Sprzedawali "dopalacze, które zabiły w USA tysiące osób". Policja rozbiła gang

Spojler: chodzi o fentanyl.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
Rafał Pasztelański

Odsłony

324

Brygada antynarkotykowa Komendy Stołecznej rozbiła gang, który sprowadzał do Polski dopalacze na bazie śmiertelnie niebezpiecznego opioidu - fentanylu, substancji sto razy silniejszej niż morfina, odpowiedzialnej za tysiące zgonów w USA. Policjanci przejęli ok. 122 kg dopalaczy i narkotyków oraz zlikwidowali dwa największe internetowe sklepy z groźnymi substancjami. Handlem zajmowali się młodzi ludzie, którzy wcześniej nie byli notowani.

Wszystko zaczęło się od znalezienia we wrześniu 2017 r. w Warszawie martwego 16-latka. Badania wykazały, że przyczyną jego śmierci było zażycie dopalaczy na bazie opioidów. Substancje te, m.in. morfina, heroina i opium, mają najsilniejsze działanie przeciwbólowe. Syntetyczne opioidy, zwłaszcza najbardziej znany fentanyl, są odpowiedzialne za śmierć 150 Amerykanów dziennie.

Śledczy badający sprawę zgonu nastolatka w stolicy odkryli, że kupił on dopalacz BUC 8. To jeden z syntetyków opioidów. Eksperci uważają, że jest on bardzo niebezpieczny, ponieważ powoduje szybkie uzależnienie, a zażywanie go obarczone jest ogromnym ryzykiem śmiertelnego przedawkowania.

Zabójczy import z Azji

Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP. Szybko ustalili, że dopalacze takie jak BUC 8 i BUC 3 są sprzedawane głownie w internecie i dostarczane do domów klientów przez kurierów. Handlarze zabezpieczali się, przyjmując jako zapłatę kryptowaluty. Miało to ułatwić im legalizowanie zysków i utrudnić namierzenie ich działalności.

Komendant stołeczny uznał, że sprawa jest na tyle poważana, że zdecydował o powołaniu specjalnej grupy śledczej mającej rozpracować grupę, oferującą niebezpieczne dopalacze.

Policjanci z brygady antynarkotykowej ustalili, że gang założył dwa sklepy internetowe z niebezpiecznymi substancjami. Serwery tych witryn działają na terenie Azji. Policjanci doliczyli się nawet 15 tys. klientów obu sklepów z Polski, ale także całej Europy.

Od marca 2018 r. funkcjonariusze przejęli ok. 122 kg dopalaczy i narkotyków. Towar był ukryty w trzech magazynach na terenie stolicy.

Wiadomo, że gang kupował dopalacze m.in. w Chinach, Singapurze skąd trafiał od do Holandii, a potem droga lądową do Polski, gdzie był konfekcjonowany.

Skusiły ich zyski

Do sprawy zatrzymano osiem osób, mieszkańców stolicy i Bydgoszczy.

– Trzem osobom prokurator przedstawił zarzut przemytu, posiadania, wprowadzania do obrotu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej znacznych ilości narkotyków i dopalaczy, charakteryzujących się szkodliwością dla zdrowia konsumentów, w wyniku, czego nastąpił zgon nastoletniego chłopca. Pozostałe osoby usłyszały zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu narkotyków i dopalaczy – powiedział tvp.info Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Na poczet przyszłych kar skonfiskowano pieniądze, pojazdy, motocykl i biżuterię o łącznej wartości ok. 400 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Co ciekawe, żadna z zatrzymanych osób nie była wcześniej notowana. Okazało się, że zdecydowały się one handlować dopalaczami, gdy zobaczyły, jak szybko można osiągnąć w tej „branży” znaczne zyski.

Funkcjonariusze wydziału na bieżąco monitorują podejrzenia zatruć dopalaczami na terenie garnizonu stołecznego, a w przypadku potwierdzenia faktu zatrucia takimi środkami obejmują nadzorem to postępowanie przygotowawcze. Ma to na celu dotarcie do osób zajmujących się dystrybucją tych śmiercionośnych substancji.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • 4-ACO-DMT
 • 4-HO-MET
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

Dobry, ale byłem sam

 

 • Mieszanki "ziołowe"
 • Miks
 • Szałwia Wieszcza

Wieczór w mieszkaniu znajomego, względna cisza, komfortowe odizolowanie od świata zewnętrznego. Nastawienie pozytywne, jak prawie zawsze w życiu, z nutą ekscytacji związanej z eksploracją nowych potencjałów, którą uspokoiłem wyciszając się przed rozpoczęciem doświadczenia.

Tripowa przedmowa:

 • Dekstrometorfan
 • Metoksetamina
 • Tripraport

Sam w pustym domu, własny pokój. Pełen komfort psychiczny

 

Słowem wstepu

Dość już dawno nie udało mi się naćpać dysocjantami. Lubię tą grupę narkotyków, ale ostatnimi czasy potrzebuję do pełnego zdysocjowania się dobrych warunków. Warunki w końcu się znalazły, znalazła się i paczka acodinu. Zazwyczaj wsuwam sobie 2, ale tym razem postanowiłem uskutecznić wzmacnianie dysocjantu dysocjantem. Testowałem już ten miks, jednak w zbyt dużych dawkach - totalna amnezja. Miałem nadzieję, żetym razem stosunek faza/pamięć będzie nieco lepszy.

 • Gałka muszkatołowa
 • Pierwszy raz

Nastawienie psychiczne: Delikatnie zdenerwowany przed przyjmowaniem gałki, potem już z górki. Nie oczekiwałem nie wiadomo czego po 25g mielonej, miałem nadzieję że chociaż minimalnie podziała i się wyluzuję. Otoczenie: Pół doświadczenia wśród znajomych - u mnie w domu, przejściowo w bliskiej okolicy.

Siemka, to mój pierwszy Trip Raport w życiu i pierwsza styczność z tą substancją.

 

Substancje: Gałka Muszkatołowa doprawiona AMF i dzidą THC.

Tolerka: Gałka pierwszy raz w życiu.

Mood: Lekko przerażony efektów, aczkolwiek strasznie ciekawy.

Sposób podania: Płynny, rozmieszany z wodą - oral.

 

randomness