CBŚ przechwyciło 17 kg narkotyków

- Ok. 17 kilogramów narkotyków, głównie marihuany,przechwycili w Krakowie śląscy policjanci Centralnego Biura Śledczego - poinformował w piątek nadkomisarz Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji.

Koka

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza Kraków

Odsłony

2073

- Ok. 17 kilogramów narkotyków, głównie marihuany,przechwycili w Krakowie śląscy policjanci Centralnego Biura Śledczego - poinformował w piątek nadkomisarz Piotr Bieniak z zespołu prasowego śląskiej policji. Podczas akcji zatrzymano dwóch mężczyzn.

W ramach jednego z narkotykowych śledztw prowadzonych przez CBŚ w Katowicach, policjanci dowiedzieli się o magazynie narkotyków zlokalizowanym w Krakowie. Przygotowaną w ostatnich dniach akcję zorganizowali, tak by jednocześnie zatrzymać osoby podejrzewane o obrót przechowywanym tam towarem.

Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli 14 kg marihuany zapakowanej w duże foliowe worki, prawie pół kg amfetaminy i 293 gramy haszyszu. W czasie akcji zatrzymali dwóch mężczyzn. Podczas przeszukania samochodu jednego z nich odnaleźli jeszcze dwa kg marihuany.

Czarnorynkowa szacunkowa wartość zabezpieczonych w Krakowie nielegalnych środków odurzających to ponad 600 tys. zł. Ze zgromadzonych tam hurtowych ilości towaru - na razie niewiadomego pochodzenia - można było przygotować kilkadziesiąt tysięcy działek dilerskich.

Śledczy przypuszczają, że przechwycone narkotyki mogły trafić w dalszej dystrybucji do młodzieży szkolnej i studentów. Dalsze śledztwo będzie zmierzać m.in. ku wykryciu pochodzenia środków odurzających oraz prawdopodobnych powiązań handlarzy z innymi przestępcami.

CBŚ, ze względu na dobro postępowania, nie udziela szerszych informacji na temat zatrzymanych. Wiadomo, że odpowiedzą za handel znacznymi ilościami narkotyków, za co może im grozić do 10 lat więzienia, a także wysokie grzywny i przepadek mienia. Sąd aresztował już obu mężczyzn na trzy miesiące.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

<p>"Śledczy przypuszczają, że przechwycone narkotyki mogły trafić w dalszej dystrybucji do młodzieży szkolnej i studentów."</p> <p>ciekawe jak na to wpadli..</p>
Anonim (niezweryfikowany)

<p>No bo to przecież było na własny użytek, ale przypuszczają, że może jednak na handel...</p>
AQQ (niezweryfikowany)

<p>Nie wiedziałem że do 14kg potrzebny jest magazyn! Nie wiedziałem też że policjanci zatrudnili wróżkę która zobaczyła w kuli kto będzie to palił. Ale wybiórcza jak zwykle bogata w edukacyjne treści które potrafią zaskoczyć.</p>
Anonim (niezweryfikowany)

<p>tych worków z gandą i jeśli zdjęcia autentyczne były, to taki jedym bym chciał:) a tak te ćwoki w błekicie będą mogli się dobrze zbakać i jeszcze coś pogonią a nas za to samo chcą zamykać i gdzie tu sprawiedliwość?!?</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Wreszcze po jakims czasie zdecydowalem sie na dxm. Po szkole poszedlem do

apteki i nabylem Acodin w tabletkach (5,55zl). Zero problemow z recepta:)

Aptekarka miala tylko drobne problemy z drobnymi w kasie;) _Kuracje_

zaczalem dopiero wieczorem. O 21:20 zaladowalem 15 tabletek czyli 225 mg, co

w przeliczeniu daje 3,57 mg/kg. Chcialem zaladowac wszystko, ale wolalem nie

ryzykowac - nastepnego dnia mialem klasowke z matmy. Po 20 minutach

doladowalem jeszcze 5 i poziom podniosl sie do 4,76 mg/kg. Odpalilem gierke

  • Kodeina


Doświadczenie: MJ, Hash, Tussi, i parę innych...



Niedziela obfitowała w wiele negatywnych wydarzeń - wielka kłótnia z rodzicami (notabene o MJ :/), full nauki itp. Rodzice wyszli na imieninki do dziadka, a ja, przygnębiona, chciałam sobie jakoś urozmaicić resztę dnia. Nie wiedziałam za bardzo jak, bo nie miałam nic przy sobie, ale przeglądając szafkę z lekami natknęłam się na Thiocodin zawierający kodeinę. Poczytałam sobie o niej na neuro groov\'ie, po czym zaczęłam sobie aplikować po 3 tabletki co jakieś 15 - 20 min.


  • 2C-P

Wiek i doświadczenie: 24; marihuana, dxm, benzydamina, gałka, amfetamina, metkatynon, mefedron, 2c-e, 4-ho-met, 4-aco-dmt, 2c-p, metylon, butylon



Waga: ok 105 kg



Substancja i dawkowanie: 16.5mg 2c-p (roztwór alkoholowy); T+ 0- 14 mg

T+ 5h- 2.5 mg



Set & Settings: ciepły czerwcowy dzień, który miał zostać umilony synestetycznym terrorem. Towarzyszyła mi dziewczyna (trzeźwa)




  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Duży dom poza miastem. Letnia noc, brak przeszkód, miłe otoczenie. Nastawienie spokojne na dalekiego tripa.

Po ostatnim spotkaniu z Marią, na które nie byłem przygotowany nie miałem specjalnie pozytywnego nastawienia. Mając jeszcze trochę sortu i chcąc go jak najlepiej wykorzystać, zaplanowałem tripa na tamten wieczór i żadnego nastawiania się. Przyjmę ze spokojem wszystko co się ukaże. W ogóle to myślałem czy już kończyć z paleniem, bo możliwe, że pokazało mi wszystko lub przynajmniej większość "rzeczy", które miało do zaoferowania.

00:00