Legnicka policja publikuje słownik slangu narkotykowego

Niecodzienny słowniczek - ściągę dla rodziców ze slangu narkotykowego - umieściła na swojej stronie internetowej legnicka policja

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

4241

- Zamieszczenie tych informacji latem nie jest przypadkowe, właśnie w czasie wakacji dzieci najczęściej eksperymentują ze środkami odurzającymi i narkotykami - powiedział w sobotę rzecznik legnickiej policji Sławomir Masojć.

W słowniku zawarto zestaw wyrazów oznaczających narkotyki wraz z ich zamiennikami, używanymi często przez młodzież i narkomanów.

I tak np. amfetamina, dla niepoznaki, w obecności rodziców może być nazywana np. benn, crystal, dynamit, dziwak, królewska, kryształ, no sleep, proszek, przyspieszacz, pyłek, czy śnieg. Są to tylko niektóre z wymienionych w słowniku nazw, a każdy z narkotyków ma co najmniej kilkanaście takich określeń.

Oprócz slangowych synonimów poszczególnych narkotyków są także słowa używane do opisania różnych form zażywania narkotyków oraz nazwy stanów charakterystycznych dla każdego ich rodzaju.

Policja ostrzega na stronie, że używanie tego rodzaju słów przez dziecko może oznaczać, że ma ono kontakt z ludźmi przyjmującymi narkotyki, nie musi to jednak oznaczać, że samo je bierze.

- W każdym przypadku oferujemy pomoc zaniepokojonym rodzicom - zaznaczył Masojć.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

aras (niezweryfikowany)
Najlepsze jest to: LSD - Blue Dragon, Bóg Słońce, Budda, Słoneczny uśmiech, Odbita Warga, Młot i sierp (określenia powstałe z powodu kształtu kapsułek) <br> <br>Kapsułki kurwa :D:D:D
traper (niezweryfikowany)
Najlepsze jest to: LSD - Blue Dragon, Bóg Słońce, Budda, Słoneczny uśmiech, Odbita Warga, Młot i sierp (określenia powstałe z powodu kształtu kapsułek) <br> <br>Kapsułki kurwa :D:D:D
Zajawki z NeuroGroove
 • 2C-B
 • Amfetamina
 • Grzyby halucynogenne
 • LSD-25
 • MDMA
 • Tripraport

Głównie we własnym mieszkaniu z bliską osobą.

Jest to kilka raportów, a raczej historia doświadczeń z całą grupą substancji, dlatego wstępne informacje o dawce itd. różnią się . 

 • Bad trip
 • Marihuana

Wieczór po bardzo dobrym dniu, świetne samopoczucie. Mieszkanie grupy przyjaciół

Witam wszystkich. Przeżycia z tripa miały miejsce w roku 2012, ale postanowiłem podzielić się nimi, jako że dopiero niedawno odkryłem to forum i najlepiej czyta mi się właśnie jazdy na badzie - te zmagania ludzi z ich umysłem na skrzywionej fazie, więc i ja chcę podzielić się moją historią z nim związaną. Trip był na tyle nieprzyjemny, że pomimo upływu 2 lat wciąż doskonale go pamiętam.

Czerwiec 2012, Londyn

 • Etanol (alkohol)
 • Grzyby halucynogenne
 • Marihuana
 • Pozytywne przeżycie

Mieszkanie znajomej kumpla, później trip do lasu nad staw i powrót do tego samego mieszkania, na końcu moje własne mieszkanie. Nastawienie jak najbardziej pozytywne, dobra ekipa, otwartość na ludzi, chęć przeżycia nowych doznań.

... czyli o tym jak poznałem gładki wszechświat muzyki latając na świetlnych wielorybach :D

Na początku trzeba dodać, iż tak na prawdę to przeżycie było moim pierwszym doświadczeniem z grzybkami. Za pierwszym razem mój mózg chyba nie był na to przygotowany, a dawka wynosiła około 20 suszonych łysiczek, przez co efektów nie było praktycznie wcale. Od tego czasu miałem styczność z paroma psychodelikami, które zadziałały, jednak żaden z nich nie dał tego co opisywany teraz trip...

Ale przejdźmy do rzeczy :)

 • 4-HO-MET
 • Pozytywne przeżycie

Ciemny pokój, grudniowa noc, ambient z głośników.

 

randomness