Od Nowego Roku więcej narkotyków dozwolonych w Czechach

Czesi zmieniają antynarkotykowe prawo. Od pierwszego stycznia wejdą w życie przepisy umożliwiające posiadanie marihuany czy haszyszu.

noname

Kategorie

Źródło

Gazeta.pl

Odsłony

2353

Czesi zmieniają antynarkotykowe prawo. Od pierwszego stycznia wejdą w życie przepisy umożliwiające posiadanie marihuany czy haszyszu. Minister sprawiedliwości twierdzi, że dotychczasowe prawo nie sprawdziło się.

Czesi doszli do wniosku, że bezwzględne karanie za posiadanie nawet minimalnych ilości narkotyków nie ma sensu. Chcą zmienić kodeks karny tak, żeby każdy obywatel mógł mieć np.: 15 gramów marihuany albo 2 gramy metamfetaminy, kokainy czy heroiny. Prawo dopuści też posiadanie 15 tabletek ekstazy oraz 5 gramów haszyszu czy 40 grzybków halucynogennych.

Za posiadanie większych ilości haszyszu czy marihuany będzie grozić rok więzienia, a pozostałych narkotyków dwa lata. Minister sprawiedliwości Daniela Kovarova mówi, że restrykcyjne przepisy nie spełniły pokładanych w nich nadziei. Nie spadła przez nie narkotykowa przestępczość, a uzależnionych nie ubywa.

mip

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

BioMechanic (niezweryfikowany)
<p>cudze chwalicie swojego nie znacie &lt;--- wlasnie traci sens...</p>
Kolin (niezweryfikowany)
<p>A ma ktoś jakieś informacje co do miejsc w których używki będą sprzedawane? Czy będzie to na zasadzie "możesz mieć 15 g zioła ale będziesz je musiał skołować od dilla"?</p>
Anonim (niezweryfikowany)
<p>nawet jesli to i tak stad juz nieduzy krok do legalizacji</p>
maniu69 (niezweryfikowany)
<p>może i nasi wkońcu popatrzą na sąsiadów i zrobią to co oni. z autostradami to im nie wyjdzie ale palenie powinno być legalne</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

DXM, pierwszy raz, 450 mg w tabletkach

Wcześniej – mj, haszysz, Psycolibe, LSD, extasy, amfetamina, kokaina

  • 4-FMP
  • Pierwszy raz

Dom rodzinny, restauracja, potem ponownie dom i ciepłe łóżko. Tylko laptop, ja i moje smakołyki. :)

T+0 (23:25) - Wsypuję do kawałka chusteczki około 200mg 4-FMA. Mam już wagę w oczach, więc wiem ile to i raczej nie przedobrzę. Zawijam w cukiereczka, ale z 'otwarciem' z jednej strony, dokręcam i górna część odczłonowuje się. Połykam bombkę i zapijam colą

  • 25I-NBOMe
  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Impreza z ostrą muzyką hardcorowo, breakcorowo, speedcorowo, terrorcorową :)

   Tak sobie pomyślałam, że warto by było uzupełnić neurogroove o moje doświadczenia :) Publikowałam tutaj trip raporty z początków mojej psychoaktywnej kariery, które były średnio udane. Nie jest łatwo teraz opisać te długie lata licznych doświadczeń. 

    Niedawno wpadłam na pomysł, żeby wkleić tutaj fragment mojej (nieskończonej jeszcze) książki, w której opisałam najpiękniejszego tripa w moim życiu. Wycięłam zbyt osobiste momenty a zostawiłam te, które dotyczą samego tripa. Miłej lektury :)

  • Bromo-DragonFLY
  • Etanol (alkohol)

Wiek: 22 lata