Który europejski kraj zalegalizuje marihuanę w 2022 r.?

Który kraj europejski zalegalizuje konopie indyjskie w 2022 roku? Krótka odpowiedź na to pytanie nie istnieje, chociaż jest kilka państw, które w najbliższym czasie mogą to zrobić.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy serdecznie!

Odsłony

89

Który kraj europejski zalegalizuje konopie indyjskie w 2022 roku? Krótka odpowiedź na to pytanie nie istnieje, chociaż jest kilka państw, które w najbliższym czasie mogą to zrobić.

Chociaż Europa jest kuszącym rynkiem dla międzynarodowych firm zainteresowanych rekreacyjną marihuaną, to jej ramy prawne nie są zbyt konkretne, a znalezienie satysfakcjonującej odpowiedzi na to pytanie jest trudne.

Pomysł legalizacji konopi jest stosunkowo nowy w Europie, chociaż praktycznie każdy europejski kraj ma długą historię propagowania legalizacji. Rynek marihuany medycznej jest już dobrze ugruntowany w niektórych krajach europejskich, jednak wdrażane przepisy często nie są w stanie zaspokoić popytu.

Dostęp do medycznej marihuany w Europie pomógł rozpowszechnić wiedzę o konopiach wśród wielu ludzi w Europie, podkreślając ich lecznicze właściwości, jednak stygmatyzowanie użytkowników konopi indyjskich nadal jest obecne w społeczeństwie europejskim.

Co więcej, legalizacja marihuany jest bardzo upolityczniona wśród partii w niektórych krajach europejskich. W związku z tym temat legalizacji marihuany w takim kontekście może być utrudniony, ponieważ jest on poruszany do realizacji celów politycznych i niekoniecznie oparty jest on na dowodach naukowych.

Z tego powodu konieczne jest dokonanie przeglądu obecnej sytuacji w krajach europejskich, aby zrozumieć, który z nich może być kolejnym, który zalegalizuje rekreacyjną marihuanę.

Malta

Przypadek legalizacji marihuany na Malcie może sugerować drogę, jaką mogą obrać inne kraje europejskie. Po latach zaangażowania w reformy prawa, organizacja pozarządowa non-profit Releaf Malta, usilnie pracowała nad zalegalizowaniem konopi indyjskich na wyspie.

W grudniu 2021 r. rząd Malty zezwolił swoim obywatelom na uprawę do sześciu roślin w domu, posiadanie siedmiu gramów, ustanowienie dedykowanego organu rządowego i umożliwienie swoim obywatelom tworzenia społecznych klubów konopnych. Chociaż sprzedaż nadal jest zabroniona, takie osiągnięcie stanowi ważny krok dla przestrzeni konopnej w Europie.

Niemcy

Po legalizacji na Malcie entuzjazm związany z legalizacją marihuany do celów rekreacyjnych przeniósł się do Niemiec, kiedy nowy rząd koalicyjny kierowany przez kanclerza Olafa Schulza ogłosił zamiar zalegalizowania rekreacyjnej marihuany i uregulowania swojego rynku.

Wejście legalizacji konopi do programu politycznego nowego rządu sprawiło, że wielu ekspertów założyło, że Niemcy będą kolejnym krajem europejskim, który zalegalizuje konopie indyjskie do celów rekreacyjnych.

Ale na ile realna jest legalizacja marihuany w Niemczech? Kraj ma dobrze uregulowany temat stosowania marihuany do celów medycznych. Niemiecki rynek legalnej marihuany przyciąga liczne firmy, które chcą inwestować w kraju. Jednak regulacja rekreacyjnej marihuany to inna historia.

Plan rządu koalicyjnego jest ambitny, ponieważ ma na celu uregulowanie sprzedaży rekreacyjnej marihuany. Ale na obecnym etapie nie ma wyznaczonej jasnej drogi do legalizacji.

Jak dotąd nie sporządzono żadnych propozycji uregulowania i stworzenia rynku konopi w Niemczech. Zieloni, niemiecka partia polityczna, która od lat promuje legalizację rekreacyjnych konopi indyjskich, a obecnie jest częścią rządu koalicyjnego, przedstawiła w 2020 r. projekt ustawy, znanej również jako CannKG, aby zapewnić dorosłym legalny dostęp do konopi. Jednak Bundestag (niemiecki parlament federalny) odrzucił tę propozycję.

