Rzecznik reformy marihuany przewiduje „długą harówkę” decydując o kwalifikowalności do ułaskawienia

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Lubon TV
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

9

Federalne ułaskawienie przez prezydenta Joe Bidena dla osób skazanych za zwykłe posiadanie marihuany najprawdopodobniej napotka przeszkody, ponieważ rząd federalny będzie starał się zidentyfikować tych, którzy kwalifikują się do usunięcia ich danych.

Paul Armentano, zastępca dyrektora Narodowej Organizacji na rzecz Reformy Praw Marihuany (NORML), powiedział Newsweek w czwartek przewiduje, że czeka go „długa harówka”, podczas gdy rząd federalny wyjaśnia kwalifikowalność do ulgi zgodnie z nową dyrektywą Bidena.

„Nigdy przez te wszystkie lata nie widziałem rządu lub organu ścigania, który… archiwizuje, ile osób rocznie jest ściganych federalnie za przestępstwa związane z marihuaną” – powiedział Armentano, dodając, że pracował na rzecz reformy prawa marihuany 27 lat.

Urzędnicy ogłosili przed ogłoszeniem Bidena w czwartek, że pełne dane osób uprawnionych do ułaskawienia nie są dostępne, ale około 6500 osób zostało skazanych za zwykłe posiadanie w latach 1992-2021, według New York Times. Zgodnie z nową dyrektywą, ułaskawienie obejmuje wszystkich skazanych za posiadanie marihuany od 1970 roku, kiedy to ustawa o kompleksowym zapobieganiu i kontrolowaniu nadużywania narkotyków umieściła marihuanę w najbardziej restrykcyjnej kategorii narkotyków.

Szacunkowa liczba 6500 osób nie obejmuje również dodatkowych tysięcy przypadków, które zostały skazane na mocy prawa antynarkotykowego Dystryktu Kolumbii, które teraz również kwalifikują się do ułaskawienia. Czasy.

Biden poinstruował prokuratora generalnego Merricka Garlanda, aby „opracował administracyjny proces wydawania świadectw ułaskawienia uprawnionym osobom”, zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Biały Dom.

Armentano powiedział, że w obecnej formie dyrektywy pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi.

„Czy ich powiadomimy, czy też poprosimy ich o powiadomienie nas?” – zapytał Armentano. „Jakie są konkretne parametry tego, kto się kwalifikuje?

— Te szczegóły nie były zawarte w tej dyrektywie — powiedział Armentano. „I znowu, domyślam się, że Biały Dom lub… [Department of Justice] prawdopodobnie nie ma Rolodexu lub jakiejś bazy danych zawierającej całą masę nazwisk”.

Armentano argumentował również, że federalne ułaskawienie zarzutów dotyczących marihuany to tylko kropla w morzu reformy prawa narkotykowego, ponieważ NORML poinformował, że około 29 milionów ludzi zostało aresztowanych pod zarzutami związanymi z marihuaną od 1965 roku.

„Przytłaczająca większość osób oskarżonych o posiadanie marihuany, czyli około 90 procent wszystkich osób oskarżonych o przestępstwa związane z marihuaną w tym kraju, jest oskarżonych na szczeblu stanowym lub lokalnym” – powiedział Armentano.

Z powodu tej luki NORML, wraz z kilkoma innymi grupami na rzecz reformy prawa narkotykowego, powtarza apel Bidena, by stany podążały śladami rządu federalnego i ułaskawiały osoby skazane za posiadanie narkotyków na poziomie stanowym i lokalnym. Obecnie NORML informuje, że prawie dwa tuziny stanów uchwaliły przepisy, które pozwalają na wykreślenie niektórych przestępstw związanych z marihuaną z rejestrów karnych.

