Weeding, czyli marihuana zamiast wódki. Tak bawią się na zielonych weselach!

Joint na weselu zamiast alkoholu? Czemu nie! Tam, gdzie palenie ganji jest dozwolone, powstaje nowa moda - na zielone wesela.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Blasting News

Odsłony

305

Wszyscy wiemy, jak wygląda tradycyjne polskie wesele: dużo jedzenia i jeszcze więcej alkoholu. Zwykle wódki, choć regułą jest już dodatkowy rodzaj trunku - wino, piwo, bar z finezyjnymi drinkami. Jednak tam, gdzie marihuana stała się legalna, coraz więcej młodych par planuje zastąpić nią weselne trunki.

=Moda na weeding=

Dlaczego coraz więcej młodych ludzi w Stanach Zjednoczonych decyduje się na to, by zamiast baru alkoholowego do dyspozycji gości pozostawić bar z marihuaną? "Sporo gości przyjedzie na nasz ślub z innych stanów, chcieliśmy więc zapewnić im przeżycia typowe dla Kolorado. A to oznacza wesele na świeżym powietrzu, na ranczu w górach, z jointami serwowanymi na tacach" - wyjaśniła Lauren Gibbs, entuzjastka trawki i założycielka fundacji Woman Grow, która wraz ze swoim narzeczonym zdecydowała się na urządzenie zielonego wesela.

Każdy może tam znaleźć coś dla siebie - babcia, dziadek wujek czy brat: goście na starcie zamiast lampki szampana mogą dostać wyjątkowy powitalny prezent - naładowaną lufkę. Na miłośników słodyczy czekać mogą smakowite, przepyszne wypieki na zielonym maśle. Goście przybywający na przyjęcie już w hotelowym pokoju zastać mogą mały pakuneczek z jointem. Przewidziano nawet specjalny balsam do ust z cannabisem. Takie imprezy weselne od pewnego czasu w stanach Waszyngton, Colorado i Oregon robią się coraz popularniejsze.

=Lepszy alkohol czy trawka?=

To pytanie znajdzie i swoich przeciwników, i zwolenników. Pewne jest, że ci, którzy w taki sposób widzą swoje wesele, wiedzą, czego chcą. Jak twierdzi Lauren Gibbs: "Dzień ślubu to celebracja naszego przyszłego życia razem i nie zamierzamy tego dnia ukrywać, kim naprawdę jesteśmy". Coraz więcej osób jest podobnego zdania. Okazuje się, że urządzenie zielonego wesela ma wiele plusów: goście są bardzie wyluzowani, nie ma alkoholowych awantur i bójek. zaskakujące jest nawet to, że i seniorzy rodu świetnie bawią się na takich imprezach. Denise z Californi, która ślub wzięła w 2014 roku, tłumaczy, że zaskoczyło ją to, jak bardzo starsi byli ZA taką zabawą.

Zielone wesele to coraz częściej także pomysł na świetny biznes. Już teraz wiele firm zajmujących się oprawą przyjęć weselnych ma w swojej ofercie różne produkty, związane z marihuaną - od potrzebnego oprzyrządowania aż po bukiety weselne skomponowane z liści rośliny. Niestety - my możemy przyglądać się temu z daleka. Póki co, polskie prawo całkowicie nie przewiduje legalizacji marihuany - nawet w celach leczniczych. Kto z Was jest przychylny takiemu pomysłowi?

Oceń treść:

Average: 6.2 (5 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Adrenalina
 • Bad trip
 • Etanol (alkohol)
 • Tytoń

Zimny wrześniowy dzień 6 lat temu, A.D. 2011. Ekscytacja przed pierwszym występem jako DJ. Rozkręcająca się psychoza paranoidalna z rodzaju psychodelicznego flashbacka. Szał zwierzęcia, które opanowane lękiem atakuje.

"Kra, kra!" [...] Tego ranka wrony krakały jakoś tak osobliwie, jakby się antropomorfizowały, a człowiek-gawron dął w swój kruczoczarny dziób. Muzyka w telefonie też brzmiała nad wyraz krystalicznie, ostro, maleńki koncercik rozgrywał się w mojej rozgorzałej percepcji, ambientowe połacie przy zimnej, wrześniowej kałuży. Czekałam na pociąg. Przeszłam przez dziurę w siatce w stronę torów, było rano, to jeszcze za wcześnie na policyjne atrakcje, nikt nie był w stanie mnie przyfilować. Pociąg zatrzymał się z przeraźliwym świstem, zatkałam uszy tak mocno jak to było tylko możliwe.

 • Inhalanty

poziom doswiadczenia:


-marysia duuuzo razy :]


-hasz jak wyzej


-efedryna w zyciu zjadlem dwa opakowania czyli 40 tablet


-speed 4 moze 5 razy


-extaza jeden raz


-grzybki jeden raz


-gaz Ronson jedna 2 godzinna sesja :]

Cel zazycia :


-chec przezycia czegos niesamowitego :]


-badanie tajnikow mojego umyslu :]


-ciekawosc

 • Tramadol

nazwa substancji: tramal - kapsułki po 50mg (10*50mg=500mg)

poziom doświadczenia użytkownika - kiedyś dosyć często MJ, teraz już tylko sporadycznie. ostatnio troche aptekarskich eksperymentuf.


"set & setting" - troche podekscytowany, nastawiony pozytywnie, żadnych obaw. łyknąłem do domu na noc. rodzina obecna. luz.

 • 4-HO-MET
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Pierwszy raz
 • Tytoń

Ekscytacja, ciekawość, pozytywne nastawienie do wszystkiego.

Sobota rano. Dzień piękny, wyczekiwany. Jeszcze nie wiemy jak piękny jest dziś świat, bo światło przysłania nam słomkowa roleta. Jest może koło 11 rano, umówieni jesteśmy na mieście dopiero o 14. Ja i G. ogarniamy się powoli, jemy śniadanie, pijemy kawę. Pakujemy najpotrzebniejsze rzeczy. Maluję się, palimy lufkę, pokładam się ze śmiechu na podłodze, kończę makijaż. Wychodzimy. Jadąc na rowerach podziwiamy wiejski krajobraz. Mam wrażenie, że czytanie masowej ilości tripraportów o psychodelikach na kilka dni przed wywarło wpływ na moje postrzeganie świata.