REKLAMA
Podstępna ekstaza?

Najnowsze badanie donosi, że ekstaza upośledza zdolnośc rozpoznawania obrazów.

Anonim

Kategorie

Źródło

Psychopharmacology, tłumoczenie: agquarx

Odsłony

6673

Ekstaza ma wpływ na zdolność do rozpoznawania obrazów.

Badacze odkryli, że nawet krótkotrwałe użycie może uszkodzić pamięć.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersity of Cambridge i University of East London w Wielkiej Brytanii wykazały, że użytkownicy ekstazy wypadli gorzej na testach niż ludzie, którzy używali innych dragów.

Naukowiec prowadzący badania powiedziała, że jej odkrycia i inne dowody na temat dlugoterminowych problemów wywołanych użyciem ekstazy oznaczają, że narkotyk ten nie powinien być przeklasyfikowany z Class A do Class B, jak proponowali członkowie rządu.

Ludzie z DrugScope mówią jednak, że trudno określić czy wyniki tego i innych, podobnych badań mają jakiekolwiek znaczenie.

Roger Howard z DrugScope:

Grupa badawcza obserwowała 40. dorosłych pomiędzy 18., a 48. rokiem życia. Wszyscy byli użytkownikami różnych dragów, włączając w to kokainę, LSD, marihuanę i amfetaminę. Połowa zażywała czesto ekstazę, biorąc średnio 170 tabletek przez okres 4 lat, połowa nie zażywała jej nigdy.

"Znaczące efekty".

Przeprowadzono serię testów, zwykle stosowanych do indentyfikacji problemów z postrzeganiem u pacientów po operacjach neurologicznych lub pacjentów z demencją. U użytkowników ekstazy wykryto znaczące problemy podczas testów postrzegania i rozpoznawania obrazów. gnition tests.

Dr Barbara Sahakian, wykładowca neuropsychologii klinicznej w Department of Psychiatry na University of Cambridge, powiedziała BBC News Online: "Odkryte problemy z pamięcią związane z ekstazą powinny spowodować wzrost zaniepokojenia, szczegolnie dlatego, że badana była grupa początkujących, a nie długoterminowych użytkowników." Są to stosunkowo młodzi użytkownicy, niektórzy zaledwie 18. letni. "Stwierdziliśmy, że działanie ekstazy jest znaczące."

"To są młodzi ludzie, którzy powinni zmierzać do wyższego wykształcenia lub pracy i zdobywania nowych umiejętności - a maja te wszystkie zaburzenia postrzegania."

Dr Sahakian powiedziała, że nie popiera zmiękczenia klasyfikacji ekstazy. "Nie tylko wyniki naszego badania, ale także inne dowody, które moim zdaniem są bardzo mocne, sugerują, że to nie jest dobry pomysł."

Dr Sahakian i jej zespół przyglądają sie teraz temu, jaki jest stan młodych ludzi, którzy przestali brać ekstaze.

Roger Howard, główny dyrektor do spraw dobroczynności w DrugScope powiedział: "Jesteśmy w posiadaniu pewnej liczby badań podobnych do tego, które wykazują pewien wpływ brania ekstazy na mózg, ale trudno jest wyciągnąć jakieś wnioski na temat czy są to wyniki znaczące, czy nie."

"DrugScope od dawna twierdziła, że nie ma czegoś takiego jak nieszkodliwy drag, niezależnie od tego, czy jest on legalny czy nielegalny i nie chcemy, by badania takie jak to powstrzymały rozsądną dyskusję i dokładne śledztwa na temat aktualnego statusu prawnego ekstazy."

Dodał, że home secretary powinien przekazać sprawę Radzie Do Spraw Nadużywania Dragów, jak stało sie z konopiami, by eksperci od narkotyków, naukowcy i lekarze mogli podjąć decyzję na podstawie dowodów.

Pan Howard dodał: "Pytanie nie brzmi, czy ekstaza jest niebezpieczna, pytanie brzmi czy zasługuje na klasyfikację Class A, co umieszcza ją obok takich dragów jak crack czy heroina."

Lesley King-Lewis jest głownym dyrektorem Akcji Przeciw Uzależnieniu, jedynej w Wielkiej Brytanii niezależnej organizacji dobroczynnej poświęcającej sie poszukiwaniom powodów uzależnień. Powiedział on, że "Podejrzewa się, że w ciagu każdego weekendu w Wielkiej Brytanii jest spożywane do pół miliona tabletek ekstazy, a więc wyniki tego najnowszego badani sa znaczące i daja podstawy do zaniepokojenia."

