REKLAMA
Zwolnienia za alkohol w MPK! Już 34 osoby...

Łódzkie MPK w ciągu dwóch lat zwolniło 34 pracowników będących pod wpływem alkoholu przed rozpoczęciem pracy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Express Ilustrowany

Odsłony

126

Łódzkie MPK w ciągu dwóch lat zwolniło 34 pracowników będących pod wpływem alkoholu przed rozpoczęciem pracy. Umowy rozwiązane zostały ze skutkiem natychmiastowym, bez okresu wypowiedzenia. W ten sposób pracę straciło ośmiu pracowników zaplecza technicznego (mechanicy, elektromonterzy itp.) oraz 26 kierowców i motorniczych.

- Niestety, problemem często okazywało się przychodzenie do pracy po wieczornym piciu alkoholu. Pracownicy myśleli, że są trzeźwi i chcieli rozpocząć pracę, a podczas kontroli spotykała ich przykra niespodzianka. Natychmiast tracili pracę - mówi Sebastian Grochala, rzecznik MPK.

Na szczęście teraz jest dużo lepiej. Ostatni nietrzeźwy kierujący przyłapany został w sierpniu ubiegłego roku. Miał we krwi prawie 0,5 promila alkoholu, a rekordzista - ok. 1 promila. Obaj byli kierowcami autobusów.

Alkomatem codziennie badani są pracownicy zaplecza technicznego, Zakładu Torów i Sieci, kierowcy (także Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych) oraz motorniczowie. Najpierw sprawdzani są przy pobieraniu dokumentów i rozpoczynaniu pracy w zajezdni. Kolejna kontrola może ich zaskoczyć na krańcówkach, ale także podczas wszystkich zdarzeń drogowych - wypadków, kolizji, a nawet zatrzymań ruchu, spowodowanych np. awarią pojazdu. Ostatni raz poddawani są kontroli w momencie zakończenia pracy, czyli w dyspozytorni.

Takie procedury obowiązują od tragicznego wypadku na ul. Piotrkowskiej, do którego doszło dwa lata temu. Motorniczy na czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie z ul. Brzeźną i zabił dwie kobiety, trzecia zmarła w szpitalu. Miał we krwi 1,3 promila alkoholu. Skazany został na 13,5 roku więzienia. Po tym zdarzeniu MPK zwiększyło częstotliwość kontroli alkomatem, posypały się zwolnienia, przeprowadzono szkolenia dla kierownictwa i pracowników.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana

29.10.09

  • Benzydamina

Dawka: 3 saszetki do podzielenia miedzy mnie a E.Miejsce: miasto nad naszym morzem- typowo

turystyczne (niemalo ludu na ulicach), cieply, letni, wakacyjny

dzionek :).O nas: dwie postrzelone osiemnastki, kochamy

facetów, imprezy a przede wszystkim wakacje (kiedy mamy szanse razem

gdzies wyjechac- niestety nie mieszkamy zbyt blisko siebie)


  • DMT
  • Przeżycie mistyczne

Samotnie na gralni. Wielka chęć kolejnej sesji z DMT w roli głównej.

   Witajcie wszystkie duszyczki. Pragnę podzielić się z wami kolejnym doświadczeniem. Tym razem czystego surrealizmu (a może lepiej - nadrealizmu). Postaram się jak najdokładniej opisać to, czego nie da się nawet wyobrazić, a co dopiero uchwycić w ramy słowne. Zyskując choć na (wieczny) moment dostęp do kronik Akashy, hiperprzestrzeni - widziałem. 

 

  • Marihuana

Wczoraj wróciłem z miasta rozpusty i niekończącej się rozkoszy. Opowieści o tym mieście wysłuchiwałem od kilku lat i w końcu postanowiłem sam się przekonać co jest grane :).Opowiem o jednym z dni który spędziłem razem z paczką znajomych w Amsterdamie.

randomness