Spożywanie grzybów psylocybinowych poprawia doznania seksualne

Naukowcy z Imperial College London przebadali 261 osób zażywających grzyby psylocybinowe – część z nich rekreacyjnie, a część jako metodę leczenia zaburzeń psychicznych. Badani musieli wypełnić 3 formularze dotyczące ich życia seksualnego.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.f5.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

106

Naukowcy z Imperial College London przebadali 261 osób zażywających grzyby psylocybinowe – część z nich rekreacyjnie, a część jako metodę leczenia zaburzeń psychicznych. Badani musieli wypełnić 3 formularze dotyczące ich życia seksualnego. Pierwszy z nich uzupełniano przed zażyciem psylocybiny, drugi miesiąc po jej spożyciu, a trzeci aż pół roku później.

Jak się okazało, prawie połowa uczestników, którzy stosowali psylocybinę leczniczo, stwierdziła, że wzrósł ich popęd i zainteresowanie seksem.

Jako że do skutków ubocznych leków antydepresyjnych zalicza się m.in. zmniejszenie poziomu libido i ograniczenie zdolności do osiągnięcia orgazmu, wyniki zaskoczyły naukowców. U niektórych uczestników odnotowano również polepszenie się doznań seksualnych w okresie aż do sześciu miesięcy.

Poprawa zaszła głównie w zakresie przyjemności seksualnej, zadowolenia z własnego wyglądu, satysfakcji i komunikacji z partnerem, a także postrzegania seksu jako doświadczenia duchowego’ – napisali przedstawiciele Imperial College.

Ze względu na kontrowersje związane z zażywaniem psychodelików przed i podczas seksu naukowcy podkreślają, że ich badanie skupiło się na następstwach ich przyjmowania.

– Nasza praca nie koncertowała się na tym, co dzieje się z ludźmi będącymi na psychodelikach podczas seksu – komentuje Tomasso Barba, współautor badania. – Wskazaliśmy, że może istnieć trwały i pozytywny wpływ na doznania seksualne po doświadczeniu psychodelicznym, co potencjalnie oddziaływałoby na poprawę stanu psychicznego.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Miks

nastawienie pozytywne, oczekiwanie na chillout, totalną głupawę, a może nawet jakieś kreatywne akcje. po zażyciu: chwilowa euforia pomieszana z natłokiem problemow

Niejednokrotnie miałem doczynienia z marihuaną, nigdy natomiast nie doświadczyłem fajnej fazy. Zazwyczaj kończyło się na braku fazy lub totalnej, niemiłej zamule. Zawsze natomiast zachwycają mnie smaki i to chyba o nich bedzie w tym tripie najwiecej.

Dzień wolny, 2g które od dawna czekały na swoją kolej. Jako jedyny z 3 osobowej ekipy kiedykolwiek paliłem, dbam o to, by nowi przezyli to jak najlepiej.

  • Tramadol

Set & Setting - tyra później na chacie - dół psychiczny (max)

Dawka: krople 100mg (20 + 20 + cała reszta)

Doświadczenie: tramal (od kilku lat), dolargan dożylnie (kilka razy), inhalanty (nie pamietam ile - często), inne ciekawe rzeczy z apteki

TRAMAL - moja przygoda zaczęła się kilka lat temu z tym ciekawym i dość pozytecznym lekiem. Szybko przekroczyłem 1000 mg co zakończyło się drgawkami + psychiczną pizdą trwającą do dzisiaj

Kilka miesięcy przerwy...... i..

  • Anadenathera peregrina


Nazwa substancji: Yopo

Poziom doświadczenia: poza levelami a kontakt z substancjami różnymi: bieluń, muchomór, hasz, ganja, łysiczki, XTC, DXM, LSD, kodeina, tussipect i zapewne jeszcze coś by się znalazło ale nie pamiętam bo pamięci już nie mam :>

Dawka: 4 pokruszone nasiona + soda oczyszczona

S&S: spokojnie w domowym zaciszu


  • Inne


*stoje na ulicy.nieruchomo.nagle ruszam.patrze w dol -mam buty na kolkach i wlasnie zblizam sie

do stacji cpn po paliwo.chce skrecic w lewo.nagle-kirownica w moich rekach.tylko kierownica-nie

jest polaczona z butami a jednak moge wlaczyc pomaranczowy , chalasliwy kierunkowskaz i

spokojnie dojechac do dystrybutora .policja tez chce zatankowac .ja bez prawa jazdy ! siadam na

krawezniku i udaje ze to zwyczjne buty...