Pojedyncza dawka LSD zapewnia natychmiastową i trwałą ulgę w stanach lękowych – wskazują nowe badan

W ostatnich latach obserwujemy znaczący postęp w dziedzinie medycyny, szczególnie w kontekście leczenia zaburzeń psychicznych. Jednym z najbardziej obiecujących kierunków badań jest wykorzystanie substancji psychodelicznych, takich jak LSD, w terapii zaburzeń lękowych. Zaburzenia te, dotykające miliony ludzi na całym świecie, znacząco obniżają jakość życia, wpływając na codzienne funkcjonowanie i zdolność do pracy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie Fakty Konopne! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

119

W ostatnich latach obserwujemy znaczący postęp w dziedzinie medycyny, szczególnie w kontekście leczenia zaburzeń psychicznych. Jednym z najbardziej obiecujących kierunków badań jest wykorzystanie substancji psychodelicznych, takich jak LSD, w terapii zaburzeń lękowych. Zaburzenia te, dotykające miliony ludzi na całym świecie, znacząco obniżają jakość życia, wpływając na codzienne funkcjonowanie i zdolność do pracy.

Firma biotechnologiczna Mind Medicine Inc. ogłosiła niedawno, że ich formuła LSD, przeznaczona do leczenia zaburzeń lękowych ogólnoustrojowych, otrzymała od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) status przełomowej terapii. To wydarzenie otwiera nowe perspektywy w leczeniu i daje nadzieję milionom pacjentów na całym świecie.

Przełom w terapii zaburzeń lękowych

Status przełomowej terapii przyznawany przez FDA to potwierdzenie, że lek wykazał dowody na skuteczność kliniczną w spełnianiu niespełnionej dotąd potrzeby medycznej, wiążącej się z ryzykiem śmiertelności lub poważnymi powikłaniami. Dr Daniel Karlin, profesor psychiatrii w Tufts University School of Medicine w Bostonie i główny oficer medyczny MindMed, podkreśla, że uzyskanie tego statusu jest nie tylko uznaniem potencjału terapeutycznego LSD, ale także zaproszeniem do bliższej współpracy z agencją w procesie rozwoju leku. Dzięki temu procesy zatwierdzania mogą przebiegać sprawniej, co przyspieszy dostępność nowych terapii dla pacjentów.

Podstawy naukowe i wyniki badania

Najnowsze wyniki badań nad skutecznością MM120 (lysergide d-tartrate) wskazują, że pojedyncza dawka tego preparatu może prowadzić do remisji objawów zaburzeń lękowych ogólnoustrojowych u 48% pacjentów w ciągu 12 tygodni od podania.

Dodatkowo, w ciągu trzech miesięcy od terapii, znacząca poprawa kliniczna została zaobserwowana u 65% uczestników. To porównywalne, a nawet przewyższające efekty obecnie stosowanych metod leczenia, takich jak terapia poznawczo-behawioralna czy leki z grupy SSRI.

Dawkowanie i bezpieczeństwo leczenia

Badanie fazy 2b, mające na celu przetestowanie różnych dawek MM120, wykazało, że optymalna dawka dla większości pacjentów to 100 mikrogramów. Dawki wyższe nie przyniosły dodatkowych korzyści, lecz wiązały się z większą liczbą efektów ubocznych.

Wśród zaobserwowanych skutków ubocznych dominowały te o charakterze łagodnym do umiarkowanego, a najczęściej wymieniano uczucie euforii, iluzje, halucynacje czy bóle głowy. Wyniki te są obiecujące, ponieważ wskazują na możliwość bezpiecznego stosowania leku w kontrolowanych warunkach medycznych.

Perspektywy i potencjalne zastosowania

Badanie nad MM120 otwiera drzwi do dalszych badań nad zastosowaniem LSD i innych substancji psychodelicznych w leczeniu nie tylko zaburzeń lękowych, ale również depresji, PTSD i innych zaburzeń psychicznych.

Już teraz eksperci zwracają uwagę na możliwość rozszerzenia terapii psychodelicznej na szersze spektrum zaburzeń, podkreślając jednocześnie potrzebę dalszych badań w celu pełnego zrozumienia mechanizmów działania tych substancji oraz ich długoterminowego wpływu na zdrowie psychiczne.

Kontekst historyczny i społeczny

Historia badań nad LSD jest skomplikowana i pełna kontrowersji. Od wczesnych eksperymentów w latach 40. i 50. XX wieku, przez skandal związany z projektem Harvard Psilocybin Project, aż po zakaz używania substancji psychodelicznych w latach 60. i 70., LSD było przedmiotem debat społecznych i naukowych. Dzisiejsze badania, prowadzone z najwyższymi standardami naukowymi i etycznymi, mają szansę przywrócić LSD rolę ważnego narzędzia w psychiatrii.

