U osób starszych marihuana może obniżać ciśnienie krwi

Marihuana może obniżać ciśnienie krwi u osób starszych – wynika z nowych badań przeprowadzonych przez izraelskich naukowców. Właściwości te uzupełniają rosnącą listę leczniczych zastosowań konopi.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

losyziemi.pl

Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

88

Marihuana może obniżać ciśnienie krwi u osób starszych – wynika z nowych badań przeprowadzonych przez izraelskich naukowców. Właściwości te uzupełniają rosnącą listę leczniczych zastosowań konopi.

Badanie to jest pierwszym, które skupia się na wpływie konopi na ciśnienie krwi, tętno i parametry metaboliczne u osób dorosłych z nadciśnieniem w wieku 60 lat i starszych. Rezultaty analiz naukowców z Ben-Gurion University of the Negev (BGU) i Soroka University Medical Center zostały opublikowane w „European Journal of Internal Medicine”.

Rosnące użycie konopi

Zmiany prawne w wielu krajach spowodowały gwałtowny wzrost korzystających z konopi, a najszybciej rosnącą grupą są osoby starsze. Jednak badań dotyczących bezpieczeństwa używania tej rośliny jest bardzo mało. Celem tych analiz była właśnie ocena wpływu konopi na ciśnienie krwi, częstość akcji serca i parametry metaboliczne u osób starszych z nadciśnieniem.

– Starsi dorośli to najszybciej rosnąca grupa użytkowników medycznej marihuany, ale dowody na bezpieczeństwo układu sercowo-naczyniowego w tej populacji są skąpe – mówi dr Ran Abuhasira z Wydziału Nauk o Zdrowiu BGU, jednego z wiodących izraelskich wydziałów medycznych, oraz BGU-Soroka Cannabis Clinical Research Institute. – Ta praca jest częścią naszych ciągłych starań, aby zapewnić badania kliniczne dotyczące rzeczywistych fizjologicznych skutków używania marihuany – dodaje.

Chcąc sprawdzić, jak marihuana wpływa na najszybciej rosnącą grupę użytkowników, uczeni zrekrutowali do badań 26 pacjentów w wieku 60 lat lub starszych z nadciśnieniem i receptą na medyczną marihuanę. Uczestnicy byli oceniani za pomocą 24-godzinnego ambulatoryjnego monitorowania ciśnienia krwi, EKG, badań krwi i pomiarów antropometrycznych – zarówno przed, jak i trzy miesiące po rozpoczęciu terapii konopiami.

Marihuana obniża ciśnienie krwi

Po trzech miesiącach terapii marihuaną wyniki analiz pokazały znaczące obniżenie 24-godzinnych wartości skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi. Obserwacje wskazały, że najniższa wartość ciśnienia krwi i częstość akcji serca pojawiała się około trzy godziny po spożyciu konopi indyjskich doustnie w postaci ekstraktów olejowych lub przez palenie. Pacjenci wykazywali obniżenie ciśnienia krwi zarówno w dzień, jak i w nocy, z bardziej znaczącymi zmianami w nocy.

Nie zaobserwowano żadnych istotnych zmian w różnych parametrach metabolicznych ocenianych za pomocą badań krwi, pomiarów antropometrycznych lub badań EKG.

– Badania nad konopiami indyjskimi są na wczesnym etapie, a BGU jest liderem w ocenie ich zastosowań klinicznych w oparciu o badania naukowe – mówi Doug Seserman, dyrektor generalny American Associates, Ben-Gurion University of the Negev. – To nowe badanie jest jednym z kilku opublikowanych niedawno przez BGU na temat leczniczych właściwości konopi – dodaje.

Badania te dodają kolejne korzyści do rosnącej liczby dowodów wskazujących na leczniczy potencjał roślin konopi. Kannabidiol, główny niepsychoaktywny związek chemiczny ekstrahowany z konopi, został zatwierdzony w 2018 roku przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) do leczenia ciężkich postaci padaczki. Okazał się też być skuteczny w leczeniu wielu innych schorzeń, w tym stanów lękowych, depresji, bólu i stanów zapalnych. Niektóre badania wskazują też na jego ostre antybakteryjne właściwości, porównywalne ze stosowanymi obecnie antybiotykami.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie

Trochę na spontanie wzięte można powiedzieć, bo miało być brane parę dni później na imprezie, ale ostatecznie zmieniłem zdanie. Byłem pozytywnej myśli i chciałem po prostu przeżyć coś miłego samemu ze sobą.

Już dość długo nie brałem xtc, coś koło roku. Jakoś chciałem odpocząć od tej substancji, bo co chwila miałem z nią jakiś problem. A to wziąłem za dużo i miałem potem za mocną jazdę, a to piguły średniej jakości się trafiały.

 

  • Grzyby halucynogenne
  • Grzyby Psylocybinowe
  • psylocybina
  • Tripraport

Podczas wyjazdu z rodziną w okolice Słowacji, wejście na górę z żoną i zejście ...:) oderwanie od opieki na dzieckiem :)

Hej to mój 1 trip R, ale mam zamiar wiecej napisać  wydarzeń z przeszości :)

Najpierw chcialbym opisać swój trip po grzybach stosunkowo niedawno bo z  końca wakacji 2023. Chce napisać, że mam 37 l, dziecko, rodzinę, prace itd i wszystko ok :) (jaram trawe cały czas, nie pije alko wogóle,).

  • Dekstrometorfan


    poziom doświadczenia: tussipect, teraz drugi raz acodin czyli na razie strasznie początkujący :)


    dawka i metoda zażycia: 50 tabletek acodin (750mg dxm) doustnie


    set & setting: pozytywne nastawienie po ostatnim tripie (też na acodinie), dużo czasu - 6 godzin poza domem, brane z ciekawości dla fazy po większej dawce


    efekty: wzrok się pierdoli totalnie, mowa i chód pijaczka, zmieniona grawitacja, później można zauważyć delikatne jąkanie i pogorszoną pamięć


  • Etanol (alkohol)
  • Pierwszy raz
  • Tramadol
  • Tytoń

Poddenerwowanie z jednoczesną ekstytacją, domowe zacisze, sam w pokoju, internet, YouTube, muzyka.

Doświadczenie dla wielu z Was na pewno ubogie, ale kłamać i koloryzować nie mam zamiaru :P

Witajcie. Postanowiłem  dzisiaj wziąć - skromnie, bo skromnie - 3 tabletki po 75mg Tramalu. Do końca nie wiedziałem,
czy chcę próbować... Bałem się tych skutków ubocznych, problemów z oddychaniem itd... nie do końca wiedziałem dlaczego.
Przecież tyle lat brałem, czasami takie rzeczy i w takich ilościach, że strach był nie ma miejscu. Aplikację zacząłem
o 22:00 i skończyłem po 20 minutach. Czytałem, że na pierwszy raz warto zjadać w odstępach czasu.

randomness