REKLAMA
UWAGA: fentanyl i jego pochodne sprzedawane jako heroina w darkmarketach

W kwietniu 2015 młody mieszkaniec Belgii zmarł po zażyciu zakupionego w ciemnej sieci brązowego proszku, który okazał się być ocfentanylem. Brytyjski projekt redukcji szkód Wedinos doniósł w swoim czerwcowym biuletynie, że instytucja przeanalizowała już sześć próbek takiego proszku.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

DeepDotWeb

Odsłony

1129

Doctor X i międzynarodowy instytut testowania narkotyków Energy Control, we współpracy z ASUD i TechnoPlus analizowali ostatnio próbki heroiny (nº3 - do palenia, oraz nº4 - do wciągania/wstrzykiwania). Zostaliśmy poinformowani, że próbki te zostały zakupione w działających w ciemnej sieci darkmarketach i pochodziły z Europy (od dużych sprzedawców z Francji i Belgii).

W kwietniu 2015 młody mieszkaniec Belgii zmarł po zażyciu zakupionego w ciemnej sieci brązowego proszku, który okazał się być ocfentanylem . Brytyjski projekt redukcji szkód Wedinos doniósł w swoim czerwcowym biuletynie, że instytucja przeanalizowała już sześć próbek takiego proszku.

Próbki te były podejrzewane o zafałszowanie, co zostało potwierdzone. Analizy wykazały obecność ocfentanylu, syntetycznego opioidu sto razy silniejszego od heroiny. Jego efekty są podobne do innych opioidów, ale takie zanieszczyszczenie poważnie zwiększa ryzyko przedawkowania i wystąpienia niebezpiecznych skutków ubocznych. Przedawkowania związane z fentanylem i jego pochodnymi zostały ostatnio odnotowane w USA, Kanadzie i Europie.

Energy Control ostrzega użytkowników heroiny, którzy kupują ten środek w ciemnej sieci. Nie istnieją szybkie testy na obecność fentanylu i pochodnych. Jedynym sposobem poznania dokładnego składu narkotyku jest wysłanie próbki do analizy.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
randomness