Jesteś użytkownikiem marihuany? Możesz potrzebować większej dawki narkozy

Reuters, powołując się na badania amerykańskich naukowców, donosi, że ludzie regularnie palący marihuanę mogą potrzebować większych dawek narkozy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Antyradio.pl
Marcin Czajkowski

Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

431

Reuters, powołując się na badania amerykańskich naukowców, donosi, że ludzie regularnie palący marihuanę mogą potrzebować większych dawek narkozy.

Według naukowców, użytkownicy marihuany mogą potrzebować nawet dwukrotnie większej dawki narkozy niż pacjenci, którzy nigdy nie korzystali z tej używki. Porównane zostały 3 leki, używane najczęściej podczas przeprowadzania endoskopii - fentanyl, midazolam oraz propofol. Inspiracją do przeprowadzenia testów był fakt, że marihuana jest coraz popularniejsza (i coraz bardziej legalną) używką w Stanach Zjednoczonych.

Marihuana zyskuje na popularności

Marihuana w ostatnich latach sporo zyskała na popularności. Między 2007 a 2015 rokiem jej użycie wzrosło w Stanach o 43%. Statystyka pokazuje, że 13.5% dorosłych regularnie użytkuje narkotyk. Jeśli pod uwagę weźmiemy całą populację świata - 4% (183 miliony) dorosłych paliło w swoich życiu zioło.

W jaki sposób natomiast palenie marihuany wpływa na opiekę zdrowotną? Naukowcy ze szpitala w Grand Junction w Kolorado skupili się na konkretnym zagadnieniu z tym związanym - uspokojeniu polekowym. Zbadali oni dokumentację 250 pacjentów, którym podawane były 3 wspomniane wcześniej leki i zestawili ją z danymi, czy dane osoby były użytkownikami marihuany, czy nie. Narkotyk jest legalny w Kolorado od 2012 roku.

Wpływ THC na działanie narkozy

Rezultaty badań były dość ciekawe. Po porównaniu jednostek niepalących z tymi, które zażywają marihuanę regularnie okazało się, że palacze potrzebują średnio 14% większą dawkę fentanylu, 20% większą dawkę midazolamu oraz 220% większą dawkę propofolu, aby uzyskać takie same rezultaty.

Dr. Roderic Eckenhoff z Uniwersytetu w Pensylwanii tak opisuje badania:

<blockquote>
Uznałbym je za pilotażowe badania dotyczące wpływu THC na działanie leków powodujących uspokojenie polekowe. Pewnie ktoś powinien się zająć bardziej kompleksowym testem.</blockquote>

Niemniej jednak, badania przeprowadzone na małej grupie ludzi dają pewien wgląd w zagadnięcie wpływu tetrahydrokannabinolu na uspokojenie polekowe. Miejmy nadzieję, że bardziej dokładne testy zostaną wykonane w przyszłości.

Oceń treść:

Average: 6.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • aviomarin
  • Dimenhydrynat
  • Pierwszy raz

Bez żadnego namysłu i pomysłu co będę robił. Wiedziałem że będzie to samotną podróż

Witam, na samym wstępie chce powiedzieć ze jest to mój pierwszy trip raport.

Wiek 21
Waga 77

Pomysł na zarzucenie avio pojawił się w mojej głowie w ten sam dzień co trip
Zakupy avio(20sztk) zrobiłem z samego rana i czekało na mnie do około godziny 18. Przyszedł czas na wrzutę.

18:05
Ładuje w siebie  15tabsow avio popijam Pepsi i idę na spacer

  • Dimenhydrynat

Nazwa substancji : Aviomarin

Poziom doswiadczenia : MJ i Hash notorycznie . . . pierwszy raz avio

Dawka: 15 tabletek, doustnie.

Set & setting : Wypoczety, oczekiwania haluny :)





EFEKTY:


  • Dimenhydrynat
  • Retrospekcja

Chęć na nowe doświadczenia, niewielka wiedza o zażywanej substancji. Brak konkretnych wymagań co do niej.

Działo się to w jesieni zeszłego roku. Nie wczytywałem się w raporty ani nie nakręcałem się. Po prostu pewnego dnia pomyślałem "A jak bym ja sobie aviomarinu łyknął?". Sprawdziłem tylko czym jest ta substancja. Psychodelik; deliriant dlaczego nie. Akurat, że był piątek to mam plan na resztę dnia. Dwie apteki-dwie paczki. Cena dosyć wysoka 28zł.

  • Zolpidem


Słowo wstępu: Niech ten TR będzie przestrogą dla wszystkich, którzy lubią ostrą jazde i za bardzo nie zwracają uwagi na to co sobie podają, w jakich dawkach i w połączeniu z czym. Ja kiedys tak robiłem i ciesze się, że trwale się przez to nie uszkodziłem.


randomness