Szczepionka na kokainę i crack. Nowe odkrycie naukowców z Brazylii

Rozwiązaniem problemu kokainy i cracku może być szczepionka. Zespół naukowców z Brazylii ogłosił opracowanie innowacyjnej formy terapii uzależnienia od tych narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.msn.com | Jakub Czermiński

Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

97

Rozwiązaniem problemu kokainy i cracku może być szczepionka. Zespół naukowców z Brazylii ogłosił opracowanie innowacyjnej formy terapii uzależnienia od tych narkotyków.

Brazylia to drugi na świecie kraj pod względem spożycia kokainy. Naukowcy z tego państwa opracowali testową szczepionkę o nazwie Calixcoca, która dała obiecujące wyniki podczas badań na zwierzętach, wywołując odpowiedź immunologiczną, która blokuje kokainie i crackowi możliwość dostania się do mózgu.

Naukowcy mają nadzieję, że szczepionka pozwoli użytkownikom kokainy i cracku wyrwać się z kręgu uzależnienia. Jak pisze agencja AFP, narkomani zażywając kokainę lub crack nie byliby w stanie odczuć "haju", czyli stanu silnego pobudzenia po zażyciu narkotyków.

Jeżeli terapia zostanie zatwierdzona przez odpowiednie instytucje, będzie to pierwszy przypadek leczenia uzależnienia od kokainy za pomocą szczepionki - powiedział cytowany przez AFP psychiatra Frederico Garcia, koordynator zespołu, który opracował szczepionkę na Federalnym Uniwersytecie w Minas Gerais.

W ubiegłym tygodniu projekt zdobył główną nagrodę - pół miliona euro (2,23 mln zł) - na konkursie Euro Health Innovation dla medycyny z Ameryki Łacińskiej. Konkurs był sponsorowany przez firmę farmaceutyczną Eurofarma.

Jak działa szczepionka na kokainę? Preparat pobudza układ immunologiczny pacjenta do wytwarzania przeciwciał, które w krwioobiegu łączą się z cząsteczkami kokainy, sprawiając, że stają się one zbyt duże, by przedostać się do mezolimbicznego szlaku dopaminergicznego, nazywanego "centrum nagrody", gdzie stymulanty takie jak kokaina powodują uwalnianie dopaminy, odpowiedzialnej za ośrodki przyjemności.

Oceń treść:

Average: 1 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Nazwa substancji: Marihuana



Poziom doświadczenia użytkownika: doświadczony (amfa na studiach - 100 lat temu, LSD - fantastyczny trip, marycha - lekkie fazy),



Dawka, metoda zażycia: ot, w końcówce fifki.



Set & setting: własne mieszkanie, dobry humor, ścieżka dźwiękowa "The Crow" / Diana Krall



Co było inaczej: wcześniej po MJ miałem tylko efekty przyjemnego odprężenia.

  • Szałwia Wieszcza

To była moja 3 próba i jak dotąd najbardziej udana :) Salvia pochodziła z

botanic-art (tak tak, z tej majowej promocji, dzięki Black za infosa :),

nabiłem równowartość 3 lufek drobno pokruszonych liści do bongosa i nie

odrywając zapalniczki od stuffu sciagnąłem 4 duże buchy, długo

przetrzymując dym w płucach.


  • Marihuana
  • Mefedron
  • Pierwszy raz

Warszawa. Sobota. Klub. Impreza. Gwiazda z zagrani... chuj z nią. Mefedron. 

21:45 - zamawiam Ubera pod hotel, czekamy, lekka pizgawa, ale humory dopisują, czekaliśmy dość długo na ten wieczór

22:05 - zbliżamy się w okolice klubu, wysiadamy jakieś 200m od niego. W trakcie drogi wyciągam blanta. Żwawym krokiem kierujemy sie w strone miejsca docelowego. Kurwa. Za szybko. Kolonia stop. "Możemy na chwile usiąść?". Dokończyłem co miałem, przepaliłem mentolowym papierosem, lecimy. Dosłownie. Przynajmniej ja.

  • Zolpidem

pewnego wieczoru zapodałam sobie JEDNĄ tabletke Stilnoxu mając nadzieję tylko i wyłącznie na to, że zasnę w końcu po czwartym dniu walenia fetki. Nie spodziewałam się żadnych "atrakcji dodatkowych". Rzeczywiście, z zaśnięciem nie miałam żadnych problemów, z małym zastrzeżeniem. Obudziłam się po ok. godzinie i to co się ze mną później działo pamietam jakby ze snu. Dookoła mnie było mnóstwo ludzi, moich znajomych. Mówili cos do mnie. Dookoła migające kolorowe światła.

randomness