Podsumowanie i wnioski

Przyznanie przez FDA statusu przełomowej terapii formule LSD do leczenia zaburzeń lękowych ogólnoustrojowych stanowi ważny krok na drodze do zrozumienia i leczenia zaburzeń psychicznych.

Wyniki badań nad MM120 pokazują obiecujący potencjał tej substancji w przynoszeniu ulgi pacjentom, dla których tradycyjne metody terapii okazały się nieskuteczne. Mimo że przed nami jeszcze wiele wyzwań, perspektywa użycia LSD w kontrolowanych, medycznych warunkach otwiera nowe możliwości dla milionów ludzi na całym świecie, szukających skutecznego leczenia zaburzeń lękowych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Metkatynon (Efedron)
  • Metylokatynon
  • Metylokatynon
  • Tripraport

Pusty dom, sam, komputer, muzyka, internet (jaki był 15 lat temu), dużo wolnego czasu, popołudnie.

Zakupione w 3 róznych aptekach 3 opakowania Acataru Acti-Tabs, a więc łącznie 2160mg pseudoefedryny zmielone na pył, rozpuszczone w wodzie o odpowiedniej temperaturze, po pewnym czasie nierozpuszczony syf odsączony przy pomocy strzykawki 20ml z watą, raz, drugi, trzeci, następnie spora ilość nadmanganianu potasu rozpuszczona w wodzie, również osad odsączony, dalej - wiadomo - odpowiednia ilość octu, dodałem nawet kwasku cytrynowego (niedużo), zmieszanie, lodóweczka, czekanie, przygotowane strzykawki 5ml i 2ml oraz igły 0,4 do wkłuć dożyłnych, spirytus, waciki i pasek parciany. Czekanie.

  • Katastrofa
  • Marihuana
  • Marihuana

Posiadówka u mnie w domu z kilkoma kumplami, chillera i kulturka.

Hejka.

Piszę swój pierwszy raport w życiu, chociaż miałam sporo doświadczeń z MJ. Zdedcydowałam, że napiszę, ponieważ spotkała mnie sytuacja, która weszła mi na psyche. Możecie to potraktować edukacyjnie, jako ostrzeżenie albo jako wpis z osobistego pamiętnika. Raport piszę mniej więcej 3 tygodnie po tej akcji, bo długo się wahałam, ale uznałam, że muszę to z siebie wyrzucić, a może komuś się przyda.

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Na kodeinę trafiłem w najgorszym momencie, w jakim tylko można trafić na opiaty. Ciężki okres w życiu, problemy zawodowe, problemy z związku. Przez pełne stresu miesiące, nie potrafiłem się zrelaksować choćby na minutę, potrzebowałem przerwy i tak oto jestem. Samotny, piątkowy wieczór. W zanadrzu czeka playlista z ulubioną muzyką i woda w razie potrzeby. Jestem dość podekscytowany, mam spore oczekiwania i ciekaw jestem, czy rzeczywistość pokryje się z wyobrażeniami. Biorę na pusty żołądek, jestem też nieźle zmęczony fizycznie.

 

 

Gdyby mój pierwszy raz, zamienić z drugim, to wziąłbym to tylko raz w życiu i zapomniał...

Dlaczego? Ponieważ drugim razem efekty były delikatne, mało euforyczne, słabe i zwyczajnie nudne. Ale pierwszy, który tu opiszę, pokazał mi na co stać tą substancję.

 

  • Dekstrometorfan

Chęć fajnego zaczęcia weekendu nastrój: lekki stres bo dawno nie brałem i zmęczenie po tygodniu ale raczej przyjemny miejsce: szkoła później pociąg a na końcu dom

CHCIAŁBYM POINFORMOWAĆ O ZGUBNYM WPŁYWIE NARKOTYKÓW NA TAK MŁODY UMYSŁ.

WYJĄTKOWO PRZEPUSZCZAM PO POPRAWIENIU LITERÓWEK, WSTAWIENIU KROPEK, PRZECINKÓW I OGÓLNEJ KOREKCIE.

Masa:65kg

Wszystko zaczęło się dzień wcześniej, kiedy to umówiłem się z koleżanką nazwijmy - ją - O na wspólne branie. Plan był taki żeby wziąć przed ostatnią lekcją i wracać na Tr.

randomness