Rekordowa liczba badań naukowych na temat konopi indyjskich w 2022 r.

Naukowcy z całego świata opublikowali w tym roku rekordową liczbę ponad 4300 artykułów naukowych na temat konopi indyjskich, zgodnie z wynikami wyszukiwania słów kluczowych na stronie National Library of Medicine/PubMed.gov.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy serdecznie (i polecamy) Fakty Konopne!

Odsłony

43

Naukowcy z całego świata opublikowali w tym roku rekordową liczbę ponad 4300 artykułów naukowych na temat konopi indyjskich, zgodnie z wynikami wyszukiwania słów kluczowych na stronie National Library of Medicine/PubMed.gov.

Przekracza to łączną liczbę artykułów opublikowanych w ciągu całego ubiegłego roku, kiedy to naukowcy opublikowali ponad 4200 artykułów. W tamtym czasie była to najwyższa liczba artykułów naukowych poświęconych konopiom indyjskim, jakie kiedykolwiek opublikowano w ciągu jednego roku.

Od 2010 roku naukowcy opublikowali ponad 30 000 recenzowanych artykułów poświęconych konopiom indyjskim, a roczna liczba wszystkich artykułów rośnie z każdym rokiem. Dla porównania, naukowcy opublikowali łącznie mniej niż 3000 artykułów na temat marihuany w latach 1990-1999 i mniej niż 2000 badań ogółem w latach 80.

Chociaż często przeciwnicy marihuany twierdzą, że konopie jeszcze nie są odpowiednio zbadane, aby zostały zalegalizowane, to zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano, wydał oświadczenie, aby sprzeciwić się temu argumentowi. NORML to organizacja non-profit z siedzibą w USA, której celem jest przekonanie opinii publicznej, że używanie marihuany przez osoby dorosłe nie powinno być karane.

„Pomimo niektórych twierdzeń, że marihuana nie została jeszcze poddana odpowiedniej analizie naukowej, zainteresowanie naukowców badaniem konopi indyjskich rosło wykładniczo w ostatnich latach, podobnie jak nasze zrozumienie rośliny, jej aktywnych składników, takich jak terpeny i kannabinoidy oraz ich mechanizmów działania i skutków, zarówno dla użytkowników, jak i społeczeństwa” — powiedział zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano.

Znaczna część tego wzrostu zainteresowania konopiami indyjskimi jest wynikiem skupienia się naukowców na terapeutycznych działaniach marihuany. W artykule z 2018 roku oceniającym trendy w publikacjach związanych z konopiami indyjskimi stwierdzono, że całkowita liczba recenzowanych publikacji poświęconych medycznej marihuanie wzrosła dziewięciokrotnie od 2000 roku.

W sumie w bazie danych PubMed.gov znajduje się obecnie ponad 42 500 artykułów naukowych na temat marihuany. PubMed jest darmowym źródłem literatury naukowej z zakresu biomedycyny i nauk przyrodniczych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne
  • Inne
  • Uzależnienie

Noc, łóżko

Klonazolam miał pierwotnie być dla mnie tanią benzodiazepiną do usypiania po innych dragach i na początku w istocie tak było. Dzięki wysokiej aktywności szybko kończył działanie substancji przynosząc upragniony i na pewno bardziej regenerujący sen od innych usypiaczy, np. GBLa który robił z człowieka po przebudzeniu szmatę. Usypia bardzo mocno i w miarę szybko - to trzeba przyznać. Nie raz wyciągał mnie ze schiz po mocnych tripach na dxm, czasem 1p-lsd czy przegięciu z alkoholem.

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Lekkie nakreślenie sytuacji, śmiało pomijać.

---

Dwa lata temu na popularnym portalu społecznościowym ułatwiającym poznawanie ludzi z różnych stron świata napisał do mnie Marcin, 20-latek, ironicznie, z Warszawy.

  • Marihuana
  • Mefedron
  • Pozytywne przeżycie

Bardzo dobry, spotkanie ze znajomym z myślą o fajnym wieczorze.

Jest to mój pierwszy TR więc jak będą jakieś błędy proszę o info :D

A więc tak, był to grudniowy wieczór. Czekałem na znajomego(w raporcie opisany literą A) aż przyjedzie pociągiem, w planach mieliśmy zapalić buszka, posłuchać muzyki i pograć w jakieś gierki, jednak znajomy przywiózł niespodziankę :D

 

T +0

  • Amfetamina


Substancja: Amfetamina

Doświadczenie: Jakiś 10. raz (ostatni raz na sylwestra)

Sposób zażycia: Doustnie, rano w poniedziałek o godz. 6.30 przed pracą po alkoholowym weekend’dzie (w prezencie na koniec niedzielnego uspokajania sumienia piwem) w domu do soku

Dawka: Sporo zapełniony róg w folijce po fajkach?!

Reszta poniżej