Pięcioro uczniów trafiło do szpitala z objawami przedawkowania

Winne popularne w Czechach żelki?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakt.pl
Karolina Stachera
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

125

Zaburzenia świadomości, a nawet utraty przytomności. Pięcioro uczniów z różnych szkół podstawowych trafiło do szpitala w Karlowych Warach (Czechy) z powodu przedawkowania... popularnych żelków. Zatruciu prawdopodobnie winna jest substancja HHC, "siostra" THC pozyskiwanego z konopi indyjskich. Sprawą zajmuje się policja.

Jak przekazuje "Wirtualna Polska", pięcioro uczniów szkół podstawowych w Karlowych Warach (Czechy) trafiło na oddział intensywnej opieki medycznej tamtejszego szpitala. Powodem miało być przedawkowanie przez dzieci i młodzież substancji HHC, która znajdowała się w — popularnych i łatwo dostępnych w sklepach — żelkach.

Substancja HHC to "siostra" THC, popularnego składnika pozyskiwanego z konopi indyjskich. Obie substancje mają właściwości psychoaktywne i uzależniające. Obie są też w Polsce nielegalne (wyjątek stanowi marihuana medyczna). W Czechach sytuacja wygląda jednak nieco inaczej.

Marihuana, jak podaje stonerchef.pl, u naszych południowych sąsiadów na użytek rekreacyjny nie jest legalna, ale została częściowo zdekryminalizowana. Oznacza to, że za posiadanie do 15 g (i do 5 kwitnących roślin) możemy tam dostać mandat w wysokości do 15 tys. koron. Produkty konopne zawierające odurzające HHC możemy jednak kupić zupełnie legalnie.

Wynika to z faktu, iż obecnie substancja ta — w przeciwieństwie do THC — nie znajduje się w czeskim rządowym wykazie zabronionych substancji uzależniających, jest wciąż również bardzo słabo przebadana — wyjaśnia portal hempking.eu.

Rzeczniczka Szpitala Regionalnego w Karlowych Warach — jak podaje "Wirtualna Polska" — potwierdziła, że efekty przyjęcia substancji HHC mogą być różne, w zależności od ilości i formy zażycia. Związek ten może wywoływać m.in. stany euforycznego upojenia, ale także ataki psychiczne lub stany schizofreniczne.

Dyrektorka placówki Dagmar Uhlíková wyraziła obawy co do możliwych przewlekłych konsekwencji i powikłań narządów wewnętrznych związanych z zażyciem tej substancji — przytacza portal. Istnieje także poważne ryzyko uzależnienia, co stanowi problem, szczególnie jeśli chodzi o dzieci i młodzież.

Sprawą zatrucia u pięciorga uczniów szkół podstawowych zajmuje się teraz policja. Trwa dochodzenie, mające wyjaśnić dokładne okoliczności tych incydentów.

Oceń treść:

Average: 8 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne

Hey, moj maly Przyjacielu!


Co Ty na to, by jednego pieknego dnia wyruszyc w magiczną podroż...
do krainy,
gdzie normalny czlowiek nie dociera,
do krainy,
której normalny czlowiek nie zobaczy,
do krainy,
gdzie dzieją sie rzeczy tak piekne, ze nie sposob ich
opisac,
do krainy,
gdzie odkrywasz nowe rzeczy i zjawiska,
do krainy,
w ktorej cieszysz sie i zachwycasz wszystkim dookola,
do krainy,

  • MDMA (Ecstasy)

Wrocilem z Leby i nakresle, jak ksztaltuje sie tam sytuacja-

worek 9 luf-35 zl; # kosc 3,5 cm na 4 cm (duza :))-30 zl; pigulka

e-mail (71 mg MDMA-jedna z najmocniejszych)-30 zl; kwas w

krysztale-35 zl. Cpunskie warunki idealne, sa i kluby techno i

przyjemne puby z drewnianym wystrojem i muza na zywo. Co do

towarzystwa to mozna spotkac pierdolonych hip-hopowcow ktorzy

przyjechali zeby nakrasc i miec kase na material (uwielbiam te

  • Szałwia Wieszcza

Wyznaje zasade ze w zyciu nalezy sprobowac wszystkiego! A ze nikt z nas nie wie kiedy przyjdzie na niego czas to trzeba sie spieszyc!


Głownie gustuje w srodkach naturalnych-roslinnych, (choc zdarzylo mi sie zafundowac sobie dopalacze na imprezie) wiec oprocz tehace w mojej krwi znajdowaly sie rowniez toksyny pochodzace z galki muszkatolowej i bielunia (ale o tym kiedy indziej) wiec kiedy dowiedzialem sie o istnieniu Salvi nie omieszkalem sprobowac!>  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana

Niedospany z napięciem emocjonalnym

Witam, oto moje sporządzenie doświadczenia psychodelicznego wywołane Psylocybiną cubensis odmianą cambodian + lufa Haszyszu 

randomness