"Wierzymy, że należy przeprowadzić wiecej badań w tym obszarze, nim wyciągnie się jakiekolwiek wnioski końcowe na temat destrukcyjnych efektów użycia ekstazy na pamięć krótkoterminową."

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

koza (niezweryfikowany)
ludzie nie poruwnujcie ekstazy do takich narkotyków jak heroina powariowaliście!!!
kolo (niezweryfikowany)
Co wy możecie wiedzieć jak nie ćpacie <br>no co? <br>gówno wiecie!!!!!!! <br>
Redakcja (niezweryfikowany)
Co wy możecie wiedzieć jak nie ćpacie <br>no co? <br>gówno wiecie!!!!!!! <br>
Biały (niezweryfikowany)
do dupy jest ten artykuł - to wszystko to jakies bzdety
mhm (niezweryfikowany)
mam kolege ktory od okolo pol roq jezdzi co kilka tyg. na dosc duzą dyskoteke i zawsze wali na niej pixy, no i jak z nim gadam do koles dobrze zdan nie potrafi ukladac albo pyta sie co kilka dni to samo, albo wogole w srodku zdania zapomina o czym mowil, a stalo sie z nim tak po E bo sam to przyznał ze musi sie z tym ograniczyc bo sie głupi zrobil :(
Zajawki z NeuroGroove
  • Banisteriopsis caapi
  • DMT
  • Marihuana

Słoneczny, letni dzień. Opuszczony dom na odludziu, wakacje, kilka litrów wody, trochę zioła i changi, a do tego zjawiskowe bongo.

Dzień zapowiadał się wspaniale. Miał być to mój, K i Johnny’ego pierwszy raz z DMT i byliśmy wszyscy nieźle zestresowani. Było to w godzinach popołudniowych, około 16.-18. Pogoda dopisywała, było niesamowicie gorąco. W drodze do naszej sekretnej placówki wymienialiśmy się jeszcze nadziejami i obawami wobec tego, czego mieliśmy doświadczyć. Gdy już dotarliśmy na miejsce, szybko odpalone zostało bongo. Zioło miało zlikwidować lęki i wzmocnić doświadczenie i w tym raczej się sprawdziło.

  • Allobarbital


A wiec tak, wybralismy sie do apteki w celu kupienia jakiegos siekatora typu Xanax , Relanium czy tam innego psychotropa jednak aptekarz

nie byl zbytnio przychylny aby sprzedac nam tego typu specyfiki. Wyszlismy wiec i wrocilismy za 5 minut po naradzie pytajac sie czy jest Perhip.


Perhipu nie bylo wiec zapytalismy o Pabialgine , która o dziwo jest na recepte aczkolwiek dostalismy to bez wiekszego trudu.


Kupilismy 2 listki ( czerwone ) zawierajace 10 tab./listek , hmmm...dziwnie wyglada taby wielkosci zwyklych pigul xtc ;-)

  • Amfetamina

Przedwczoraj wieczorem mialem okazje po raz pierwszy skosztowac proszku,

poszedlem do kumpla, ktory mial sie uczyc, najpierw zajebalismy sie lajtowo

zielskiem, a pozniej przez caly wieczor palilem i pilem browary. Kiedy bylem

juz maksymalnie zakrecony walnelismy sobie z kumplem do dwie niewielkie

krechy bialego. W nos za bardzo nie pieklo, dopiero pozniej, no i to

nieprzyjemne uczucie w gardle. Najpierw zrobilo mi sie bardzo zimno, oczy

otworzyly sie jakby szerzej, a pozniej zlapalem zajebisty humorek, ale nie

  • Kodeina
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Wszystko poztywne, żadnych negatywnych czynników

                                                       Biwak

                Był rok 2013, wrzesień, byliśmy po dwóch miesiącach wakacji i nie mieliśmy co ze sobą

zrobić nadal czuliśmy wolność wakacji, jednak zaczynała się szkoła, dlatego chcieliśmy dobrze

zakończyć ten czas frywolnego życia. I tak wpadliśmy na pomysł żeby wziąć coś dobrego i

mocnego...

 

                  Propozycja na karton wyszła bardzo sytuacyjnie, ponieważ znajomy O. wracał właśnie z