Wpływ palenia papierosów na częstość palenia marihuany

Najnowsze badania opublikowane w American Journal of Public Health wskazują, że palacze tytoniu siedem razy częściej używają marihuany codziennie, niż osoby niepalące.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne

Odsłony

186

Palenie papierosów i codzienne używanie konopie jest silnie ze sobą powiązane. Tak wskazują najnowsze badania opublikowane w American Journal of Public Health. Naukowcy zauważyli, że palacze tytoniu siedem razy częściej używają marihuany codziennie, niż osoby niepalące.

Stwierdzono, że ten związek jest szczególnie silny wśród młodych ludzi w wieku od 12 do 17 lat. Prawie jedna trzecia palaczy papierosów w tej grupie wiekowej stwierdziła, że codziennie używała również konopi indyjskich. Młodzi palacze papierosów byli ponad 50 razy bardziej skłonni do używania marihuany codziennie, niż ich niepalący rówieśnicy.

Porównując ogólną liczbę codziennych użytkowników konopi indyjskich w 2002 i 2014 roku, naukowcy zauważyli inny trend.

“Coraz więcej osób codziennie pali konopie indyjskie” – powiedziała Renee Goodwin, główna autorka badań i adiunkt w Associman School of Public Health na Columbia University. Powiedziała, że wszystkie badane grupy – palacze, byli palacze i osoby niepalące – wykazywały rosnący wskaźnik codziennego używania konopi indyjskich.

Według National Institute on Drug Abuse, marihuana jest najczęściej stosowanym nielegalnym “narkotykiem”, który w samych Stanach Zjednoczonych jest używany przez około 22,2 milionów mieszkańców. Więcej mężczyzn niż kobiet używa konopi indyjskich, a różnica między płciami znacznie się zwiększyła na przełomie roku 2007 i 2014.

Palenie tytoniu, a używanie konopi indyjskich

Godwin i jej koledzy przeanalizowali dane z National Survey on Drug Abuse and Health z lat 2002-2014, które pochodzą od 725010 osób. Respondenci odpowiadali na pytania dotyczące tego jak często palili papierosy i ile czasu upłynęło od ostatniego użycia konopi. Ogólnie rzecz biorąc, palenie tytoniu i codzienne używanie marihuany idzie ze sobą w parze.

“Codzienni palacze papierosów byli ponad siedmiokrotnie bardziej narażeni na codzienne używanie marihuany, a osoby sporadycznie palące papierosy cztery razy częściej używały marihuany codziennie, niż osoby, które nigdy papierosów nie paliły.”

Relacja ta jest najsilniejsza wśród osób między 12 a 17 rokiem życia. W 2014r. 28% osób palących na co dzień i 13% palących okazyjnie używało marihuany codziennie, co sugeruje, że około 40% osób w wieku 12-17 lat używało marihuany codziennie w 2014 roku.

Niektóre grupy wykazywały silniejszy związek, niż inne. Na przykład związek między paleniem papierosów, a codziennym używaniem pochodnych konopi był silniejszy wśród hiszpańskich konsumentów, niż u białych.

Latynoscy palacze tytoniu ponad dziesięciokrotnie częściej używali konopi indyjskich, niż niepalący Latynosi, podczas gdy biali palacze tytoniu ponad siedem razy częściej stosowali marihuanę, niż ich niepalący rówieśnicy.

Palące tytoń kobiety miały ponad dziesięciokrotnie większą skłonność do codziennego korzystania z konopi, niż kobiety niepalące. Mężczyźni palący papierosy, siedmiokrotnie częściej stosowali konopie codziennie, niż ich niepalący rówieśnicy.

Chociaż wcześniejsze badania wykazały spadek osób codziennie używających konopi, to Goodwin i jej współpracownicy stwierdzili wzrost codziennego używania konopi w każdej z badanych grup.

Wzrost konsumpcji konopi indyjskich

Tempo wzrostu było szybsze wśród okazjonalnych palaczy tytoniu, w porównaniu z codziennymi palaczami, a my byliśmy zaskoczeni, że najszybsze tempo wzrostu było wśród byłych palaczy papierosów. Patrząc na różne grupy wiekowe, wzrost był najszybszy wśród osób w wieku 26 lat i starszych.”

Codzienne używanie konopi indyjskich wzrosło również wśród osób palących papierosy okazjonalnie (2% w 2002r. i 8% w 2014r.) i palących codziennie (5% w 2002r. i 9% w 2014r.), a nawet wśród byłych palaczy tytoniu (0,98% w 2002r. i 2,8% w 2014r.).

“Szczególnie ważne było stwierdzenie, że największe występowanie codziennych użytkowników konopi dotyczyła osób w wieku od 12 do 17 lat, które regularnie paliły papierosy. Wiadomo, że regularne używanie marihuany wśród nastolatków może mieć negatywne konsekwencje dla ich rozwijającego się mózgu.”

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 25B-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

Substancja przyjęta w pogodny dzień ok. godziny 13. Do doświadczenia psychodelicznego starałem się przygotować jak najlepiej.

WSTĘP: 

Do tego eksperymentu psychodelicznego starałem się solidnie przygotować. Czas gdy moja percepcja będzie zmieniona chciałem wykorzystać jak najlepiej.

Cele, które zamierzałem zrealizować to:

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

Dom, długo wyczekiwany trip. Przygotowane farbki, kocyki, muza, zajebioszka.

Tęskniłem. 

Chciałbym czuć to już zawsze.

Własnie skończyłem jeden z najmocniejszych tripów w życiu.

Ale od początku.

 

Jakiś czas temu pisałem, że czas na trip, muszą być grzyby itp. ale zdecydowałem się na trufle. Jako, że daaaaaaaaaaawno nie tripowałem to zakupiłem najsłabsze - mexican, ledwie dwa i pół na pięć w skali mocy. A tutaj psikus był niemały, bo zmiotły mnie jak ŻADNE wcześniej.

  • LSD-25

Kiti, dziewczyna lat 23 i Henryk, chłopak lat 27, w ciągu ostatnich dwóch lat wielokrotnie razem i osobno brali zarówno LSD, MDMA jak i ich rozmaite kombinacje. Kiti jest studentką i kuglarką, henryk ćwiczy hatha jogę. Ich ciała są zdrowe, a umysły spokojne i zadowolone. Kartony z Hoffmanem na rowerze, sprawdzone i dobre, Kiti póltora, Tomi dwa i pół. Czwartek, piękna pogoda, częsciowo opuszczony kamieniołom.

Ok 11 schodziliśmy po skalnych półkach w dół, do wielkiej dziury w ziemi z małym skrawkiem zieleni, kilkoma kamiennymi platformami i dużym, ślicznym "jeziorkiem". Pojawił się lekki fizyczny dyskomfort, nie mogłem znaleźć sobie miejsca. Zaczęliśmy oczyszczać przybrzeżną wodę - cała masa plastikowych i szklanych butelek, opakowań od czipsów i "robaków czerwonych No. 2". Apel: kto zostawił śmieci w jakimś zielonym miejscu niech je stamtąd zabierze, żaby będą wdzięczne.

  • 2C-Ibr />
"http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">p * { width: auto; height: auto; float: left; clear: both; display: inline-table; } body * { z-index: auto; overflow: visible; visibility: visible; }

randomness