Bacopa monnieri - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy bacopa działa wedlug Ciebie?

63%
1.Tak
5
25%
2.Trochę
2
Brak głosów
3.Nie
13%
4.Działa ale po czasie.
1

Liczba głosów: 8

• 3070 / 1030 / 0

13 kwietnia 2019SRTN pisze:
Przeczytałem cały wątek, i nie wiem, czy lepiej brać brać na noc, bo może usypiać, czy rano ze względu na to, że to jak trutka na szczury, a strychnina to przecie stymulant. Jakie jest wasze zdanie?
Tak ma dwa alkaloidy podobne a właściwie identyczne w strukturze i dzialaniu do Strychniny czyli stymulanta.
Na noc nie polecam choć znam takich co biora ale sen wtedy to abstrakcja.
Takze lepiej zastanówcie sie ..
  • 303 / 45 / 0

@AnnaS Ja jestem bardzo wrażliwy w kwestii jakichkolwiek związków stymulujących jeżeli chodzi o sen. Już przy małej dawce różeńca rano miałem duże problemy z osiągnięciem snu, nawet przy wspomaganiu farmakologicznym.

Bacopa brana w godzinach wieczornych nie powoduje u mnie takich komplikacji i śmiało można ją wrzucać w godzinach wieczornych. To jest moje doświadczenie z tą substancją, którą biorę od kilku tygodni, ale każdy organizm może inaczej zareagować, więc polecam spróbować i przekonać się osobiście.

Pozdrawiam Cię @AnnaS. Widzę, że bardzo dobrze moderujesz swoje działy i masz dużą wiedzę w tych tematach. :extasy:

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Uzależniony rodzic może pożegnać się z władzą rodzicielską

Jeśli rodzic cierpi na chorobę alkoholową lub jest uzależniony od narkotyków, może stracić władzę rodzicielską. Kluczowe dla sądu rodzinnego jest to, czy nałóg rodzica godzi w dobro dziecka.
  • 3070 / 1030 / 0

Bacopa bardzo dlugo rozkręca się ale to silna roslina dziala na wiele neuroprzekaznikow.
Wiele osob lekceważy rosliny i miesza leki by wzmocnic banie czesto kończy sie to wizyta na SOR-ach.
Kazdy ma inny organizm, nie bede wam prawila kazań ale uwazajcie bo zdrowie i zycie macie jedno.

@04pain
Dziękuję widze,ze tez starasz sie byc aktywny.
  • 125 / 23 / 0

Witam wszystkich serdecznie. Mam takie trzy pytanka, bo mi się urlop zbliża i nie wiem czy odstawiać bacope, a tak poza tym to mam parę wątpliwości.
Czy zażywanie DXM, tramadolu albo LSD podczas używania Bacopy jest tylko ryzykowne czy to już skrajna głupota?

Sam w końcu nie wiem czy Bacopa jest MAOI czy też nie? Jeśli tak to jak wypada w porównaniu z Różeńcem?

Jaki ma też wpływ na GABA-A? Czytałem, że nadaje się do naprawy neuroprzekaźników po ciągu z benzo. Brzmi zbyt dobrze by mogła to być prawda.

Ech. Kto by pomyślał, że będę zażywał coś czym się nie da naćpać :)
  • 3070 / 1030 / 0

Wy mnie chyba chcecie wykończyć jak ciocia mowi nie mieszajcie z roslinami lekow by podkręcić korbe/banie/ faze/high czy jak to zwiecie to znaczy ,ze nie warto.
Odpowiadam to jest bardzo ryzykowne.
  • 681 / 134 / 0

26 kwietnia 2019Cry666 pisze:
Witam wszystkich serdecznie. Mam takie trzy pytanka, bo mi się urlop zbliża i nie wiem czy odstawiać bacope, a tak poza tym to mam parę wątpliwości.
Czy zażywanie DXM, tramadolu albo LSD podczas używania Bacopy jest tylko ryzykowne czy to już skrajna głupota?

Sam w końcu nie wiem czy Bacopa jest MAOI czy też nie? Jeśli tak to jak wypada w porównaniu z Różeńcem?

Jaki ma też wpływ na GABA-A? Czytałem, że nadaje się do naprawy neuroprzekaźników po ciągu z benzo. Brzmi zbyt dobrze by mogła to być prawda.

Ech. Kto by pomyślał, że będę zażywał coś czym się nie da naćpać :)
Jeśli chcesz naprawić sobie układ gabaergiczny to jak najbardziej możesz jeść brahmi. Jest to całkiem skuteczna roślina jeśli chodzi o naprawianie tego układu. Możesz do tego dodać Ginkgo biloba, dziurawiec, kudzu i DXM w małych dawkach (do 60 mg na dzień; słownie sześćdziesięciu miligramów na dzień). Z większymi dawkami nie radził bym. Jeśli boisz się ZS w przypadku połączenia dziurawca i małych dawek DXM, dołącz do miksa napar z rumianku (kiedyś polecałem urosept, ale chyba się zepsuł ostatnio) napar z 15 g na dzień. Albo wyłącz z miksa, któryś z tych składników.
  • 125 / 23 / 0

26 kwietnia 2019AnnaS pisze:
Wy mnie chyba chcecie wykończyć jak ciocia mowi nie mieszajcie z roslinami lekow by podkręcić korbe/banie/ faze/high czy jak to zwiecie to znaczy ,ze nie warto.
Odpowiadam to jest bardzo ryzykowne.
Dobrze ciociu. W takim razie robię przerwę od bacopy. Czy cztery dni starczą między ostatnią dawką bacopy a miksem LSD + DXM?
  • 173 / 7 / 0

Dołączam się do pytania @Cry666, ile ma wynosić ta przerwa między odstawieniem bacopy a używkami?
  • 68 / 13 / 0

Nie polecam łączyć tego z neuroleptykami. Chyba dlatego, że oddziałuje na serotoninę w sposób przeciwny (?) do nich i robi się syf w mózgu. Interakcji z lamotryginą z kolei nie zauważyłem, z innymi substancjami oddziałującymi na GABA jest OK (ale próbowałem w rozsądnych dawkach!).

Czy to prawda, że Brahmi powoduje upregulację receptorów GABA?
  • 13 / 2 / 0

Czy można przyjmować z tryptofanem? Jeśli tak to w jakich ilościach? Niestety jestem alergikiem i moja dieta jest powodem niewystarczającejpodaży tego aminokwasu.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata