Terpen limonenowy zmniejsza niepokój wywołany THC

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolne Konopie
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie Wolne Konopie!

Odsłony

52

Współpodawanie THC i terpenu D-limonenu wiąże się ze zmniejszeniem odczuwania niepokoju, według danych opublikowanych w czasopiśmie „Drug and Alcohol Dependence”.

Badacze z Uniwersytetu Johna Hopkinsa ocenili wpływ D-limonenu na subiektywne efekty THC u 20 zdrowych ochotników. (D-limonen to terpen powszechnie występujący w wielu owocach cytrusowych i jest jednym z bardziej obfitych terpenów w konopiach.)

Uczestnicy, którzy wdychali D-limonen jednocześnie z THC, zgłaszali „znacząco zmniejszone” uczucia niepokoju i paranoi w porównaniu do tych, którzy wdychali sam THC. Inhalacja większych ilości D-limonenu była związana z bardziej wyraźnymi efektami.

„D-limonen zmniejszał efekty lękowe wywołane przez THC w sposób zależny od dawki,” – poinformowali autorzy badania. Jego współpodawanie nie wpłynęło na żadne inne efekty THC.

Autorzy badania doszli do wniosku: „D-limonen selektywnie łagodził anksjogenne efekty wywołane przez THC, co sugeruje, że ten terpenoid mógłby zwiększyć indeks terapeutyczny THC. Przyszłe badania powinny określić, czy ten efekt dotyczy również doustnych form dawkowania i ocenić interakcje pomiędzy innymi terpenoidami lub kannabinoidami konopi i THC.”

Badania opublikowane w zeszłym roku w czasopiśmie „Biochemical Pharmacology” ustaliły, że niektóre terpeny – w tym borneol, geraniol, limonen, linalol, ocymen, sabinen i terpineol – modulują aktywność THC na receptorze CB1. Autorzy tego badania doszli do wniosku:

„Użycie wybranych terpenów może umożliwić zmniejszenie dawki THC w niektórych terapiach, co w rezultacie może zminimalizować niekorzystne skutki związane z THC. Pozwoliłoby to również na dostosowanie leczenia do bardziej wrażliwych populacji, takich jak dzieci i osoby starsze. Wzbogacenie preparatu wybranymi terpenami może pozwolić na dostosowanie składu do indywidualnych potrzeb oraz do zmian zachodzących podczas chronicznego stosowania, na przykład na potrzeby dnia w porównaniu z potrzebami na czas snu.”

Polecamy linię odmian Wolnych Konopi, które mają dużą zawartość Limonenu.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Piszę, bo nie mam z kim o tym pogadać a ciąży to na mnie od jakiegoś czasu....czuję że jest to najlepsze miejsce.....to nie będzie typowy tripreport... chociaż są w nim również opisy paru faz... więc jeśli nie chce Ci się czytać mojej historii to po prostu ją pomiń....ale jeśli zdecydujesz się ją przeczytać to proszę nie bluzgaj na mnie w komentach...potrzebuję pomocy...
  • Pierwszy raz
  • Szałwia Wieszcza

pokój hotelowy, podekscytowanie z lekkim niepokojem

Opisane wydarzenia miały mejsce w Holandii, dokąd pojechałem z kumplem w celach zarobkowych na wakacje. Pewnego razu wybraliśmy się po pracy na krótką wycieczkę do Amsterdamu z której wróciliśmy m.in. z 20x ekstraktem szałwii wieszczej.

  • 4-ACO-DMT
  • Dekstrometorfan
  • Mieszanki "ziołowe"

Na wstępie pragnę wytłumaczyć, że DXM w tych miksach służył jedynie wzmocnieniu 4-AcO-DMT, palenie w większości wypadków też.

Przedstawiam kilka krótkich opisów tripów z 4-AcO-DMT:

05.02.2010

Pierwszy miks: 17,(3)mg 4-AcO-DMT + 150mg DXM + ~1g Mean Green & TaiFun (2:1) + 0,5mg lorazepam

  • Dekstrometorfan
  • Retrospekcja

---

To znów ten sam jebany chłam. Dobrze wiemy jaki. Ale zanim spluniesz nań, postaraj się zrozumieć.

Zrozumieć? Ale co?

Mnie? Nie. Nie oczekuję tego. Jestem zbyt indywidualnym chujem, zbyt małym gnojem, by domagać się atencji (a jednak to robię, co nie?)

Słowa? Emocje? Czyny? Chuj wie, jak to nazwać. Chodzi mi o mieszankę esencji składającej się na perspektywę.

Widzisz... bo sprawa polega na tym, że jestem tylko człowiekiem. I jak Ty- widzę z jednej perspektwywy. Oczywiste? Może nie?

Moja jest lepsza, Twoja jest gorsza- a mówi to każdy.

randomness