MZ: rozporządzenie określające czynności związane z prekursorami narkotyków

Minister Zdrowia wydał projekt rozporządzenia w sprawie sposobu postępowania w przypadkach wzbudzających podejrzenia, co do zgodności z przepisami prawa, czynności z udziałem prekursorów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

RCL/rynekaptek.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

366

Minister Zdrowia wydał projekt rozporządzenia w sprawie sposobu postępowania w przypadkach wzbudzających podejrzenia, co do zgodności z przepisami prawa, czynności z udziałem prekursorów.

Rozporządzenie określa szczegółowy sposób przekazywania informacji o wszelkich wzbudzających podejrzenie co do zgodności z przepisami prawa:

• zamówieniach na prekursory,
• działaniach z udziałem prekursorów,
• próbach wykorzystania prekursorów.

Rozporządzenie określa także szczegółowy tryb i sposób powiadamiania Policji, Straży Granicznej i organów Krajowej Administracji Skarbowej o konieczności zatrzymania przesyłki prekursorów, która nie spełnia wymagań określonych w przepisach prawa.

Ponadto określa sposób prowadzenia ewidencji informacji, wzór powiadomienia oraz tryb i sposób postępowania z przesyłką.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie wytwarzania, przetwarzania, przerobu, przywozu, wywozu, wewnątrz wspólnotowej dostawy lub wewnątrz wspólnotowego nabycia i obrotu hurtowego prekursorami przekazują informacje, o których mowa w § 1 pkt 1, za pomocą otwartych systemów komunikacji i korespondencji do:

- GIF (w przypadku prekursorów kategorii 1 i 4),
- GIS (w przypadku prekursorów kategorii 2 i 3).

Informacje te przekazuje się niezwłocznie i w miarę możliwości technicznych.

Główny Inspektor Farmaceutyczny i Główny Inspektor Sanitarny, zgodnie z właściwością rzeczową, są zobligowane do prowadzenia ewidencji uzyskanych informacji w postaci papierowej lub elektronicznej.

GIF i GIS analizują uzyskane informacje, a w przypadku stwierdzenia okoliczności uzasadniających zatrzymanie przesyłki prekursorów niezwłocznie przesyłają Komendantowi Głównemu Policji, Komendantowi Głównemu Straży Granicznej i Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej w postaci elektronicznej powiadomienie o konieczności zatrzymania przesyłki prekursorów, która nie spełnia wymagań określonych w przepisach prawa.

Więcej: https://legislacja.rcl.gov.pl/

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Czy GBL zalicza się także do prekursorów? Czy nie widnieje na takiej liście? (co do estrów sprawa jest mi jasna - podają, że jest choć nie jest ;), ale jak z prekursorami?)
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT
  • Tripraport

Nastawienie do doświadczenia raczej pozytywne, chociaż wcześniej tego dnia mój nastrój wahał się od zadowolenia do żalu i złości. Moje mieszkanie, otoczenie bezpieczne, zatem byłam gotowa nawet na bardzo silne doznania.

Właściwie byłam już bliska rezygnacji z pisania tego raportu, ale ostatecznie po dzisiejszej lekturze zapisków innych użytkowników tego portalu jednak zmieniłam zdanie.

  • MDMA (Ecstasy)

Kolka bralem wczesniej 2 razy w ciagu 2 lat, nie mialem wtedy specjalnych

efektow, za drugim razem podzialalo moze z 2 godziny i przesiedzialem

caly trip na fotelu sluchajac psy-trance i minimal techno - nic

specjalnego.


Ladunek: 1 x motorola

  • Kokaina

nazwa substancji : kokaina


poziom doświadczenia : alkohol, amfetamina (raz i nigdy więcej ), marihuana.


set&setting : 4 piwa
  • Benzydamina

Set & Setting - ciepła letnia noc, maraton po mieście, cel - zbadanie substancji.

Dawka - 2 grama Benzydaminy z Tantum Rossa + 4 browary

Doświadczenie- Amfa, Trawa, MDMA (czasem przesadne dawki), Tramal, Benzodiazepiny, DXM, Lsd, Grzyby, Lsa. Lat-21.