REKLAMA
Mjanma. Uroczyście puszczono z dymem narkotyki za miliony dolarów (wideo)

Władze Mjanmy (Birma) dokonały uroczystego spalenia znacznej ilości narkotyków, jakie przejęto w ostatnim roku. Spektakularne pokazy odbyły się w niedzielę, w Rangunie, Mandalaj, Nay Pyi Taw i Taunggyi.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wiadomosci24.pl
Paweł Jankowski

Odsłony

175
Władze Mjanmy (Birma) dokonały uroczystego spalenia znacznej ilości narkotyków, jakie przejęto w ostatnim roku. Łączna wartość zniszczonych środków odurzających to ponad 56 mln dolarów, według cen obowiązujących na ulicy.

Spektakularne pokazy odbyły się w niedzielę, w Rangunie, Mandalaj, Nay Pyi Taw i Taunggyi. Przybyli zagraniczni dyplomaci oraz przedstawiciele Biura Narodów Zjednoczonych ds. narkotyków i przestępczości (UNODC). Okazją był Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii (właśc. Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i ich Nielegalnemu Handlowi).

Według oświadczenia szefa policji prowincji Rangun, zniszczono wiele kilogramów opium i heroiny, 4,12 mln tabletek i 143 kilogramy metamfetaminy, t.zw. "lodu". Należy przy tym zauważyć, że metamfetamina nadal zaznacza swoją rosnącą dominację na narkorynku.

Mjanma słynie z największych upraw maku w Azji Południowo-Wschodniej, zaś w niechlubnych światowych rankingach ustępuje tylko Afganistanowi. Kraj będący częścią Złotego Trójkąta, jest w ogólności jednym z globalnych liderów produkcji środków odurzających.

Według statystyk policja Mjanmy wykazała się większą efektywnością niż w roku ubiegłym. Przyjęty plan zwalczania narkotyków z lat 2014-2015, został rozszerzony do 2019 roku. Zarazem nie wiadomo, czy trudniej wyplenić narkobiznes czy wszechobecną korupcję.

Władze Mjanmy konsekwentnie kontynuują coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii, przyciągając tłumy zainteresowanych. Podczas zeszłorocznej imprezy dokonano pokazowego spalenia narkotyków o szacowanej wartości 244,65 mln dolarów.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Mefedron
 • Pozytywne przeżycie

Jako że była to moja druga przygoda z mefedronem i mniej więcej wiedziałem już jak dawkować i czego się spodziewać, to na imprezę poszedłem we wspaniałym humorze. Nastawienie odpowiadało działaniu specyfiku.

19:30 budzę się po przespaniu siedmiu godzin. Poprzednia noc na mefedronie położyła mnie do łóżka dopiero koło południa. Umówiłem się z M i A na imprezę, jednak M zaproponował wcześniej spalić jointa, bo przez dietę nie mógł pić alkoholu, a nie chciał iść do klubu z trzeźwym umysłem. Uznałem to za świetny pomysł i poleciłem mu stawić się o 22:00 na pętli tramwajowej niedaleko mojego domu.

 • 25C-NBOMe
 • Dekstrometorfan
 • Przeżycie mistyczne

Bezpieczne mieszkanie studenckie, pewność że nikt mi nie będzie przeszkadzał, w mieszkaniu tylko dwójka zaufanych przyjaciół, którzy zajmowali się swoimi sprawami, zero szans na jakiekolwiek problemy, chęć przeżycia kolejnego psychodelicznego tripu.

Zakupiłem kilka tygodni temu kilka kartoników nasączonych 25-C NBOMe od koleżanki, najpierw spożyłem po jednym ze znajomymi, a jeden sobie zostawiłem na samotny trip, który odbyłem dwa tygodnie później i właśnie on jest tematem tego tripraportu.

 • Kannabinoidy
 • Przeżycie mistyczne

Dobre nastawieniem, chęć doświadczenia czegoś głębszego po raz drugi po mj. Sam w domu.

Wypiłem 4 yerby mate, przebigłem moją małą miejscowość na sprincie, po czym przy dalej wzmożonym oddechu przyjąłem w płucka pięknego spuszczaka. 

Na początku wiadomo nic sie nie dzieje, tak więc zabieram co moje z łazienki, i ruszam do zaciemnionego pokoju. Minęło juz pare mnut a mi dalej nic sie nie dzieje. Co bylo dosyć dziwne ponieważ zazwyczaj od razu mnie łapie. Tak więc zrezygnowany kładę sie na łózko, wkładam słuchawki i zapuszczam sobie piosenkę "rly real-blackbear" i zamykam oczy.

 • Ayahuasca
 • Ruta stepowa

Pusty salon meblowy, będący jeszcze wcześniej restauracją. Noc, brak światła, muzyka Carbon Based Lifeforms.

14.05.2008

Jest to wspomnienie podróży, którą odbyłem jakoś w styczniu tego roku. Było to najsilniejsze psychodeliczne doświadczenie, jakiego miałem okazję doświadczyć. 

randomness