REKLAMA
Weź udział w ankiecie SIN dla użytkowników Nowych Substancji Psychoaktywnych!

Sprawa wygląda tak: chłopaki (i dziewczyny) z SIN zapraszają Was do wzięcia udziału w ankiecie, która.. a zresztą, oddajmy głos im samym ;)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki

Grafika

Odsłony

266

[H]ej!

Sprawa wygląda tak: chłopaki (i dziewczyny) z SIN zapraszają Was do wzięcia udziału w ankiecie, która.. a zresztą, oddajmy głos im samym ;)

Badanie, do którego Pana/Panią zapraszamy, prowadzi konsorcjum czterech podmiotów: Fundacja Polityki Społecznej PREKURSOR, Społeczna Inicjatywa Narkopolityki, Narodowy Instytut Leków oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Badanie jest współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych. Celem badania jest poznanie wzorów używania Nowych Substancji Psychoaktywnych (tzw „dopalaczy”) i „tradycyjnych” narkotyków oraz związanych z tym konsekwencji zdrowotnych. Wiedza ta posłuży do przygotowania lepszej oferty profilaktyki i ograniczania szkód związanych z używaniem substancji psychoaktywnych.

Przez Nowe Substancje Psychoaktywne (potoczne zwane „dopalaczami”) rozumiemy substancje pochodzenia syntetycznego lub naturalnego, które nie podlegają kontroli polskiego prawa, jak również te, które zostały wpisane na listę substancji kontrolowanych po 2009r., np mefedron, Alfa-PVP, etc.

Tego typu substancje są czasem sprzedawane jako oznakowane marką produkty w formie mieszanek ziołowych (np. „Spice”) lub mieszanek chemicznych („sole do kąpieli - bath salts”). Mamy na myśli tutaj dopalacze zarówno w czystej postaci, jak i dopalacze sprzedawane pod nazwami handlowymi. Jeśli nie jest Pan/Pani pewien/na którego z podanych typów dopalaczy Pan/Pani używał/a, prosimy o wybranie opcji "Inne".

 

 

Ankieta do pobrania w PDF, edytowalnym PDF i DOC: https://sin.org.pl/wp-content/uploads/2018/10/AnkietaX3.zip

Dopalamy Wiedzę to projekt naukowy monitorujący trendy w używaniu substancji. W tym celu niezbędne jest aby ankiety przesłane pocztą zawierały poprawnie wypełniony kod pocztowy. To nie zagraża Twojej anonimowości.

 

Krok 1: Zapisz indywidualny Kod Respondenta

Sprawdź swój indywidualny Kod Respondenta: inicjały (XX), data urodzenia (DDMMRRRR) i płeć (K/M), np. ŁW01021982M. Kod nie wystarcza do identyfikacji nadawcy.

Wyraźnie zapisz Kod Respondenta na woreczku/opakowaniu próbki. Wyraźnie zapisz w formularzu „Próbka & Ankieta” Kod, którym została oznaczona próbka. Kod Respondenta jest taki sam jak Kod Próbki.

 

Krok 2: Prześlij swoją ankietę

Jako nadawcę wpisz np. „Jan Kowalski”
Wyślij swoją próbkę (wraz z formularzem, jeśli wydrukowany):

Projekt DOPALAMY WIEDZĘ
Zakład Leków Sfałszowanych i Używek
ul. Chełmska 30/34
00-725 Warszawa

 

Formularze wypełnione elektronicznie prosimy przesłać na adres testy@sin.org.pl umieszczając Kod Respondenta w tytule wiadomości.

Jeśli macie pytania do organizatorow, chcecie o badaniu podsykutować - zapraszamy na forum do stosownego wątku na naszym forum.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
randomness