REKLAMA
Paryż: przedawkowała 25I-NBOMe, biorąc je za kokainę

29-letnia Brytyjka zmarła w Paryżu po przypadkowym przedawkowaniu 25 I-NBOMe, znanego także (w krajach anglosaskich) jako "25I" lub "N-bomba". Zdaniem policji, kobieta uważała, że substancja to kokaina.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

DeepDotWeb
Benjamin Vitaris

Odsłony

334

29-letnia Brytyjka zmarła w Paryżu po przypadkowym przedawkowaniu 25 I-NBOMe, znanego także jako "25I" lub "N-bomba". Zdaniem policji, kobieta uważała, że substancja to kokaina.

Zgodnie z informacją podaną przez Heatst.com, 29-letnia Brytyjka odwiedzała w kwietniu w Paryżu przyjaciółkę. W nocy z 29 i 30 kwietnia w mieszkaniu odbyła się impreza, na której kobita dostała od kogoś substancję, która miała być kokainą. Wkrótce po zażyciu narkotyku 29-letnia kobieta zapadła w śpiączkę, w której pozostawała przez 11 dni, po czym zmarła w szpitalu Lariboisière w Paryżu.

Problem polega na tym, że na temat efektów działania tego środka niewiele wiadomo, z wyjątkiem tego, że jest aktywny od ilości mikrograma, a zatem praktycznie niemożliwy do samodzielnego do odmierzania.

- powiedział w oświadczeniu prasowym Grégory Pfau, farmaceuta ze szpitala Pitié-Salpêtrière. Dodał, że użytkownicy substancji takich jak N-bomba lub inne środki należące do kategorii nowych substancji psychoaktywnych (NPS) powinni być szczególnie ostrożni, ponieważ instrukcje dotyczące dawkowania znaleźć mogą jedynie „w wyspecjalizowanych witrynach”.

25I-NBOMe jest narkotykiem o właściwościach psychodelicznych, podstawioną pochodną psychodelicznej fenyloetyloaminy 2C-1. Substancja została odkryta w 2003 r. przez chemika Ralfa Heima na Wolnym Uniwersytecie w Berlinie, jednakże nie była dostępna jako produkt do celów rekreacyjnych przed rokiem 2010, kiedy to po raz pierwszy pojawiła się w ofercie sprzedawców specjalizujących się w branży Research Chemicals. Wg dedykowanego redukcji szkód portalu Erowid, 25I-NBOMe jest substancją niezwykle silną, która nie powinna być przyjmowana drogą donosową, ponieważ ta metoda podawania „prawdopodobnie doprowadziła w ubiegłym roku do kilku zgonów”. Od sierpnia 2015 r. 25I-NBOMe doprowadziło w Stanach Zjednoczonych do przynajmniej 19 zgonów z przedawkowania. W czerwcu 2012 r. dwaj nastolatkowie z Grand Forks w Dakocie Północnej i East Grand Forks w Minnesocie śmiertelnie przedawkowali 25I-NBOMe, czego następstwem były długie wyroki dla osób współodpowiedzialnych oraz federalny akt oskarżenia przeciw działającemu w Teksasie dystrybutorowi.

W Stanach Zjednoczonych N-bomba odpowiada za wiele przedawkowań, inaczej jest w Europie. Poważna sytuacja miała miejsce 20 stycznia 2016 roku w Cork w Irlandii, gdzie hospitalizowanych było sześciu nastolatków, z których jeden później zmarł. Wg doniesień co najmniej jeden z nastolatków doświadczył zatrzymanie krążenia w połączeniu z krwotokiem wewnętrznym.

Śmierć 29-letniej kobiety jest uważana za pierwszy we Francji przypadek śmierci od N-bomby.

Ponieważ w wielu krajach posiadanie substancji jest nielegalne (substancja Grupy I w Stanach Zjednoczonych, klasa A w Wielkiej Brytanii i Anklage I w Niemczech), osoba, która dała narkotyk ofierze, została oskarżona o przestępstwo narkotykowe i spowodowanie śmierci. Policja ujawniła również, że organy ścigania podejmują starania, by namierzyć dostawcę narkotyku.

Oceń treść:

Average: 6 (1 vote)

Komentarze

pemao (niezweryfikowany)
Srogo, zdarzało mi się mieć takie pętle czasowe po 25I, że można być biedna utknięta w jakimś zawieszeniu od miesięcy.. coś a'la K-Hole! Nie no a serio, to nie słyszałem do tej pory o N-Bomach w prochu w obiegu... nie dziwię się, że na to nie wpadła, ale pajac, który nie wiedział albo nie powiedział istotnie de facto ją zabił.
randomness