Armentano opowiadał się również za zniesieniem federalnego zakazu marihuany, który zdekryminalizowałby używanie i posiadanie marihuany na szczeblu federalnym i pozostawił stanom wprowadzenie własnego ustawodawstwa w tej sprawie. Obecnie 19 stanów zalegalizowało rekreacyjne używanie marihuany, a 39 stanów zalegalizowało jej użycie medyczne.

„Wszystkie te stany prowadzą obecnie politykę stanową, która jest całkowicie niezgodna z prawem federalnym” – powiedział Armentano. „Jest to sytuacja nie do utrzymania w dłuższej perspektywie, aw pewnym momencie przepisy federalne i stanowe muszą mieć pewien poziom spójności”.

Kwestia legalizacji marihuany zyskała na popularności również wśród amerykańskich wyborców, zgodnie z opublikowanym w środę sondażem przeprowadzonym przez Morning Consult/Politico, w którym trzech na pięciu wyborców zgadza się, że marihuana powinna zostać zalegalizowana.

Sondaż wykazał również, że konsensus przekracza granice partii. Podczas gdy większość wyborców Demokratów i Niezależnych zgadza się – odpowiednio 71% i 61% – że marihuana powinna być legalna, 47% respondentów republikańskich również się z tym zgadza.

„Te oświadczenia Białego Domu inspirują Kongres i prawodawców, a także przywódców Demokratów i Republikanów, aby zjednoczyć się i uznać, że reforma polityki dotyczącej marihuany znosząca federalny zakaz marihuany, to nie tylko dobra polityka” – powiedział Armentano. „To dobra polityka”.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne

na żywioł

TR z czasów moich pierwszych z psylocybiną doświadczeń, gdy niewiele przede mną ukazywała, była jeszcze płaska, oferowała jedynie kolorki, a szczytem psychodelicznego doświadczenia zdawało mi się być działanie dekstrometorfanu, które i w psylocybinie na siłę chciałem odnaleźć srogo dostając za to po dupie.

  • LSD-25

Tego lata, zdarzyło mi się być na kwasie w dużym zbiorowisku ludzi (duży,

pokojowo zorientowany festiwal ogólnopolski).


Był to mój pierwszy kwas od ostatnich trzech lat. Nasza (biorąca) ekipa

liczyła sześć osób i każdy z nas zjadł połówkę "Policjanta" (hehe niezła

nazwa dla kwasa, co?). Zdawaliśmy sobie sprawę, z tego że "setting" jest

trudny - dużo ludzi, odnalezienie się ponowne graniczy z cudem, trudności z

powrotem do namiotu nawet na trzeźwo. Ale atmosfera była bardzo pozytywna,

  • 4-ACO-DMT
  • 4-HO-MET
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Nastawienie bardzo pozytywne, ogólne podniecenie, od tripa wymagaliśmy mocnej psychodeli. Miejsce - najpierw dom, potem las(większość tripa) i ulice osiedla, następnie znowu dom.

  Zanim zacznę się rozpisywać muszę zaznaczyć, że przed wejściem AcO wychillowaliśmy się jeszcze bardziej popalając MJ, która towarzyszyła nam podczas całego tripa i jeszcze po nim.

 18:45 - Zarzucone około 25mg/os. wraz z R.

  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne

Noc, wolny pokój. Humor nie był ani zły ani dobry, nie miał zbyt wielkiego wpływu na doświadczenie.

Opisany tutaj trip miał miejsce właściwie niecały tydzień, po 'podróży' na której zażyłem 3 gramy wysuszonych grzybów. Czemu tak szybko? Żeby logicznie to sprostować, musiałbym opisać poprzedniego tripa, ale jakoś nie mam ochoty więc w skrócie powiem, że przed pierwszym razem bardzo chciałem wykorzystać doświadczenie wizualnie, co mi się nie udało gdyż nie byłem wtedy sam i większość tripa przeszło śmiechami i lataniem po mieszkaniu. Tolerancja zeszła, a po poprzednim tripie jakoś nie obawiałem się, że coś złego może się stać.

randomness