Matki coraz częściej piją

Trzy przypadki w Lubuskiem w ostatnim czasie zszokowały policję i opinię publiczną. Młode kobiety za nic mają kary, interwencje policji, sądowe wyroki i odbieranie dzieci. Piją nadal.

a.

Kategorie

Źródło

Gazeta.pl

Odsłony

1925

Matki piją i nie opiekują się swoimi malutkimi dziećmi. Trzy przypadki w Lubuskiem w ostatnim czasie zszokowały policję i opinię publiczną. Młode kobiety za nic mają kary, interwencje policji, sądowe wyroki i odbieranie dzieci. Piją nadal.

Emilia G., 26-letnia mieszkanka podgorzowskich Mironic, została zatrzymana po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy. W środę wieczorem, zamiast opiekować się 11-miesięcznym synem, w mieszkaniu przy ul. Walczaka spała z dwoma mężczyznami. Po anonimowym telefonie na miejsce pojechała policja. To, co zobaczyli funkcjonariusze zszokowało ich. Rozebrane dziecko bawiło się na podłodze pełnej puszek po piwie zakrętkami od butelek po wódce. Karetka zabrała małego Patryka do szpitala. Lekarze stwierdzili, że chłopiec jest cały i zdrowy. Jego matkę policja zabrała do izby wytrzeźwień. Kobieta miała we krwi 2,5 promila alkoholu.

W sierpniu Edyta G. pierwszy raz trafiła na policję, bo całkowicie pijana prowadziła po ulicy dziecięcy wózek w centrum Gorzowa. Przechodnie szybko zawiadomili policję. Kobieta miała we krwi prawie trzy promile alkoholu. Wtedy sąd nie odebrał jej dziecka. Sprawa w sierpniu trafiła do sądu rodzinnego, który mógł odebrać jej prawa rodzicielskie i umieścić dziecko w placówce opiekuńczej albo rodzinie zastępczej. Jak się dowiedzieliśmy, do tej pory żadna decyzja nie zapadła. Po pierwszym incydencie mały Patryk trafił na parę dni do dziadków. Potem jednak wrócił do matki. W środę policjanci przewieźli chłopca do jednej z rodzin zastępczych.

- Pozostanie w niej do decyzji sądu rodzinnego. Jest całkowicie bezpieczny, matka nie ma do niego dostępu, nie wie nawet, gdzie Patryk się znajduje - mówi Sławomir Konieczny, rzecznik gorzowskiego komendanta.

Policja wysłała prośbę do sądu rodzinnego, by sprawą Emilii G. zajął się w pierwszej kolejności. Równocześnie toczy się prokuratorskie śledztwo. Kobieta odpowiadać będzie za narażenie dziecka na utratę życia lub zdrowia, a za to grozi już kara do pięciu lat więzienia.

- Jeszcze w tym miesiącu do sądu trafi akt oskarżenia. Dotyczyć miał tylko wydarzeń z sierpnia, ale teraz zostanie uzupełniony o ostatnie wydarzenia - mówi prowadząca sprawę prokurator Iwona Kwiatkowska.

- Oburzająca historia. Tę kobietę należało natychmiast pozbawić dostępu do dziecka - uważa Mirosława Kątna, przewodnicząca Komitetu Ochrony Praw Dziecka. - Matką jest matką, ale to dziecko jako istota całkowicie bezbronna jest najważniejsze. Dopiero gdy dziecko będzie bezpieczne, można się zastanawiać, jak pomóc matce, resocjalizować ją, wyciągać z nałogu. W takich sprawach sąd powinien podejmować decyzje natychmiast. W tym przypadku tak się nie stało. Dziecko było w nieodpowiedzialnych rękach i w każdej chwili mogło dojść do tragedii.

Sprawa Emilii G. nie jest odosobniona. W czwartek policja odebrała dziecko 30-letniej Katarzynie A., mieszkance Słońska. Powodem było nadużywanie alkoholu i brak zainteresowania dzieckiem. Kobieta winą za utratę dziecka obarczyła swoją matkę i brutalnie ją pobiła. Gdy zatrzymała ją policja, znów była pijana. W połowie września w Żarach zatrzymano 24-letnią matkę. Gdy pijana prowadziła wózek, wypadło z niego czteromiesięczne niemowlę.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Doświadczenie z DXM - 29 tabletek (435 mg), 55 tabletek (825 mg), 25 tabletek (375 mg), 70 tabletek (1050 mg)

Po nieudanej próbie z 55 tabletkami postanowiłem zarzucić o 10 więcej, by tym razem przebić się na 3. plateau. Towarzyszył mi za obydwoma razami mój kolega - nazwijmy go Leszek. Miał już doświadczenie w opiekowaniu się, bo wspierał wcześniej innego kolegę - nazwijmy go Patryk.

DXM - 1050 mg

  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Zimne, deszczowe i gnuśne popołudnie w domciu. Pomimo tego, że wszystko dookoła od rana chciało mi popsuć nastrój to na samą myśl o tripie od razu miałem banana na ryju. Także nastawienie całkiem dobre. Żadnych konkretnych oczekiwań- i tak wiedziałem, że nie ma sensu tworzyć sobie w głowie jakiś schematów co może się stać. Domowników, przynajmniej na początku, nie było.

Godzina około 17.00.

Wysupuję substancję na kartkę papieru. Dzielę pierw na połowe, potem połowe na połowę, wsypuję do szklanki z wodą i zdrówko! Resztki substancji, które pozostały na kartce czy kartoniku, którym starałem się usypać równą kupkę również konsumuje.

15 minut później

  • Dekstrometorfan
  • DPT

Set & Setting : Pokój własny, łazienka

Substancja : 450mg DXM oralnie + 200mg DPT donosowo

Wiek/waga : 20/80kg

Doświadczenie : Alkohol, Avio, Efedryna, Kodeina, DXM (maks. 900mg), THC, nikotyna, dragonfly, LSD, LSA, Salvia Divinorum, Psylocybina, 4-HO-MET, 2C-E

  • Marihuana
  • Odrzucone TR
  • Pozytywne przeżycie

---

Witam wszystkich :) Zauważyłem ostatnio, że niektóre trip raporty nie mają formy typowego TR, a bardziej poradników lub opisów wielu doświadczeń z morałem na końcu.

Pokusiłem się więc, aby napisać ten króciutki (jak na mnie) „poradnik” z bardzo ważnym przesłaniem dla wszystkich palących zioło i nie tylko: Jedzcie imbir :D

randomness