Jest za wcześnie, aby jednoznacznie stwierdzić, kiedy i jak niemiecka koalicja rządowa zalegalizuje konopie indyjskie. Plan działania rządu dotyczący legalizacji będzie zależał od tego, czy w 2022 r. postawi ten temat na szczycie swoich priorytetów, czy nadal będzie walczyć z pandemią COVID-19.

Jednak legalizacja zmieniłaby zasady gry dla przemysłu konopnego w Europie, a firmy z całego świata już walczą o wejście na niemiecki rynek.

Luksemburg

Znacznie łatwiej jest przeanalizować sytuację w Luksemburgu. W październiku 2021 r. rząd miał zalegalizować konopie indyjskie do celów rekreacyjnych, zezwalając na uprawę, posiadanie i sprzedaż nasion. Jednak krajowy organ ustawodawczy jeszcze nie zatwierdził tej ustawy.

Takie opóźnienie było spowodowane sytuacją pandemiczną związaną z COVID-19. W międzyczasie rząd luksemburski dopracował projekt ustawy, która prawdopodobnie powinna wejść w życie w 2022 r., choć nie podano oficjalnej daty.

Włochy

Liczne wysiłki na rzecz legalizacji marihuany we Włoszech poprzez inicjatywy legislacyjne na przestrzeni lat nie przyniosły żadnych pomyślnych rezultatów. Ale dobrą wiadomością jest to, że włoscy aktywiści zajmujący się konopiami z powodzeniem przeprowadzili referendum w celu dekryminalizacji krajowej uprawy konopi i zniesienia kar za posiadanie konopi poprzez zmianę kilku artykułów prawa antynarkotykowego.

Jeśli cały proces głosowania przebiegnie pomyślnie, włoscy obywatele będą mieli możliwość zagłosowania w 2022 r., czy zdekryminalizować konopie indyjskie, czy nie. Włoski premier Mario Draghi powiedział niedawno, że rząd koalicyjny nie będzie utrudniał referendum w sprawie konopi.

Jednak prawicowe partie będą sprzeciwiać się referendum, gdy zostanie ono formalnie zaplanowane. Mogliby to upolitycznić i wykorzystać dekryminalizację jako narzędzie do polaryzacji debaty publicznej i zaciemnienia problemu.

Portugalia

Od czasu, gdy kraj zalegalizował medyczną marihuanę w 2018 r., Portugalia stała się ważnym ośrodkiem dla amerykańskich i kanadyjskich firm, które budują swoją pozycję w europejskim przemyśle medycznej marihuany. Casa Verde Capital Snoop Dogga, Aurora Cannabis, Tilray, Cureleaf i inne firmy mocno zainwestowały w uprawy tym kraju.

Jednak Portugalia, pierwszy europejski kraj, który zdekryminalizował konopie indyjskie i inne narkotyki w 2001 r., nie uregulował jeszcze rynku konopi do celów rekreacyjnych. Obecnie istnieją dwa projekty ustaw zezwalających na konsumpcję, uprawę i posiadanie konopi na własny użytek. Jednak niestabilność rządu i pandemia wstrzymały prace nad ustawami i publiczną dyskusją na temat legalizacji.

Szwajcaria

Szwajcaria ogłosiła w październiku 2021 r., że zamierza zalegalizować konopie indyjskie, umożliwiając produkcję, uprawę, handel i konsumpcję. Jednak proces legislacyjny zajmie trochę czasu i Szwajcaria prawdopodobnie nie zalegalizuje konopi indyjskich w 2022 r.

W międzyczasie w Zurychu, największym mieście Szwajcarii, rozpocznie się trzyletni projekt pilotażowy, który ruszy jesienią 2022 r., aby przeprowadzić badania naukowe nad konopiami indyjskimi i zbadać ich wpływ na społeczeństwo szwajcarskie.

Inne europejskie kraje

Holandia

Celem holenderskiego rządu jest zainicjowanie eksperymentu polegającego na uprawie konopi do celów rekreacyjnych, aby ustalić, czy i w jaki sposób kontrolowana marihuana może być legalnie dostarczana do coffee shopów i jakie byłyby tego skutki.

