REKLAMA
Radom: narkoman zaatakował ratowników medycznych

"Domagał się morfiny. Wymachując strzykawką z igłą krzyczał, że wszystkich pozaraża."

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Echo Dnia/Rynek Zdrowia

Odsłony

308

Pacjent uzależniony od narkotyków, prawdopodobnie nosiciel wirusa HIV oraz HCV, zaatakował w Radomiu ratowników medycznych przewożących go do szpitala. Domagał się morfiny. Wymachując strzykawką z igłą krzyczał, że wszystkich pozaraża - informuje Echo Dnia.

Do zdarzenia doszło w czwartek (10 listopada). Pacjent wykorzystał chwilę nieuwagi ratowników i z saszetki z narzędziami diagnostycznymi wyjął pojemnik ze specyfikiem. Jeden z ratowników zauważył, że mężczyzna coś chowa za plecami, postraszony policją oddał lek. Pomimo to poinformowano policję.

W trakcie przejazdu do szpitala pacjent wyciągnął strzykawkę z igłą i rzucił się na jednego z ratowników, ten odparł atak i krzyknął do kierowcy, aby zatrzymał karetkę, pacjent wykrzykiwał machając strzykawką z igłą, że pozaraża HIV ratowników, jeśli nie dadzą mu narkotyków. Ratownicy wezwali policję.

Napastnik został przewieziony na komendę i prawdopodobnie zatrzymany, ratownicy złożyli zeznania w związku z napaścią. Prawdopodobnie mężczyźnie będzie postawiony zarzut rozboju lub jego usiłowania i krótkotrwałe przywłaszczenie leków.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
randomness