REKLAMA
Polscy policjanci zlikwidowali kanał przemytu narkotyków do Europy

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji udaremnili rekordowy przemyt 275 kg heroiny wartej 61 mln zł.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

gov.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

103

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji udaremnili rekordowy przemyt 275 kg heroiny wartej 61 mln zł. Dziś na specjalnej konferencji prasowej o sukcesie polskich policjantów poinformowali premier Mateusz Morawiecki, minister Mariusz Kamiński, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska, nadinsp. Dariusz Augustyniak – Zastępca Komendanta Głównego Policji i insp. Paweł Półtorzycki – Komendant CBŚP.

- Dzisiaj możemy przedstawić kolejny wielki sukces polskich funkcjonariuszy CBŚP i KAS w udaremnieniu przemytu heroiny. To była bardzo trudna i skomplikowana operacja – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Działania funkcjonariuszy z CBŚP pozwoliły zlikwidować kanał przemytu narkotyków z Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej do Europy Zachodniej.

- Wielkie gratulacje dla polskich funkcjonariuszy CBŚP. Udowadniacie, że jesteście wybitnymi profesjonalistami, że chronicie nie tylko polskich obywateli, ale tak naprawdę chronicie Europę przed zalewem zła – powiedział minister Mariusz Kamiński. Operacja Policji została przeprowadzona przy wsparciu Europolu na terenie Belgii, Holandii, Turcji i Polski. Była zwieńczeniem wielomiesięcznej pracy policjantów, którzy wykonywali swoje zadania pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. W Polsce w operację byli zaangażowani również funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Jak powiedział Komendant CBŚP insp. Paweł Półtorzycki, grupa przestępcza była rozpracowywana ponad dwa lata. Policjanci z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji rozpoczęli swoje działania dzięki współpracy ze służbami bułgarskimi. - Ludzie, którzy dokonują tych udaremnień, pracują w cieniu, są niewidoczni – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Z informacji, do których dotarli funkcjonariusze, wynikało, że przez Polskę przebiega jeden z kanałów przemytu narkotyków z Ameryki Południowej i Bliskiego Wschodu do państw Europy Zachodniej. Materiały zgromadzone przez Policję wskazywały, że prawdopodobnie kanał przerzutu został zorganizowany przez polskiego obywatela działającego w zorganizowanej i międzynarodowej grupie przestępczej. Pod pozorem importu i eksportu legalnych towarów (np. owoców) podejmowane były próby przemytu narkotyków.

Zebrany materiał dowodowy stanowił podstawę do wszczęcia przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku śledztwa w tej sprawie. Z uwagi na międzynarodowy charakter prowadzono współpracę z organami ścigania innych państw, która była możliwa dzięki zaangażowaniu i wsparciu Europolu.

Polscy policjanci ustalili, że grupa przestępcza przygotowuje kolejny przemyt. Na przełomie lutego i marca 2020 roku, wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej KAS, skontrolowali w gdyńskim porcie cztery kontenery, które przypłynęły z Bliskiego Wschodu. Według dokumentów celnych ładunkiem miał być steatyt, czyli materiał skalny. Po przesypaniu zawartości wszystkich worków (80 ton towaru) stwierdzono, że oprócz materiału skalnego znajdują się tam również paczki z zawartością sproszkowanej substancji. Przeprowadzone badania potwierdziły, że substancją tą jest heroiną. Jak się okazało, w materiale skalnym ukryto blisko 275 kilogramów narkotyku, które zabezpieczono jako dowód w sprawie. Wartość hurtową zatrzymanej heroiny oszacowano na około 61 mln zł. - Kolejny ogromny przemyt ciężkich narkotyków, który miał trafić do Europy przez Polskę, został zatrzymany – podsumował minister Mariusz Kamiński.

Zatrzymanie podejrzanych odbyło się na początku marca. Policjanci CBŚP wzięli udział w akcji koordynowanej przez Europol. Działania zostały przeprowadzone na terenie Belgii, Holandii, Turcji i Polski. Podsumowania w poszczególnych krajach jeszcze trwają, jednak z dotychczasowych informacji wiadomo, że zatrzymano łącznie 13 podejrzanych. W Turcji zatrzymano 8 osób, w tym jednego poszukiwanego za zabójstwo. Kolejny mężczyzna został zatrzymany w Belgii, jedna osoba w Polsce, a trzy osoby w Holandii. Podczas działań zabezpieczono łącznie blisko 2,4 tony brutto heroiny oraz ponad 1,1 tony brutto kokainy.

Mężczyźnie zatrzymanemu w Polsce przedstawiono zarzuty udziału w międzynarodowej i zorganizowanej grupie przestępczej oraz w dwóch przemytach: 275 kilogramów heroiny i 126 kilogramów kokainy, który został udaremniony w Rotterdamie. Gdański sąd aresztował go na trzy miesiące.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

2006, wrzesień. Amsterdam

Wrzesień, rok 2006. Całe wakacje upłynęły pod znakiem pracy. We wrześniu całą ekipą
planowaliśmy eskapadę do Ziemii Obiecanej, do miejsca, gdzie odpalając jointa nie trzeba nerwowo oglądać się za siebie a idąc ulicą z gramem, nie trzeba kurczowo ściskać go w dłoni i zaprzątać sobie głowy myślą : zdążę połknąć, czy nie... To miało być ukoronowanie naszej przygody z MJ, nasza Mekka, nasz szczyt. Jedni wchodzą na K2 inni jadą... do AMSTERDAMU.

  • Dekstrometorfan
  • Metoksetamina
  • Miks

Chawir, wolny dzień, własny pokój, 85 kg mnie, 65 mg metoksy, łóżko i słuchawki.

Ostatnio nastąpił mój drugi raz z substancją daną nam dzięki wysiłkowi Hamiltona Morrisa. Tym razem poszedł mix - 65 mg metoksy ze 120 mg DXM + browarek. Więcej nie chciałem, to metoksa miała rozdawać karty przy tym psychostoliku. Poprzednim razem wciągałem 60 mg i było skromniutko, teraz załadowałem te 65 pod jęzor. 

  • MDMA (Ecstasy)

  • 2C-Imotto:

było smaszno a jaszmije smukwijne

świdrokrętnie na zegwniku wężały

peliczaple stały smutcholijne

a zbłąkinie rykoświstąkały
W moim posiadaniu znajduje sie 300mg 2c-i w eleganckiej dilerce.

Rozpuszczam to w butelce wody zdatnej do użycia dla niemowląt.
Dzień pierwszy


randomness