Pacjenci używający medycznej marihuany zauważają lepszą jakość życia oraz mniejszy ból, stany lękow

...oraz mniejszy ból, stany lękowe i depresję.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

57

Pacjenci z przewlekłymi chorobami odnotowali znaczącą poprawę jakości życia oraz zmniejszenie zmęczenia podczas pierwszych trzech miesięcy stosowania medycznej marihuany, wynika z nowego badania przeprowadzonego na ponad 2300 osobach. Badanie wykazało również poprawę u pacjentów doświadczających lęków, depresji czy przewlekłego bólu.

Główne wyniki badania

1. Metodologia i uczestnicy badania

Badanie opublikowane w czasopiśmie PLoS ONE analizowało odpowiedzi pacjentów z Australii kwalifikujących się do inicjatywy QUEST. Badanie obejmowało pacjentów w wieku od 18 do 97 lat (średnio 51 lat), z czego 62,8% stanowiły kobiety. 2. Najczęstsze dolegliwości uczestników

Do najczęstszych schorzeń zgłaszanych przez uczestników należały: przewlekły ból (69%), bezsenność (23%), lęki (22%) oraz lęki/depresja (11%). Połowa pacjentów zgłaszała więcej niż jedno schorzenie. 3. Kluczowe obserwacje

Badanie wykazało istotne statystycznie oraz klinicznie znaczące poprawy w ogólnej jakości życia oraz zmniejszenie zmęczenia w ciągu pierwszych 3 miesięcy terapii medyczną marihuaną. Mimo pozytywnych wyników, autorzy badania zaznaczają, że część zauważonych popraw może być wynikiem efektu placebo.

Terapia i jej efekty

1. Terapia medyczna marihuaną

Medyczna marihuana w oleju stała się kluczowym elementem badania dotyczącego poprawy jakości życia pacjentów z przewlekłymi chorobami.

Produkt: Wszystkie osoby uczestniczące w badaniu otrzymały olej z medyczną marihuaną od firmy Little Green Pharma.

Składniki: Kluczowe składniki tego oleju to THC (tetrahydrokannabinol) oraz CBD (kannabidiol), które zostały rozpuszczone w oleju MCT.

Formułacje: Olej był dostępny w czterech różnych formułach, dostosowanych do potrzeb pacjentów, różniących się stosunkiem THC do CBD.

2. Skuteczność terapii

Terapia medyczną marihuaną przyniosła znaczące rezultaty w poprawie ogólnego stanu zdrowia pacjentów.

Ogólna poprawa: Osoby, które ukończyły cały trzymiesięczny cykl terapii, zgłosiły poprawę w ogólnym samopoczuciu oraz jakości życia.

Zmniejszenie bólu: Istotna poprawa została odnotowana w zakresie dolegliwości bólowych. Warto zaznaczyć, że efekt ten był najbardziej widoczny wśród pacjentów cierpiących na przewlekłe bóle.

3. Inne obserwacje

Podczas gdy medyczna marihuana przyniosła wiele korzyści, nie wszystkie dolegliwości pacjentów uległy poprawie.

Bezsenność: Pomimo terapii, wzorce snu wśród uczestników badania nie uległy znaczącej poprawie.

Zmniejszenie zmęczenia: Można było zaobserwować spadek uczucia przewlekłego zmęczenia wśród pacjentów.

Lęk i depresja: Osoby cierpiące na depresję i lęk odnotowały pozytywne zmiany. W tym przypadku największa poprawa dotyczyła tych pacjentów, którzy mieli oficjalnie zdiagnozowane te schorzenia.

Badanie to dowodzi potencjału terapii medyczną marihuaną w poprawie jakości życia pacjentów z przewlekłymi chorobami. Jednakże dalsze badania są konieczne, aby pełniej zrozumieć wszystkie korzyści i potencjalne ograniczenia takiego leczenia.

Wnioski

Podczas trzy miesięcznej terapii medyczną marihuaną, uczestnicy zgłaszali poprawę w jakości życia, zmniejszenie zmęczenia oraz poprawę w schorzeniach związanych z lękiem, depresją i bólem. Mimo pozytywnych wyników, konieczne są dalsze badania, by potwierdzić długotrwałe efekty.

Mimo że medyczna marihuana jest w Australii ściśle regulowana, dostęp do niej uzyskali pacjenci z schorzeniami opornymi na tradycyjne leczenie. W lutym tego roku rząd australijski zalegalizował stosowanie psylocybiny i MDMA do celów terapeutycznych. Ponadto prawo w Australii może się różnić w zależności od lokalnej jurysdykcji. Na przykład w terytorium stolicy kraju (ACT) zalegalizowano posiadanie niewielkich ilości marihuany.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Mefedron
  • Przeżycie mistyczne

wieczór spokojny, noc z zaufanym sąsiadem z bloku, następny dzień już gorzej i pojutrze. Waga: 105 kg.

Ten TR jest kontynuacją poprzedniego (nie wiem, czy przejdzie przez moderację). Po południu zszedłem do sąsiada kontynuować fazę. To stary pijak i ćpun. Pozwala mi u siebie chillować więc jest OK. Jest bardzo wyrozumiały i spokojny. OK. Zaczynamy.

20.00

  • Marihuana


nazwa substancji - tussipect

poziom doświadczenia - marihuana, extasy, amfetamina, tussipect (po raz pierwszy)

dawka - pół butelki (70 gr)

metoda zażycia - droga pitna ;) da się wogóle inaczej?? do nosa he he ;)

set & setting - stan umysłu ok, chęć spróbowania, dobry humor, miejsce - w domu.  • LSD-25

krysztalek byl wysmienity, zjadlem jakies 2/3, nie wiem dokladnie, bo

przy przecinaniu sie pokruszyl. moze nawet niepotrzebnie go

kroilem. od razu wyszedlem na miasto, okolo 18.00, bylo jeszcze bardzo

slonecznie i radosnie. przechodzilem kolo filharmonii, cos dzialo sie

w srodku. wchodze, a tam wyklad o globalizacji i makdonaldyzacji

(po angielsku). usiadlem sobie w ostatnim rzedzie, ale

niestety slowa ukladaly mi sie w ciagle niezrozumiale buczenie, w ogole

  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

Samotny trip, ciemny pokój, psychodeliczna muzyka, nastawienie lekko nerwowe.

W końcu przełamałem się by spróbować lsd samotnie w domu. Do tej pory próbowałem go jedynie w towarzystwie innych osób.