REKLAMA
MZ: rozporządzenie określające czynności związane z prekursorami narkotyków

Minister Zdrowia wydał projekt rozporządzenia w sprawie sposobu postępowania w przypadkach wzbudzających podejrzenia, co do zgodności z przepisami prawa, czynności z udziałem prekursorów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

RCL/rynekaptek.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

343

Minister Zdrowia wydał projekt rozporządzenia w sprawie sposobu postępowania w przypadkach wzbudzających podejrzenia, co do zgodności z przepisami prawa, czynności z udziałem prekursorów.

Rozporządzenie określa szczegółowy sposób przekazywania informacji o wszelkich wzbudzających podejrzenie co do zgodności z przepisami prawa:

• zamówieniach na prekursory,
• działaniach z udziałem prekursorów,
• próbach wykorzystania prekursorów.

Rozporządzenie określa także szczegółowy tryb i sposób powiadamiania Policji, Straży Granicznej i organów Krajowej Administracji Skarbowej o konieczności zatrzymania przesyłki prekursorów, która nie spełnia wymagań określonych w przepisach prawa.

Ponadto określa sposób prowadzenia ewidencji informacji, wzór powiadomienia oraz tryb i sposób postępowania z przesyłką.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie wytwarzania, przetwarzania, przerobu, przywozu, wywozu, wewnątrz wspólnotowej dostawy lub wewnątrz wspólnotowego nabycia i obrotu hurtowego prekursorami przekazują informacje, o których mowa w § 1 pkt 1, za pomocą otwartych systemów komunikacji i korespondencji do:

- GIF (w przypadku prekursorów kategorii 1 i 4),
- GIS (w przypadku prekursorów kategorii 2 i 3).

Informacje te przekazuje się niezwłocznie i w miarę możliwości technicznych.

Główny Inspektor Farmaceutyczny i Główny Inspektor Sanitarny, zgodnie z właściwością rzeczową, są zobligowane do prowadzenia ewidencji uzyskanych informacji w postaci papierowej lub elektronicznej.

GIF i GIS analizują uzyskane informacje, a w przypadku stwierdzenia okoliczności uzasadniających zatrzymanie przesyłki prekursorów niezwłocznie przesyłają Komendantowi Głównemu Policji, Komendantowi Głównemu Straży Granicznej i Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej w postaci elektronicznej powiadomienie o konieczności zatrzymania przesyłki prekursorów, która nie spełnia wymagań określonych w przepisach prawa.

Więcej: https://legislacja.rcl.gov.pl/

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Czy GBL zalicza się także do prekursorów? Czy nie widnieje na takiej liście? (co do estrów sprawa jest mi jasna - podają, że jest choć nie jest ;), ale jak z prekursorami?)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

60 lancetek polskich rodzimych :) (psilocybe semilanceata)

spozyte w kanapce z pasta rybna dla zabicia smaku i zapachu, na pusty zoladek.

bylo to w pazdzierniku 2002 i jush troche sie pozapominalo...

mialem isc na spotkanie integracyjne z moja grupa z 1 roku studioow do klubu studenckiego.


teraz wiem ze jedzenie psychodelikoow w otoczeniu ludzi nie jest najlepszym pomyslem...za to zdecydowanie (jeszcze nie wyproobowane w pelni) wskazana jest przyroda i natura...

  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Tramadol

S&S:

28 czerwca 2010 r. Bardzo słonecznie, z kumplami ustawieni na tramadol i MJ. Stan: podekscytowanie, poczucie humoru u wszystkich, czekanie na furę, by jechać do innego miasta po mistrzowskie ziółko. Osób 6.

Dawka:

Posiadane ubstancje: Tramal Retard 10x 100mg (pół paczki)/ Marihuana 2g/ 1 piwo

Dawka: Ja 400 mg na pierwszy raz. 2g trawy na 6 osób, pół piwa

Wiek i waga:

17 i 70kg

  • 2C-B
  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Set - dobry nastrój, ekscytacja przemieszana z lekkim niepokojem związanym z tego typu flipem Setting - przepełniony ludźmi klub z muzyką rockowo-klubową, bliscy znajomi, większość czasu spędzona z dziewczyną (trzeźwą)

Hej! To mój pierwszy post tutaj, i zarazem pierwszy raport. Podjąłem decyzję, że opiszę swoje przeżycia z tzw. nexus flipa, czyli połączenia MDMA z 2C-B. Naczytawszy się na reddicie o tej kombinacji stwierdziłem, że pora wreszcie spróbować.

  • Marihuana
  • Mefedron
  • Pierwszy raz

W domu, wyprawka przed wyjściem do klubu. Brak znaków szczególnych ot typowe zaprawienie się przed imprezą

Zapraszam Państwa na przepiękny horror komediowo erotyczny

Główni bohaterowie:

Ja, moja luba, współlokator

Miejsce akcji:

Księga pierwsza, wprowadzenie - dom

Księga druga - klub

Księga trzecia zakończenie - taksówka, dom

 

Księga pierwsza: