Psychoanalityczna reasumpcja podświadomości czyli bad trip i jego interpretacja
Czas: noc z 13 na 14 lutego 2012 roku
Materiał: LSD 180 µg
Przebieg:
Start ~ 23:30
Wejście ~ 01:10
Koniec ~ 05:30
Brytyjscy naukowcy przeanalizowali raporty naukowe na temat skuteczności ketaminy w leczeniu objawów depresji. Wyniki potwierdzają, że lek stosowany w anestezjologii jako środek znieczulający przed operacjami podany w określonej dawce pacjentom z depresją skutecznie łagodzi objawy tej choroby oraz myśli samobójcze. Jego działanie pacjenci odczuwają już nawet po godzinie od zastosowania!
Brytyjscy naukowcy przeanalizowali raporty naukowe na temat skuteczności ketaminy w leczeniu objawów depresji. Wyniki potwierdzają, że lek stosowany w anestezjologii jako środek znieczulający przed operacjami podany w określonej dawce pacjentom z depresją skutecznie łagodzi objawy tej choroby oraz myśli samobójcze. Jego działanie pacjenci odczuwają już nawet po godzinie od zastosowania!
Na łamach „British Journal of Psychiatry Open” naukowcy z University of Exeter w Wielkiej Brytanii przedstawili wyniki analizy 83 opublikowanych w ciągu ostatnich 20 lat raportów na temat stosowania ketaminy w leczeniu depresji oraz innych zaburzeń psychicznych. Z danych wynika, że ten popularny środek znieczulający jest skuteczny w leczeniu depresji, a pozytywne efekty jego działania pacjenci odczuwają nawet już po jednej godzinie od zastosowania ketaminy.
Depresja dotyczy coraz większej liczby osób na całym świecie. Obecna pandemia COVID-19 znacznie zwiększyła liczbę chorych, których według danych WHO jest już ok. 350 milionów na całym świecie, w Polsce natomiast ok. 4 milionów. Depresja to nie tylko obniżenie nastroju, ale przede wszystkim odczuwanie ciągłego smutku, apatii i zniechęcenia oraz negatywne myśli i myśli samobójcze. Leki przeciwdepresyjne obecnie stosowane w leczeniu tej choroby mają wiele skutków ubocznych głównie w postaci uzależnienia, a ich działanie odczuwane jest przez pacjenta dopiero po ok. 2 tygodniach, co jest bardzo długim i zagrażającym życiu okresem zwłaszcza w przypadku myśli samobójczych.
Z tego powodu naukowcy poszukują nowych skutecznych i szybciej działających leków. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszy się stosowana w anestezjologii jako środek znieczulający już od lat 70. XX wieku ketamina. Według wielu opublikowanych do tej pory badań katamina wykazuje dużą skuteczność w leczeniu umiarkowanej i ciężkiej postaci depresji, a także depresji opornej na leczenie antydepresantami. Konwencjonalne leki przeciwdepresyjne działają na zasadzie zwiększania poziomu serotoniny, natomiast ketamina oddziałuje na neuroprzekaźnik pobudzający zwany glutaminianem, który ma wpływ na regulację nastroju. Dokładny proces jej oddziaływania na psychikę nie został jednak jeszcze poznany.
Brytyjscy naukowcy pod kierunkiem Merve Mollaahmetoglu po przeanalizowaniu 83 prac naukowych dotyczących stosowania ketaminy w leczeniu depresji zauważyli jej silny wpływ na łagodzenie objawów depresji oraz myśli samobójczych, a także innych zaburzeń psychicznych.
We wczesnych badaniach pacjenci cierpiący na szereg opornych na leki zaburzeń nastroju takich jak depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, syndrom stresu pourazowego i zespół lęku społecznego zauważyli często natychmiastową poprawę po zastosowaniu ketaminy. Lek działał już po 1-4 godzinach od przyjęcia jego jednej dawki, a dobry stan pacjenta utrzymywał się ok. 2 tygodnie. Efekt ten był widoczny nawet u pacjentów, u których leczenie konwencjonalne za pomocą antydepresantów było nieskuteczne.
Zazwyczaj pacjenci przyjmowali ketaminę w postaci dożylnej, domięśniowej, aerozolu do nosa lub tabletek. Jak podkreślają autorzy badania, należy jednak pamiętać, że pacjenci biorący udział w badaniach leczeni byli za pomocą ketaminy podawanej w ściśle określonych klinicznych warunkach, w których można skutecznie zarządzać jakimkolwiek ryzykiem. Ketamina może bowiem powodować niepożądane skutki uboczne, takie jak halucynacje i urojenia, a także stwarzać ryzyko przedawkowania oraz wywoływać krótkotrwały wzrost ciśnienia. Dlatego nie może być stosowana bez nadzoru lekarza.
W dalszych badaniach naukowcy muszą ustalić optymalną dawkę, najlepszy sposób podawania ketaminy oraz skuteczność równoczesnego leczenia psychoterapeutycznego.
Psychoanalityczna reasumpcja podświadomości czyli bad trip i jego interpretacja
Czas: noc z 13 na 14 lutego 2012 roku
Materiał: LSD 180 µg
Przebieg:
Start ~ 23:30
Wejście ~ 01:10
Koniec ~ 05:30
Dobre nastawienie, mieszkanie na wynajmem kolegi, parę ziomkow w tym najlepszy kolega. Ogólnie wszyscy pozytywni i nakreceni. Choć mieszkanie miało mało mebli co mi akurat przeszkadzało.
Przeszliśmy do kolegi, wszyscy w dobrym nastroju, zapalismy najpierw po lufie. Nikomu z nas nic nie było więc zaczęliśmy robić wiadro. Po okołu 40 minutach walnalem wiadro jako ostatni. Zdusiło mnie w płucach, strasznie bolało aczkolwiek po chwili ból ustał i zaczęło mi się bardzo chcieć sikać. Do kibla oczywiście była kolejka więc czekałem już mocno porobiony, zacząłem sobie wkręcać że zaraz się zesikam, wszystko było tak spowolnione że ledwo trzymałem się na nogach.
> Czy ktos juz jadl tego kwasa? [Elvis Presley]
> Ja jadlem wczoraj i dzis jestem bardzo zadowolony :)
A ja zjadłem ~ 1,5 tygodnia temu, i mam o nich do powiedzenia tylko
jedno : syf i partactwo(lub świadome oszustwo).
Tak się składa, że w sylwestra zapodałem 2xCampbell - i był to
absolutnie najlepszy trip kwasowy w moim życiu. Wręcz ekstatyczny.
dobre nastawienie, spontaniczna konsumpcja, pokój
29.10.2008
Nadszedł czas na kolejny eksperyment, a że każdy psychonauta lubi wracać w psychodeliczny stan, więc i ja również zachciałem skosztować rozsławionej przez Newbe substancji. Ponoć lepsza od kwasa mawiają, wyjątkowa, ciepła i miła. Ciekawość przekracza bariery finansowe.