Zwolnienia za alkohol w MPK! Już 34 osoby...

Łódzkie MPK w ciągu dwóch lat zwolniło 34 pracowników będących pod wpływem alkoholu przed rozpoczęciem pracy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Express Ilustrowany

Odsłony

128

Łódzkie MPK w ciągu dwóch lat zwolniło 34 pracowników będących pod wpływem alkoholu przed rozpoczęciem pracy. Umowy rozwiązane zostały ze skutkiem natychmiastowym, bez okresu wypowiedzenia. W ten sposób pracę straciło ośmiu pracowników zaplecza technicznego (mechanicy, elektromonterzy itp.) oraz 26 kierowców i motorniczych.

- Niestety, problemem często okazywało się przychodzenie do pracy po wieczornym piciu alkoholu. Pracownicy myśleli, że są trzeźwi i chcieli rozpocząć pracę, a podczas kontroli spotykała ich przykra niespodzianka. Natychmiast tracili pracę - mówi Sebastian Grochala, rzecznik MPK.

Na szczęście teraz jest dużo lepiej. Ostatni nietrzeźwy kierujący przyłapany został w sierpniu ubiegłego roku. Miał we krwi prawie 0,5 promila alkoholu, a rekordzista - ok. 1 promila. Obaj byli kierowcami autobusów.

Alkomatem codziennie badani są pracownicy zaplecza technicznego, Zakładu Torów i Sieci, kierowcy (także Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych) oraz motorniczowie. Najpierw sprawdzani są przy pobieraniu dokumentów i rozpoczynaniu pracy w zajezdni. Kolejna kontrola może ich zaskoczyć na krańcówkach, ale także podczas wszystkich zdarzeń drogowych - wypadków, kolizji, a nawet zatrzymań ruchu, spowodowanych np. awarią pojazdu. Ostatni raz poddawani są kontroli w momencie zakończenia pracy, czyli w dyspozytorni.

Takie procedury obowiązują od tragicznego wypadku na ul. Piotrkowskiej, do którego doszło dwa lata temu. Motorniczy na czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie z ul. Brzeźną i zabił dwie kobiety, trzecia zmarła w szpitalu. Miał we krwi 1,3 promila alkoholu. Skazany został na 13,5 roku więzienia. Po tym zdarzeniu MPK zwiększyło częstotliwość kontroli alkomatem, posypały się zwolnienia, przeprowadzono szkolenia dla kierownictwa i pracowników.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • 25C-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

Impreza Psycho Infinity, nastawienie bardzo pozytywne.

  • Bad trip
  • Benzydamina

wieczór w dniu ostatniego meczu Polaków na euro, mieszkanie ojca dziewczyny z właścicielem w środku, położone w centrum ruchliwej dzielnicy metropolii, nastawienie dosyć pozytywne, samopoczucie również niczego sobie.

Kiedy teraz o tym myślę, nie mam pojęcia co mnie podkusiło, żeby zaproponować na tamten wieczór benzydaminę. Z jednej strony wciąż pamiętałem jak fatalnie czułem się po cipaczu ostatnim razem, z drugiej strony – po serii nieudanych eksperymentów z fenetylaminami, miałem ochotę na coś co pokaże mi coś czego na co dzień nie widać., a jeśli chodzi o benzydaminę, już pół roku temu nabrałem pewności, że ona to potrafi. Oprócz 6 paczek Tantum Rosa kupiliśmy też opakowanie Asco Ruticalu – dzięki niemu aplikacja benzy okazała się w sumie bezbolesna, ale o tym za chwilę.

  • 4-ACO-DMT
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Ekscytacja, bardzo silne podniecenie przeżycia "zatrucia" Tryptaminą. Od kilku dni zalewałą mnie euforia i pozytywne nastawienie do bytu. Samotność z powodu braku bratniej duszy do Tripowania. Nastawiony na wyjście do lasu, łąkę lub staw

Może i ten "Trip Raport" jest długi, jednak zawiera w sobie tak naprawdę okrojone dwa "Trip Raporty" z doświadczeń których jak każdy wie nie da się opisać słowami. Starałem się nie lać przesadnie wody i dostarczyć wam porządnego opisu mojego przeżycia psychodelicznego z moją pierwszą Tryptaminą- 4-Aco-DMT.

 

  • Marihuana

Piszę, bo nie mam z kim o tym pogadać a ciąży to na mnie od jakiegoś czasu....czuję że jest to najlepsze miejsce.....to nie będzie typowy tripreport... chociaż są w nim również opisy paru faz... więc jeśli nie chce Ci się czytać mojej historii to po prostu ją pomiń....ale jeśli zdecydujesz się ją przeczytać to proszę nie bluzgaj na mnie w komentach...potrzebuję pomocy...
randomness