Związek chemiczny obecny w ayahuasce może być pomocny w opracowaniu leku na cukrzycę

Cukrzyca dotyka obecnie setki milionów ludzi na całym świecie. Tylko w Ameryce Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) szacuje ich liczbę na około 20 mln. Jedną z obiecujących środków kuracji jest związek chemiczny, występujący w wielu roślinach rosnących na całym świecie, który jest także głównym składnikiem psychoaktywnego wywaru powszechnie znanego jako ayahuasca.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

themindunleashed.org
Arjun Walia

Odsłony

358

Cukrzyca dotyka obecnie setki milionów ludzi na całym świecie. Tylko w Ameryce Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) szacuje ich liczbę na około 20 mln. Jedną z obiecujących środków kuracji jest związek chemiczny, występujący w wielu roślinach rosnących na całym świecie, który jest także głównym składnikiem psychoaktywnego wywaru powszechnie znanego jako ayahuasca.

Cukrzyca jest chorobą autoimmunologiczną, która uniemożliwia trzustce wytwarzanie insuliny, będącej hormonem, który umożliwia ludziom pobieranie energii z żywności. Dzieje się tak, gdy układu odpornościowy organizmu atakuje i niszczy komórki produkujące insulinę w trzustce, zwane komórkami beta. Przyczyny tego stanu rzeczy nie są dobrze poznane, ale naukowcy uważają, że istotną rolę odgrywają czynniki genetyczne i środowiskowe. Współczesna głównonurtowa nauka twierdzi, że nie istnieje na tę chorobę lekarstwo.

Na cukrzycę typu 1 i 2 cierpi około 380 milionów ludzi na całym świecie. Oba typy biorą początek w upośledzeniu funkcjonalności trzustkowych komórek beta produkujących insulinę, czyli tam, gdzie związek chemiczny, o którym piszemy, wykazuje najbardziej obiecujące wyniki.

Z nowego badania opublikowanego w czasopiśmie Nature Medicine - badania przeprowadzonego przez naukowców z Icahn School of Medicine, finansowane przez JDRF i National Institutes of Health - wynika, że:

Używając trzech różnych ludzkich i mysich wysepek Langerhansa w modelach in vivo wykazujemy, że harmina jest w stanie indukować proliferację komórek beta, zwiększenie masy wysepek i poprawę kontroli glikemii. Obserwacje te sugerują, że analogi harminy mogą być wyjątkowo obiecujące, jeśli chodzi o leczenie cukrzycy u ludzi.(źródło)

Po tym jak naukowcy odkryli, że harmina może pomóc odtworzyć komórki beta w uprawianych kulturach, wstrzykiwali ludzkie wysepki myszom z cukrzycą i podawali im harminę. To z kolei wywołało produkcję komórek beta, które nastepnie regulowaly poziom glukozy we krwi do normalnego. Stwierdzono, że w ciagu roku harmina potrajała liczbę komórek beta trzustki u myszy.

Badanie prześwietliło ponad 100.000 potencjalnych leków, spośród których jedynie harmina była w stanie skłonić ludzkie komórki produkujące insulinę do namnażania się.

Nasze wyniki dostarczają mocnych dowodwów na to, że stosując analogi harminy można doprowadzić komórki beta do mnożenia się na poziomach, które mogą być istotne dla leczenia cukrzycy. Choć wciąż wiele pozostało nam do zrobienia w zakresie poprawy specyfiki i siły harminy i związków pokrewnych, uważamy, że wyniki te stanowią kluczowy krok w kierunku bardziej efektywnego leczenia cukrzycy w pryszłości.

- Autor badania, Andrew Stewart, MD, dyrektor w Diabetes, Obesity and Metabolism Institute na Icahn School of Medicine (źródło)

Regeneracja komórek beta jest uważana za odpowiedź i ostateczne lekarstwo na cukrzycę, nimniej wciąz mamy przed sobą daleką drogę. Wydaje się, że kolejnym krokiem dla naukowców będzie opracowanie potencjalnych leków ukierunkowanych jedynie na komórki beta.

Oceń treść:

Average: 9.7 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

nazwa substancji - Dekstrometorfan


dawka - 30 tabletek Acodinu 450mg, ważę 72kg czyli 6,25mg/kg


doświadczenie - mj, alkohol, XTC, kodeina, aviomarin


set & setting - chęć spróbowania czegoś nowego w domowym zaciszu pod opieką żony hehe
Wszystko zaczęło się oczywiście tu na hyperrealu. Po przeczytaniu paru raportów o DXM byłem zaskoczony jak ludzie opisują jazdy w połączeniu z muzyką. Pomyślałem, trzeba spróbować.


  • 5-MeO-MiPT
  • Pozytywne przeżycie

Trip zupełnie nieplanowany, wynikł spontanicznie. Od kilku godzin byłam lekko rozbawiona, małe odbicie od złego humoru ostatnich dni. W mieszkaniu ja i siostra, większą część tripa spędziłam w moim pokoju.

Po pierwsze – to nie jest historia o tym, jak chciałam zaszaleć i na pierwszy raz zażyć mega dawkę 5-MeO-MiPT. Moim zamiarem było około 10 mg. Z tego, co w różnych źródłach czytałam, wywnioskowałam, że ta tryptamina jest wyjątkowo kapryśna i mściwa i lubi „karać” uzytkowników za niesubordynację.
Po drugie – cała ta akcja nie była planowana, wyszła całkowicie spontanicznie.
Po trzecie – nie byłam pewna, czy zakwalifikować tę opowieść do kategorii „Pozytywnych przeżyć”, ale mimo wszystko naprawdę przeżyłam coś cudownego.

  • LSD-25


dawka : 1/4 kwasa w papierku (moja pierwsza dawka) + troche grassu (lekko)


data : 21, grudnia 2001


inni ludzie : jeden lekko pijany, raczej nie zna się na drugach...


+ inni ludzie, z którymi nie spotkaliśmy się przez moje sensacje :(

dodam, że jechaliśmy na impreze, a jak chciałem spróbować czegoś innego, mój

wybór padł na kwasa, ponieważ już wcześniej chciałem spróbować tego

specyfiku (tutaj nastąpiło to dosyc spontanicznie).  • Inne
  • Uzależnienie

Zazwyczaj zażywany w domowym zaciszu, aczkolwiek chodzenie w tym stanie sprawiało nie lada przyjemność. Nastawienie praktycznie zawsze pozytywne.

Pouczenie serwisu NeuroGroove: naśladowanie autora poniższego raportu jest skrajnie niebezpieczne i już przy jednorazowym eksperymencie może spowodować toksyczne uszkodzenie wątroby (i śmierć w męczarniach). Dawka 20-25 gramów przyjmowana jest za śmiertelną.

randomness