weź to i tylko to" nie mając podstaw innych niż uniwersytet duckduckgo może kogoś serio zabić. Bo jak pisałem, pogłębienie tachykardi może prowadzić do migotania komór i zatrzymania akcji serca.

stteetart

Dramat w szpitalu psychiatrycznym. Pacjenci trafiają na OIOM z przedawkowania

Adam jest pacjentem szpitala psychiatrycznego w Lubiążu. – Możesz tu ćpać co chcesz. Musisz mieć tylko pieniądze – mówi.

Ruszył proces o dopalacze w Trzebiatowie. Rok temu substancjami zatruło się 14 osób

Na ławie oskarżonych zasiadł 20-letni Aleksander N. Rok temu wprowadził do obrotu dopalacze, którymi zatruło się kilkanaście osób.
Rejestracja: 2014
  • 1574 / 277 / 0


Jak oceniacie niebezpieczeństwo połączenia betablokerów (metocard) i sildenafilu? :rolleyes:
Może Pan[mention]DexPL[/mention] lub [mention]Fatmorgan[/mention] coś wiedzą?

Ewentualny baklofen (nie musi być) w tle?
Rejestracja: 2018
  • 2466 / 836 / 1


[mention]NegatywneWibracje[/mention]

Byłem na 3 skzoleniach z rat. med. i za każdym razem betablokery wskazywano jako najlepsze i najszybsze działanie w przypadku przedawkowania Viagry w sytuacji, gdy praca serca jest w stanie zagrażającym życiu. Dwa razy widziałem bezpośrednie zastosowanie na delikwencie (młode osoby przed 30 r.ż. - dawki Viagry ponad 250) Zadziałało w obu przypadkach w ciągu 15-20 minut i pacjent po 2-3 h obserwacji mógł wrócić do dalszych igraszek.

PS. Słyszałem o "nie łączeniu stimów z betablokerami". Na forum w tej kwestii panuje prawie fetysz, ale w szpitalach stosuje się je na codzień i jeszcze nie słyszałem o żadnych powikłaniach z tym związanych. Kolejny przykład, że teoria z praktyką są od siebie często biegunowo odległe.
Rejestracja: 2014
  • 1574 / 277 / 0


Pięknie dziękuję [mention]DexPL[/mention]. Oszczędziłeś mi stresów, które nie przystają do kontekstu. :-)
Rejestracja: 2017
  • 5198 / 720 / 0


03 sierpnia 2018DexPL pisze:
[mention]NegatywneWibracje[/mention]


PS. Słyszałem o "nie łączeniu stimów z betablokerami". Na forum w tej kwestii panuje prawie fetysz, ale w szpitalach stosuje się je na codzień i jeszcze nie słyszałem o żadnych powikłaniach z tym związanych. Kolejny przykład, że teoria z praktyką są od siebie często biegunowo odległe.
O ktorych beta blokerach mowisz?
Rejestracja: 2018
  • 2466 / 836 / 1


[mention]Stteetart[/mention]

Wielokrotnie spotkałem się z poradami, że nie można podawać ani bisocardu (selektywny) i proparnololu (nieselektywny)
Rejestracja: 2017
  • 5198 / 720 / 0


Z tego co ja pamietam w gre wchodza glownie leki 3 generacji.
Nie wiem, nie mialem nigdy potrzeby stosowania.
Rejestracja: 2012
  • 1017 / 248 / 0


05 sierpnia 2018DexPL pisze:
[mention]Stteetart[/mention]

Wielokrotnie spotkałem się z poradami, że nie można podawać ani bisocardu (selektywny) i proparnololu (nieselektywny)
dla bezpieczeństwa z B-blokerów, które można podać przy stimach, to chyba jedynie te, które jednocześnie posiadają działanie rozszerzające naczynia wieńcowe, jak nebiwolol (przez wpływ na syntezę tlenku azotu)
Rejestracja: 2017
  • 5198 / 720 / 0


[mention]A-CoA[/mention]
beta-ketony-beta-blokery-t39255-60.html
Posty: 81 Strona 7 z 9
Wróć do „Katynony (β-ketony)”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość