Legnicka policja publikuje słownik slangu narkotykowego

Niecodzienny słowniczek - ściągę dla rodziców ze slangu narkotykowego - umieściła na swojej stronie internetowej legnicka policja

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

4252

- Zamieszczenie tych informacji latem nie jest przypadkowe, właśnie w czasie wakacji dzieci najczęściej eksperymentują ze środkami odurzającymi i narkotykami - powiedział w sobotę rzecznik legnickiej policji Sławomir Masojć.

W słowniku zawarto zestaw wyrazów oznaczających narkotyki wraz z ich zamiennikami, używanymi często przez młodzież i narkomanów.

I tak np. amfetamina, dla niepoznaki, w obecności rodziców może być nazywana np. benn, crystal, dynamit, dziwak, królewska, kryształ, no sleep, proszek, przyspieszacz, pyłek, czy śnieg. Są to tylko niektóre z wymienionych w słowniku nazw, a każdy z narkotyków ma co najmniej kilkanaście takich określeń.

Oprócz slangowych synonimów poszczególnych narkotyków są także słowa używane do opisania różnych form zażywania narkotyków oraz nazwy stanów charakterystycznych dla każdego ich rodzaju.

Policja ostrzega na stronie, że używanie tego rodzaju słów przez dziecko może oznaczać, że ma ono kontakt z ludźmi przyjmującymi narkotyki, nie musi to jednak oznaczać, że samo je bierze.

- W każdym przypadku oferujemy pomoc zaniepokojonym rodzicom - zaznaczył Masojć.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

aras (niezweryfikowany)
Najlepsze jest to: LSD - Blue Dragon, Bóg Słońce, Budda, Słoneczny uśmiech, Odbita Warga, Młot i sierp (określenia powstałe z powodu kształtu kapsułek) <br> <br>Kapsułki kurwa :D:D:D
traper (niezweryfikowany)
Najlepsze jest to: LSD - Blue Dragon, Bóg Słońce, Budda, Słoneczny uśmiech, Odbita Warga, Młot i sierp (określenia powstałe z powodu kształtu kapsułek) <br> <br>Kapsułki kurwa :D:D:D
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Nie idealne, ale tak czy siak sprzyjające.

Jestem myślą. Piękną myślą. Kieruję się do apteki. Nudno. Wychodzę ze szkoły, świat jest ciepły i wietrzny. Otwieram pierwsze drzwi:

-Dzień dobry. Poproszę Tussidex- mówię, uśmiechając się niewinnie i myśląc, że na sto procent widać w moich szarych, głębokich oczach powód, dla którego tu jestem.

-Tussidex... nie mamy, ale Acodin jest...

-W porządku, dziękuję, do widzenia!

Heh, myślę, że zna mój zamiar. Ako to przeżytek, kieruję się dalej.

 

Drugie drzwi:

  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Zażywane po powrocie do domu. Nastawienie psychiczne obojętne. Zażywane przy muzyce.

Witam. 

Tak więc zaczynam tego mojego oto trip raporta.

  • Marihuana

Substancja: mieszanina kannabinoli ubrana w susz konopny

Set&settings: nastawienie na poważniejszą fazę, kroki artystyczne

dawkowanie:spora sztuka jakieś 0,7 g

Wiek: niepełne 19 lat

Czas trwania fazy: 1 godzina wstęp, czas całkowity: nie określony

Nigdy nie oczekiwałem, i nigdy nie uzyskiwałem takich efektów po MJ, ale można by to nazwać prawdziwym doświadczeniem psychodelicznym

randomness