REKLAMA
Zapomniany lek najniebezpieczniejszym narkotykiem na świecie

Niedawno na ulicach Kanady pojawił się nowy narkotyk znany jako W-18. Substancja ta może być nawet 10 tys. razy silniejsza od morfiny.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Interia Tech

Odsłony

3499

Niedawno na ulicach Kanady pojawił się nowy narkotyk znany jako W-18. Substancja ta może być nawet 10 tys. razy silniejsza od morfiny! Czy szykuje się kolejna fala uzależnień?

W-18 został opracowany przez naukowców z Uniwersytetu w Albercie w połowie lat 80. ubiegłego wieku. Miał być syntetycznym lekiem przeciwbólowym, przewyższającym pod względem mocy działania dotychczas stosowane leki opioidowe, takie jak morfina czy oksykodon. Substancję przetestowano na myszach - okazała się ona jednak tak silna, że niektóre z gryzoni zapadały w 5-dniową śpiączkę. Zaprzestano dalszych badań nad W-18, przez co lek zniknął w otchłani nauki - aż do teraz.

Pierwsze symptomy powrotu W-18 odnotowano w sierpniu 2015 r., gdy policja w Calgary przechwyciła przesyłkę 110 pigułek zawierających zakazany fentanyl - syntetyczny opioid ok. 10 razy mocniejszy od heroiny. Analiza chemiczna wykazała, że część tabletek zawierała śladowe ilości W-18. Prawdopodobnie zostały one wyprodukowane w chińskich laboratoriach.

Od tego momentu, tabletki z W-18 znaleziono w różnych miejscach Kanady i Stanów Zjednoczonych. Mimo iż W-18 jest substancją rzadką i trudną do zsyntetyzowania, nigdy nie została formalnie uznana za środek zakazany.

Pojawienie się W-18 jest niepokojące i może oznaczać nową falę śmierci w wyniku przedawkowania, zwłaszcza, że substancja może być aż 10 tys. razy silniejsza od morfiny. Prawda jest jednak taka, że istniejące opioidy nie mogą być uznawane za wiarygodny odnośnik szkodliwości nowego związku. Opioidy, takie jak morfina, wiążą się z receptorami opiatów w ośrodkowym układzie nerwowym, w celu odcięcia uczucia bólu. Ta właściwość czyni je bardzo uzależniającymi, co może mieć daleko idące konsekwencje zdrowotne.

Nie ma wątpliwości, że W-18 jest bardzo silnym środkiem przeciwbólowym, ale nie wiadomo czy działa jak opioid. Naukowcy, którzy wyprodukowali związek przetestowali tylko jego zdolność do uśmierzania bólu, ale nie zbadali sposobu jego działania. Nie wiadomo czy W-18 łączy się z receptorami opioidowymi, czy działa w inny sposób.

Oceń treść:

Average: 8.7 (9 votes)

Komentarze

krolikow (niezweryfikowany)
biore fentanyl 3 lata z apteki.
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Grzyby halucynogenne
  • MDMA (Ecstasy)
  • Retrospekcja

Lekkie rozdrażnienie psychiczne

Działo się to na kilka lat temu, kiedy jeszcze studiowałem. Była wtedy późna jesień, albo wczesna zima. Koleżanka (nazwijmy ją O) zaprosiła mnie na imprezę do swojego nowego miejsca pracy, był to squat gdzie królował dnb. Chciałem się wtedy gdzieś wyżyć, poszaleć i oczywiści czymś się stripować. Dlatego przyjąłem zaproszenie koleżanki.

  • Bieluń dziędzierzawa

W Polsce najczęściej spotykane odmiany Datury to: 

Datura Brugmansia -- inne nazwy to Angel's Trumpet,Engelstrompete,Drzewo Datury,Trąby Anielskie ; bywa zaliczana do grupy brugmansii, kwiaty mają postać dużych,dzwonecznikowatych ,zwykle żółtych lub białych kwiatów,zwisających w dół ; cena pod koniec okresu wysiewu w 2001 roku - 12 nasion - 5,90 zł ,same nasiona są dość duże,jesli sa mlode - srednio 3mm/2mm kolor pomarańczowy/zółty ,jeśli mocno wysuszone - 2mm/1mm,koloru ciemnobrązowego. Kwiaty pachnące,roślina jest wieloletnia.

  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Trochę poddenerwowany, podekscytowany, w mieszkaniu z dziewczyną. Z głośników płynie muzyka (ambient / soundtrack). Ostatni posiłek jadłem 3 godziny przed zażyciem DXM. Oczekuję czegoś pozytywnego, innego, chwili innej niż szary świat za oknem.

Tak, jest to kolejny TR z DXM w roli głównej. Chciałbym jednak zwrócić w nim uwagę na to jak wiele dało mi pierwsze "spojrzenie" na dekstrometorfan oraz podzielić się moim zdaniem na temat rzeczonej substancji i jej popularnego zastosowania.

W poniższym raporcie nie znajdziecie opisu CEVów, zaburzeń świadomości, beki z kolegami, ogólnej niezłej jazdy. Znajdziecie wspomnienie osoby dla której DXM okazało się być czymś więcej niż aptekowym mózgojebem.

  • Inne


na poczatekdoswiadczenie (raczej male) - thc, tramal,kodeina, efedryna, bzd(prawie wszystkie), #, anafranil(tez w szpitalu).set&setting - szpital,oddzial dla psychicznie i umyslowo chorych;) nadzieja na wyleczeniedo szpitala trafilem na poczatku stycznia tego roku z powodu lękow, urojen i musu odstawienia bzd, ktorych bralem ostatnio az za duzo.