Rekordowa liczba badań naukowych na temat konopi indyjskich w 2022 r.

Naukowcy z całego świata opublikowali w tym roku rekordową liczbę ponad 4300 artykułów naukowych na temat konopi indyjskich, zgodnie z wynikami wyszukiwania słów kluczowych na stronie National Library of Medicine/PubMed.gov.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy serdecznie (i polecamy) Fakty Konopne!

Odsłony

43

Naukowcy z całego świata opublikowali w tym roku rekordową liczbę ponad 4300 artykułów naukowych na temat konopi indyjskich, zgodnie z wynikami wyszukiwania słów kluczowych na stronie National Library of Medicine/PubMed.gov.

Przekracza to łączną liczbę artykułów opublikowanych w ciągu całego ubiegłego roku, kiedy to naukowcy opublikowali ponad 4200 artykułów. W tamtym czasie była to najwyższa liczba artykułów naukowych poświęconych konopiom indyjskim, jakie kiedykolwiek opublikowano w ciągu jednego roku.

Od 2010 roku naukowcy opublikowali ponad 30 000 recenzowanych artykułów poświęconych konopiom indyjskim, a roczna liczba wszystkich artykułów rośnie z każdym rokiem. Dla porównania, naukowcy opublikowali łącznie mniej niż 3000 artykułów na temat marihuany w latach 1990-1999 i mniej niż 2000 badań ogółem w latach 80.

Chociaż często przeciwnicy marihuany twierdzą, że konopie jeszcze nie są odpowiednio zbadane, aby zostały zalegalizowane, to zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano, wydał oświadczenie, aby sprzeciwić się temu argumentowi. NORML to organizacja non-profit z siedzibą w USA, której celem jest przekonanie opinii publicznej, że używanie marihuany przez osoby dorosłe nie powinno być karane.

„Pomimo niektórych twierdzeń, że marihuana nie została jeszcze poddana odpowiedniej analizie naukowej, zainteresowanie naukowców badaniem konopi indyjskich rosło wykładniczo w ostatnich latach, podobnie jak nasze zrozumienie rośliny, jej aktywnych składników, takich jak terpeny i kannabinoidy oraz ich mechanizmów działania i skutków, zarówno dla użytkowników, jak i społeczeństwa” — powiedział zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano.

Znaczna część tego wzrostu zainteresowania konopiami indyjskimi jest wynikiem skupienia się naukowców na terapeutycznych działaniach marihuany. W artykule z 2018 roku oceniającym trendy w publikacjach związanych z konopiami indyjskimi stwierdzono, że całkowita liczba recenzowanych publikacji poświęconych medycznej marihuanie wzrosła dziewięciokrotnie od 2000 roku.

W sumie w bazie danych PubMed.gov znajduje się obecnie ponad 42 500 artykułów naukowych na temat marihuany. PubMed jest darmowym źródłem literatury naukowej z zakresu biomedycyny i nauk przyrodniczych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)


wybralam sie ze znajomymi na minimale do jendnego z klubów w jednym z wiekszych miast ... na maxa pozytwynie nastawiona czekam juz w srodku na kumpla który mial mi dostarczyc tabletki. po godzinie czekanie nagle go spotykam a on mi mówi, ze nie dalo rady i nie ma. juz wczesniej bylam strszanie wku*wiona oczekiwaniem na jego przybycie a on ze "nie ma" ! wrrrrr:/

  • Mefedron

Ustawiam kategorię na Mefedron bo ponoć Shot (ze SmartXShopu) na 100% się z niego składa. Jeśli coś pomyliłem - proszę moderację o poprawkę.

Substancja: Shot 300mg [prawdopodobnie mefedron] - jako rozbudowa wątku bo zajebiście mało ludzi o tym pisze na forum..

Set&setting: po pracy, godzina 16:00, chwila na relaks - lekko glodny ale mam dobry dobry humor

Dawkowanie: 3 razy po ~100mg w roznych odstepach + jeszcze raz 3x100mg :)

Personalia: 20 lat, okolo 70kg wagi

  • Marihuana



Substancja: DXM, 450 mg, przed i w trakcie MJ




Przedmowa: Wszyscy ktorzy brali DXM wiedzą, że zaniki pamięci krótkotrwałej praktycznie uniemożliwiają szczegółowe opisanie tripu. Opisałem więc to, co z niego pamiętam izawęziłem to tak, by wyglądało jak spójna historia.



  • MDMA (Ecstasy)

MDMA (3,4-methylenedioxymethamphetamine)

jest głównym (przynajmniej powinna) składnikiem narkotyku zwanego "ecstasy".

Sprzedawana w postaci tabletek z wyrytym logiem jest przysmakiem niedzielnego

ćpuna. Koszt jednej tabletki waha się w granicach 15-35 zł co zależne jest od

marki, czy też ilości kupowanych dropsów.


Opatentowana dawno temu bo w 1913 roku przez niemiecką firmę farmaceutyczną