@Stteetart po przebudzeniu bólu głowy nie ma. Jem śniadanie, po drugim śniadaniu razem z jogurtem wrzucam bacope. Ból głowy pojawia się z 2-3 godziny później, trwa tak jak pisałem różnie, potem zanika i albo już w ogóle się nie pojawia, albo znowu pojawia się po jakimś czasie, trwa albo do zaśnięcia, albo przechodzi już wcześniej. Jeśli ma to jakieś znaczenie, to wypita kawa pozwala go zniwelować o jakieś 90%.
Nie świadczę pomocy w załatwianiu substancji psychoaktywnych (legalnych bądź nie). Proszę, aby do mnie nie pisać w tej sprawie!
W sumie tylko ashwagandę i bacopę pierwszy raz włączałem. Po paru dniach sytuacja się unormowała, napięcie trochę zeszło. Myślę żeby dołączyć pregabaline do stacku, wtedy motywacja by się utrzymywała, napięcie by spadło i czułbym się w miarę ok. Kwetiapina jako neuroleptyk wydaje mi się, że nie wywoła groźnych interakcji, a przez krótki okres działania nie będzie się kumulować w organizmie poprzez wolniejsze metabolizowanie.
Pregabalinę chcę dołączyć dlatego, że kiedyś brałem i pomagała na napięcie, na sen, i lepiej się po niej ćwiczyło bo likwidowała ból piszczeli przy bieganiu i pozwalała mocniej trenować.
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
W przypadku benzo doraźnie te interakcje może byłyby pożądane ale mimo wszystko nie warto ryzykować w przypadku nie do końca poznanego mechanizmu działania obu substancji, szczególnie bacopy jako zioła.
Albo zioła albo leki.
Także bede przed tym was ostrzegala przed niepotrzebnym ryzykiem związanym z tym ,ze albo chcecie wzmocnic faze miec banie / brakiem wiedzy.
Dlatego podkreślam nie mieszać leków z ziołami wielokrotnie była mowa o tym ,że rośliny maja sporo substancja w sobie , które różnie działają.
Mało tego wiele z tych substancji nie ma odkrytej struktury choc wiadomo,że sa w danej roślinie nie mając struktury ciezko powiedziec jak zachowa sie w waszym organizmie z danym lekiem/ substancja.
Chce tez nadmienic ,ze wiele substancji mających określoną i potwierdzona strukture nie ma określonego dokładnego mechanizmu dzialania MOA rozumiecie dlaczego was zawsze ostrzegam!
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/b/b4ff22b3-bc93-43d4-bf78-85f2b72aec8b/20231019_020539.png?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250706%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250706T193602Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=9c143af3ef627bf815bac34004a0063656b99fb919a52a16f93ddcff79e3dfa8)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/germancannaclubs.jpg)
Niemiecki ekspert: trudno dostrzec w legalizacji konopi cokolwiek pozytywnego
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/edna.jpg)
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny
Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/uber-eats.jpg)
Kurier Uber Eats myślał, że wiezie burrito. W środku była marihuana
Wyobraź sobie, że realizujesz zwykłe zamówienie jako kurier. Odbierasz paczkę z jedzeniem i ruszasz w drogę. Nagle czujesz dziwny, bardzo intensywny zapach marihuany. Dokładnie to spotkało kuriera Uber Eats w New Jersey, który zamiast meksykańskiego przysmaku, nieświadomie transportował zioło.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mozgnastolatka.png)
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?
Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.