Hiszpania

Hiszpania niedawno nie zatwierdziła ustawy o legalizacji marihuany rekreacyjnej, chociaż jest ona już zdekryminalizowana do uprawy i użytku osobistego. W Hiszpanii od wielu lat istnieją kluby konopne, których członkowie mogą legalnie kupować i używać marihuany do celów rekreacyjnych.

Francja

Francja jest daleka od legalizacji marihuany rekreacyjnej, ponieważ nawet polityka dotycząca medycznej marihuany jest bardzo ograniczona. Kraj rozpoczął jednak dwuletni eksperyment pilotażowy, aby dostarczyć około 3000 medycznych produktów z konopi indyjskich dla pacjentów.

Trudno stwierdzić, który europejski kraj zalegalizuje rekreacyjną marihuanę w 2022 roku. Wydaje się, że większość krajów europejskich ma tendencję do dekryminalizacji lub legalizacji konopi indyjskich do użytku osobistego, zamiast uregulowania legalnego rynku konopi indyjskich do celów rekreacyjnych.

Jedynym wyjątkiem są Niemcy, które mają potencjał, a najnowsza rządowa koalicja ma chęć do przeprowadzenia zmian. Największym wrogiem procesu legalizacji może okazać się pandemia COVID-19, ponieważ może spowodować dużą niestabilność programów politycznych i opóźnić procedury legislacyjne dotyczące reform konopi indyjskich.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • 5-MeO-DMT
 • Inne
 • Katastrofa

Przyjemnie przeżyty weekend, noc u mnie w domu z kumplami.

Uh, ten trip raport będzie taki sam jak profil działania tej substancji. Krótki. (Dobra, po napisaniu go, stwierdzam, że jednak jest długi) W zasadzie całość dotyczy dwóch tripów, które wydarzyły się w przeciągu godziny, może półtorej.
Wszyscy uczestnicy mieli już doświadczenie (niekoniecznie duże, ale mieli) zarówno z empatogenami, jak i z depresantami, jak i z stymulantami i psychodelikami.

 • Powój hawajski
 • Powoje

Wiek: 18 lat.

Set & Settings: mój pokój, wał przeciwpowodziowy, park, ulica, sklep.

Dawkowanie: 10g nasion Ipomoea Violacea na osobę. Dochodzą dwie lufy MJ.

Doświadczenie: Marihuana, "Mieszanki ziołowe", DXM, DMH, Ubulawu, Benzydamina, Mefedron, Piperazyna, Morfina, 2C-E, LSA

Oto mój pierwszy psychodeliczny trip, który to trip był swego rodzaju przełomem w obliczu mojego wcześniejszego doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi.

 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Marihuana
 • Retrospekcja
 • Tytoń

Set: Neutralne nastawienie, lekkie podekscytowanie, kompletny brak świadomości o potencjale DXM (absolutnie nie spodziewałem się takich efektów). Właściwie to może byłem trochę sceptyczny. Setting: Zupełnie niekontrolowany i nieplanowany. Początkowo na zewnątrz w osiedlowym skwerze, potem w swoim mieszkaniu. 3ech psychonautów (Jamnik, Torbiel & Acocharlie) na tej samej dawce DXM, (J & T z dużym doświadczeniem, A 1x czy 2 probowal i ja pod względem DXM i dysocjantów w ogóle dziewiczy umysł) + grupka znajomych na alko i THC do momentu wejścia Aco za wyjątkiem kolegi Crewniaka - tylko on był w stanie z nami wytrzymać.

Uprzedzam, że mam tendencję do rozciągliwości i jest to mój 1szy TR.
Jeśli chcesz przeczytać sam opis tripu, zjedź niżej - do 19stego akapitu. 

 

 

 

 • Amfetamina

prolog: 19 lipiec 2003 roku. godzina 17:00. inhaluje poprzez zwiniety banknot 0.3 grama amfetaminy. o godzinie 1:00 w nocy poprawiam mniej wiecej taka sama iloscia popijajac zimnym piwem. faza nie jest jakas nadzwyczajna. to co zawsze. rozszerzona swiadomosc. kilkukrotnie powiekszona kreatywnosc. gadatliwosc. mila jazda. cala noc w sieci. fajka -woda- kibel -. i tak w kolko. nieunikniony zjazd coraz blizej |...|

(z bezposrednich zapiskow na papierze - przyp. aut.)