W Bułgarii nie dadzą popalić

Od 1 stycznia w Bułgarii wchodzi w życie rygorystyczna ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych. Badania wskazują, że Bułgaria zajmuje jedno z czołowych miejsc w Europie pod względem liczby palaczy i chorych z powodu palenia.

Anonim

Kategorie

Odsłony

1904

Prawie 60% Bułgarów i 45% Bułgarek pali ponad 10 papierosów dziennie.

Ustawa zakazuje całkowicie palenia w urzędach, szkołach, akademikach. Zakaz obowiązuje w środkach transportu publicznego, w tym w metrze i pociągach podmiejskich. Nie będzie wolno palić w kawiarenkach internetowych, w windach. W kinach i teatrach nie będzie specjalnych miejsc dla palaczy.

Najbardziej restrykcyjne środki ustawa przewiduje dla restauracji i kawiarni. Dla osób niepalących należy pozostawić połowę wszystkich miejsc. Stoły dla palaczy muszą być oznakowane. W lokalach, gdzie jest powyżej 60 miejsc, dla palaczy należy przeznaczyć oddzielne sale, wyposażone w systemy wentylacyjne.

Kary za palenie w zakazanych miejscach wynoszą od 25 do – euro. Dla właścicieli restauracji kary są znacznie wyższe - do –0 euro.

Stowarzyszenie właścicieli hoteli i restauracji zwróciło się do władz o odroczenie o rok egzekwowania przepisów ustawy, gdyż wydzielenie sal dla palaczy i wyposażenie ich w systemy klimatyzacyjne wymaga środków i czasu. Apel stowarzyszenia pozostał jednak bez odpowiedzi.

Ministerstwo Zdrowia i inspekcja sanitarna poinformowały, że od poniedziałku, 3 stycznia, tysiące inspektorów w całym kraju będą kontrolować przestrzeganie ustawy, która zakazuje też sprzedaży papierosów i alkoholu osobom poniżej 18. roku życia.

Od 1 stycznia w Bułgarii podwyższa się akcyzę na papierosy, co doprowadzi do wzrostu ich cen, wchodzi także w życie zakaz reklamy napojów alkoholowych w mediach.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

include() (niezweryfikowany)
najlepiej w ogóle nie palić i mieć z tym święty spokój !! ;[
bej (niezweryfikowany)
&quot;Kary za palenie w zakazanych miejscach wynoszą od 25 do &amp;#8212; euro. Dla właścicieli restauracji kary są znacznie wyższe - do &amp;#8211;0 euro. &quot; hmm to ile w końcu płacą?? <br> <br>
u_ran (niezweryfikowany)
osobiscie fajek nie lubie, ale to troche przesada co tam wprowadzaja
Pustelnik (niezweryfikowany)
osobiscie fajek nie lubie, ale to troche przesada co tam wprowadzaja
u_ran (niezweryfikowany)
osobiscie fajek nie lubie, ale to troche przesada co tam wprowadzaja
O. (niezweryfikowany)
&quot;Kary za palenie w zakazanych miejscach wynoszą od 25 do &amp;#8212; euro. Dla właścicieli restauracji kary są znacznie wyższe - do &amp;#8211;0 euro. &quot; hmm to ile w końcu płacą?? <br> <br>
:/ (niezweryfikowany)
osobiscie fajek nie lubie, ale to troche przesada co tam wprowadzaja
Kraskurs (niezweryfikowany)
Tu chodzi o to zeby zostala spelniona naczelna zasada kazdej zdrowej demokracji - ze SWOBODY OBYWATELSKIE KOŃCZA SIĘ TAM GDZIE ZACZYNAJA ZAGRAZAC DRUGIEMU OBYWATELOWI. wiec jak sobie ktos puszcza dymka to niech sam sie truje a nie szkodzi innym.
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Festiwal muzyczny, bardzo dużo ludzi, głośna muzyka. Nastawienie pozytywne, chęć spróbowania MDMA, brak obaw przed czymkolwiek, wyluzowanie spowodowane MJ. 2 znajomych jest razem ze mną.

Przeglądając ten portal postanowiłem napisać swojego pierwszego TR właśnie z pierwszego doświadczenia z MDMA. Wszystko zaczęło się od tego, że razem z czwórką znajomych wybraliśmy się w wakacje na bardzo duży festiwal muzyczny. Nastawieni byliśmy na ciągłą zabawe przez cały czas trwania festiwalu, a było to nie mało - bo aż 7 dni. 

 

  • Marihuana
  • Odrzucone TR
  • Pozytywne przeżycie

---

Witam wszystkich :) Zauważyłem ostatnio, że niektóre trip raporty nie mają formy typowego TR, a bardziej poradników lub opisów wielu doświadczeń z morałem na końcu.

Pokusiłem się więc, aby napisać ten króciutki (jak na mnie) „poradnik” z bardzo ważnym przesłaniem dla wszystkich palących zioło i nie tylko: Jedzcie imbir :D

  • Inne


impreza ze snu freda...


fred spi.


bob wrzuca pigulerozkrusza srubokretem wsrod obcych sobie ludzi,


zapytanie


`chcesz pigule?`


na 3 czesci


maszek maszek maszek


kto je ta pigule


podzielona juzbob szybko przeciaga palcem po swojej kresce i z lubosica oblizujejakies szkilste te oczy wokolo...  • Gałka muszkatołowa


moje doświadczenia... słabe. Trochę Euphyliny.. (ktoś tego próbował?? jestem zainteresowana wymianą doświadczeń) ... Hydroxizina... inne leki... GM...randomness