REKLAMA
Starożytni przemytnicy konopi prawdopodobnie wymyślili koło

Wielu konsumentów marihuany uważa, że pomaga ona w generowaniu genialnych pomysłów. Niedawne badania archeologiczne sugerują, że może to dotyczyć nawet wynalezienia koła w epoce brązu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Nie do końca rozumiemy, czemu owi dawni konopni przedsiębiorcy nazywani są "przemytnikami"... ale OK, same spekulacje niezwykle ciekawe :)

Odsłony

600

Wielu konsumentów marihuany uważa, że pomaga ona w generowaniu genialnych pomysłów. Niedawne badania archeologiczne sugerują, że w epoce brązu nawet koło mogło zostać wynalezione przez jedno z trzech plemion, które znane były ze szmuglowania konopi.

Niektórzy uważają, że konopie zostały zastosowane po raz pierwszy w czasie dynastii Shang, pomiędzy 1200 r.p.n.e. a 1050 r.p.n.e (Dynastie Shang i Zhou były uważane w Chinach jako epoka brązu). Wiele historii pokazuje jednak, że historia używania marihuany jest jeszcze starsza.

Epoka brązu miała miejsce około 3000 lat przed naszą erą. To właśnie w tamtym czasie cywilizacje tworzyły dalekosiężne sieci kontaktów. Przemytnicy konopi mieli w tamtych czasach daleko do swoich klientów. Dowody wskazują, że wraz z początkami używania marihuany, podróżnicy epoki kamienia mogli również wynaleźć koło.

Tengwen Long i Pavel Tarasov z Free University w Berlinie zebrali dowody używania konopi ze starożytnych wykopalisk archeologicznych z nadzieją, że zaobserwują ciekawe trendy. Poprzednie dowody sugerują, że w Europie Zachodniej i Japonii zaczęto używać konopi indyjskich w tym samym czasie – około 10.000 lat temu, ale Long i Tarasov doszli do innych wniosków.

Tengwen Long sugeruje, że dostępność marihuany w tym samym czasie w Azji Wschodniej i Europie nie jest przypadkowa. Używanie konopi do produkcji tekstyliów i palenia zaczęło nasilać się w tym samym czasie, kiedy grupa wędrownych pasterzy zaczęła przemierzać konno Eurazję. Konopie zaczęły rozprzestrzeniać się, kiedy zostały ustanowione szlaki handlowe między wschodem a zachodem (jedwabny szlak).

Można zauważyć ten sam trend w przypadku konopi, co w przypadku pszenicy. Pszenica zaczęła być uprawiana 10.000 lat temu na bliskim wschodzie i nie rozprzestrzeniła się do Chin, aż do pojawienia się szlaków handlowych, które przemytnicy konopi prawdopodobnie pomogli utworzyć.

Ci podróżnicy nazywali się Yamnaya. Niektóre teorie sugerują, że Yamnaya mówili w języku proto-indo-europejskim, przodka wszystkich języków europejskich. Nie tylko rozprzestrzeniali oni swój język i kulturę, ale dzielili się swoją wiedzą w zakresie jednego z najbardziej decydujących wynalazków: koła.

Yamnaya uprawiali niektóre odmian konopi znanych z właściwości psychoaktywnych i palili je. Kiedy nie przemierzali szlaków handlowych lub nie wymyślali koła, znajdywali czas, aby uzyskać “haj” podczas obrzędów i rytuałów.

Oceń treść:

Average: 4 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

bardzo pozytywne

Pomysł pojawił się już kilka lat temu, kiedy to usłyszałam o psilocybe mexicana, lub kolokwialnie mówiąc, “grzybach”. Wtedy jeszcze, był to tylko zamysł, małe ziarenko upchnięte gdzieś w świadomości. Absolutnie jestem zdania, że do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć, aby móc je w pełni doświadczyć. Tyle wstępu, przejdę teraz do mej relacji z tak zwanej wycieczki.
Wspomniane ziarenko, zakiełkowało po przeczytaniu relacji z tripu znajomego, spojrzałam wtedy na grzybki z innej perspektywy, zobaczyłam w tym nie tylko zabawę, ale i coś głębszego.

  • Ketamina

drug:ketamina + pure mdma

doświadczenie:mj,#,magic shrmzz,amph,E,tramadol+mj(...!),coke!,MDMA czyste(yeah!)
set n\' setting:
london, electro club, christmas time:D (it\'s christmas time in hell..)
..a bylo to tak:mieszkajac w LND, postanowilem ze zostane na swieta b.n., bo nie chcialem powtarzac schematu wigilia w domu itd po raz 21 w zyciu...decyzja jak najbardziej udana...
  • LSD-25

Wjeżdzając pociągiem Intercity z Warszawy do Katowic dojrzałem fabrykę o nazwie "Montokwas", pierwszy akcent jak najbardziej na miejscu. :) W domu u J. posłuchaliśmy muzyki, porozmawialiśmy konsumując kanapki i orzeszki. Czeka nas długa noc, poszliśmy na małe zakupy. Po spacerze, dokładnie 10 minut przed północą zjedliśmy nasze kryształki, bilety na podróż do innego wymiaru. Pierwsze dwie godziny upłynęły na przemieszczaniu się między Balkonem a Pokojem z wOOx'em, słuchaniu tribalowej muzyki i rozmowach między mną a M. w stylu "- czujesz coś? - nic. - nic a nic? - zupełnie nic.".

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne
  • Tytoń

Spontan. Oczekiwania w sumie neutralne, bo byłem niejako nasycony ziołem. Warunki pozostawiały wiele do życzenia.

OTO LINIA STARTOWA

Lolek już zwinięty. Piękny, namaszczony szacunkiem bilet do innego stanu świadomości.

Medytacja odprawiona. Ona jest moim zabezpieczeniem. Rytuałem oczyszczenia przed fazą, aby mieć nowe doznania. Wystarczy kilka głębokich wdechów i koncentracja na swoim wnętrzu.

Tak więc idziemy z koleżkami w miejscówkę nieopodal hotelu. Zasłonięci krzaczorami wpatrujemy się w żar zapalniczki i rozpoczynamy zabawę. Tak jak w poprzednim raporcie, w tym będą brać udział Żołądź, Kasztan i Kokos.

randomness